Pobiranje denarja po hišah

Dogodki, novice, sporočila.....

Moderator: nitro-s

Pobiranje denarja po hišah

OdgovorNapisal/-a mato » 01.04.2005, 12:05

Lp.

Sodelavec mi je rekel, da hodi nekdo v Ljubljani od hiše do hiše in zbira denar za modelarstvo.

Moje mišlenje:
Taka dejanja, vsaj tako, kot mi je bilo predstavljeno, pomoje mečejo slabo luč na modelarsko sceno. Modelarstvo je hobi - luksus, ne moremo sedaj hodit po hišah in nabirat denar za to, da si bom kupil avto in potem igral doma za hišo.

Vsaj sam sem takega mišlenja, da se denar nabira za stvari, ki se tičejo socialne problematike ali družbeno koristnih stvari.

Dopuščam možnost, da je tisti mel v mislih kaj od tega ali pa je celo šlo za tako stvar, predstavljena pa žal ni bila tako.

Nisem hotel nobenega žalit, želel sem samo odpret debato, da bi dobil en širši pogled na to tematiko, da bom naslednjič vedel, kako zagovarjati takšno početje v dobro SLO modelarske scene.
Lp Matej
Uporabniški avatar
mato
Naš človek :)
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06.08.2003, 09:26
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a jernej » 01.04.2005, 12:26

HA!

To sem pa že doživel. Nek ne tako zelo mlad (torej ne otrok, ampak nekje v svojih 20ih) moški je zvonil po našem bloku "in pobiral za modelarje".

Žal sem bil tako šoiran, da ga nisem povabil naprej in sfintiral. Ker, če sem že modelar, potem pa lahko tudi jaz v cekarček sežem, ne?

Pomoje gre v resnici za varianto prosjačenja in ti ljudje nimajo NIČ z modelarstvom. Če že, potem bi moralo to iti prek klubov in položnic itd (če gre, potem se motim in je klube lahko sram, da to delajo).

Torej, predlagam, da se modelarji organiziramo in te ljudi pohopsamo in prijavimo policiji. Če se kdo komu prikaže na vratih (in je navidez nenevaren, oziroma bi se ga dalo knokowtirati), ga povabimo noter in poskušamo izvedeti, pri katerem klubu je, kdo ga pošilja itd. In po možnosti pokličemo policijo.

Kam pa pridemo. Pišuka. "Dan gospa, veste, kon*** je poču, zbiram za otroški voziček."
jernej
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 23.08.2003, 13:11

OdgovorNapisal/-a ELO » 01.04.2005, 13:43

kaj ne veste, jaz sem bil to!!!!

finančno izčrpan, zaradi prevelikih nakupov drage avtomodelarske robe (tale serpent@siol.com mi vedno ponudi oderuške cene, ki so ca 26% nižje kot pri serpent.at), sem bil primoran stopiti do ljubljanskih blokovskih naselij in prosjačiti za modelarstvo...

za novega zapakiranega serpenta 710 je hotel imeti 82.000 SIT, čist blesavo!

domov dostavljen 2.11ccm powerpack mega (motor, izpuh, svečka, filter) pa pride skoraj 51.000 SIT.

potem pa shajaj s tako plačo kot jo imam jaz, če lahko!!!




ja, razen cen je vse to šala!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a MaNe » 01.04.2005, 14:43

Pa še dobro da, je danes prvi april.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a jernej » 01.04.2005, 15:57

Hm!

Neglede na to, da je danes 1. april, v Kranju se mi je lani to res zgodilo.

Prisežem!

J
jernej
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 23.08.2003, 13:11

OdgovorNapisal/-a mato » 01.04.2005, 16:12

Eh, to nima veze z 1 aprilom. Ko sem to pisal, nisem mislil na to.
Lp Matej
Uporabniški avatar
mato
Naš človek :)
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 06.08.2003, 09:26
Kraj: Slovenj Gradec


Vrni se na Kaj dogaja?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron