Stabilizator slike

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

Stabilizator slike

OdgovorNapisal/-a reaktor » 07.04.2008, 19:28

Pozdravljeni,
no, pa bom prijavil svoj mali projekt.
V bližnji prihodnosti imam željo posneti vse Slovenske aktualne off road proge, iz nam voznikom težje videne prespektive.
Za to imam namen izdelati stabilizator, ki bi onemogočil nenehno horizontalno nihanje slike, kadar vpnemo on bord mini kamero na ohišje, v mojem primeru ohišje Baje 5B. To imam nemen narediti tako, da bi na stativ vgradil vstrajnik, ki bi bil uležajen in vpet horizontalno in vertikalno, ter gnan preko ustreznega razmerja (beri z gumico) z brezkrtačnim motorčkom. Kamera bi bila privijačena na zgornjem delu vpetega in uležajenega ohišja. Centrifugalna sila vrtečega se vstrajnika bi onemogoča vertikalna nihanja in prispeva k stabilizaciji slike. :idea:
Projekt je izvedljiv in v kolikor želite prispevati svoj del izkušenj in tehničnega znanja, ste dobrodošli.

L.P
Uporabniški avatar
reaktor
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27.02.2008, 22:17
Kraj: Velenje

Re: Stabilizator slike

OdgovorNapisal/-a shqwarch » 19.04.2008, 15:44

Ja pa kaj si nameraval točno kaj takega http://www.sparkfun.com/commerce/produc ... cts_id=616 . Samo za ta projekt stabilizatorja se mi zdi da bi se dalo tudi z elastikami kaj spraviti skup. Ali ne? Npr. večji okvir, notri kamera katera bi bila trdno vpeta samo s mehkimi gumicami in elastikami itd. :?
Uporabniški avatar
shqwarch
Novinec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 09.09.2006, 22:28

Re: Stabilizator slike

OdgovorNapisal/-a AndrejG » 19.04.2008, 22:06

Kaj pa, če bi vse skupaj probal s kakšnim gyrotom??
LP, Andrej
Uporabniški avatar
AndrejG
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 06.06.2003, 12:52
Kraj: Maribor

Re: Stabilizator slike

OdgovorNapisal/-a reaktor » 30.04.2008, 08:36

Fanta takole je:
V kolikor snemaš vožnjo z vgrajeno kamero, zgoraj omenjeni link, prihaja do velikih verikalnih nihanj.

shqwarch napisal/-a:Samo za ta projekt stabilizatorja se mi zdi da bi se dalo tudi z elastikami kaj spraviti skup. Ali ne? Npr. večji okvir, notri kamera katera bi bila trdno vpeta samo s mehkimi gumicami in elastikami itd


Nažalost te moram razočarati, saj elastika nima funkcije dušenja, kot je mojem primeru zaželeno. Nimam ti namena fizikalno razlagati funkcijo elastike, saj dobro veš, da je dobra samo za gate gor držat :P

AndrejX napisal/-a:Kaj pa, če bi vse skupaj probal s kakšnim gyrotom??


Da, vztrajnik je točno to.
Uporabniški avatar
reaktor
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 27.02.2008, 22:17
Kraj: Velenje


Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron