Off-road platišče, ki se samo čisti (?)

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

Off-road platišče, ki se samo čisti (?)

OdgovorNapisal/-a MihaMlekuž » 26.08.2010, 03:17

Prejšnji dan sem med treningom opazoval off-road avtomodel merila 1:8, ki je imel silne težave z naslednjo zadevo – trava se mu je po nekaj desetih metrih vožnje prav vztrajno in vedno znova zatikala med platišče in "rokco", saj je bilo med njima – morda zaradi nedovršene konstrukcije podvozja – izredno malo prostora. Blokado ene izmed koles pa bi lahko povzročil tudi kak kamenček, problem bi bil isti – zafrkancija v smislu, da se tak avto ne da resno voziti.

:idea: Tako mi je na pamet padla ideja, ki se mi zdi teoretično zanimiva. Poskusil sem jo udejaniti – na "suhem".

Na spodnji sliki se vidi, da sem na notranjo stran platišča prilepil okroglo vezalko. (Ok, ok, pustimo to, da sem uporabil veliko tekočega SuperAttack, ki utegne plastiko celo stopiti. Ja? :--? )

Bistvo je, da se ustvari spiralo; menim, da je ena dovolj, saj se kolesa ponavadi zelo hitro vrtijo. Tudi smer spirale si izberemo – da bo izmet tujkov navzven ali pa navznoter. Med off-road tujke pa bi se štelo že omenjene travo in kamenčke, pa blato, prah, …

Za spiralo se lahko namesto vezalke uporabi kako drugo vrvico, žico, kabel, cevko, elastiko, … pač neko podolgovato gibljivo zadevo poljubne oz. ustrezne debeline. Pritrdi se jo z izbranim lepilom, šraufki, … pač tako, da je fiksno.

Zadeva se mi zdi interesantna za pogonska kolesa oz. tista, ki so eventualno problematična.

Ali to že kje obstaja? Bi funkcioniralo in nasploh bilo uporabno? :-\

Poizkusite. Jaz se testirat ne bom odpravljal, saj spremljam off-road le z operaterskega mesta ;))

In že razmišljam, kako bi na notranjo stran cestnega platišča fiksno pritrdil vetrnico, da bi med vožnjo spihal prah s piste … :-bd
:-j

Lp,
Miha
Priponke
off-road platišče.jpg
off-road platišče.jpg (61.61 KiB) Videno 1885 krat
Lp,
Miha Mlekuž
MihaMlekuž
Naš človek :)
 
Prispevkov: 198
Pridružen: 04.08.2006, 16:41
Kraj: Tolmin

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron