CONDOR, SLOVENSKI SIMULATOR LETENJA

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 26.04.2005, 13:07

Moj kolega ga je že kupil.

Pravi a je letenje užitek, vendar ima nekaj pripomb.

Predvsem se mu računalnik večkrat zablokira, če ima nastavljeno vse na full..samo to je verjetno odvisno od zmogljivosti računalnika.

Druga pripomba pa je, da če greš na prelet po Sloveniji se lahko hitro izgubiš, saj na terenu ni videti mest cest in rek. Sice so pa hribi oblikovani precej verodostojno, tako da se da če jih poznaš, dobro orientirati po njih.

Pa še to da tam dol proti Postojni terena nekako kar zmanjka....

Ko bom preizkusil program, bom kaj več napisal o mojih vtisih.

Sicer pa če pomislimo, da sta simulator izdelala samo dva človeka, ter dosegla obljubljeni rok izdaje, jima je treba samo čestitati!

Mislim pa da bosta zagotovo izdala še kake popravke in dopolnitve, tako da se bo vse skupaj samo še izboljševalo.

LP Mitja

P.S.: Domen, si lahko slekel pocianokolane hlače ? :D
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 26.04.2005, 22:01

Ultralajt: je šlo ja samo še zdaj "laminat" stoji v kotu ! :lol:
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a frcac » 27.04.2005, 10:23

Avtorja simulatorja sta stari đombi na S5 forumu na povezavi http://forums.s5-forum.org/ - forum je namenjen vsem ljubiteljem letalstva vseh zvrsti, tudi simulacij. Tam dobiš ves support, poveš kje so luknje in predlagaš izboljšave. Direktna povezava do teme z žužki je http://forums.s5-forum.org/viewtopic.php?t=2831

Je pa condor kakorkoli že izjemen dosežek, posebej če pogedaš številčnost programske ekipe.

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Naš človek :)
 
Prispevkov: 248
Pridružen: 15.12.2003, 16:49
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a AboxDC » 20.05.2005, 12:07

Hvala bogu da se kaj dogaja na tem področju, čeprav bo konkurenca huda
SLO-202: V7,5; V15
S56ZCM

"Uporabljam 50, 56, 85 kanal;) in radioamaterski band"
linux_plus@email.si
Uporabniški avatar
AboxDC
Član
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 30.01.2005, 20:15
Kraj: Maribor / Ljutomer

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 20.05.2005, 13:13

Včeraj sem po pošti dobil simulator Condor.

Moji prvi vtisi:

Fizikalni model za letala je zelo realistično dodelan, tako da se obnašanje letala da zelo primerjati s pravim letenjem.
Letala ki jih je možno izbrati za let:

standardna klasa:
- ASW 20
- DISCUS 2
- FOX
- LS8

15meterska klasa:
- ASW 27
- LS 6
- VENTUS 2

odprti razred:
- ASW 22
- NIMBUS 4

3D modeli so zelo dobro narejeni.
Možno je spreminjati "skin" letala....v direktoriju skins se nahaja "template" na osnovi katerega si lahko naredimo sami svojo poslikavo priljubljenega letala.

Moti me teren! Drevesa so neskladno prevelika. Ko letiš ob kakem hribu, dobiš varljiv občutek, da si bliže terena, ker so pač drevesa napravljena vsaj 10x prevelika.
Hribovje je dokaj dobro izdelano v 3D, saj se da po hribih kar dobro orientirati. Pogrešam pa reke, ceste in mesta ter naselja. Predvsem zaradi orientacije. Sem namreč bolj navajen gledati naokoli (zmajar!!) kot pa se igrati s temi novimi elektrinskimi napravicami (GPS)
Ko gledaš tako dol, na redko obljudeno zemljo, bi si mislil, če bi ne bilo pokošenih travnikov in njiv, da letiš v kameni dobi...
Sicer pa ustvarjalci programa kot sem izvedel delajo na izpopolnitvi tkstur terena in detaljev ki sem jih tukaj naštel.

Sicer pa se da dobro orientirati s pomočjo GPS-a, tako da ni problem poleteti kamorkoli.

Poizkusiti moram odleteti kako tekmo preko neta. Organizirajo se namreč tekmovanja (običajno v večernih urah) ljer se zbere kar nekaj tekmovalcev, ki potem naenkrat vsi hkrati poizkušajo odleteti zadano (seveda skupno vsem) disciplino. Ker je gneča v zraku, zna biti tak način letenja zelo zanimiv. Vsekakor vredno poizkusiti.

Svoj let lahko shranite tudi v IGC obliki, ki ga za nadaljno analizo poleta lahko poženete v programu seeyou.

Toliko zaenkrat!

LP Mitja
Priponke
condor.jpg
condor.jpg (37.79 KiB) Videno 14052 krat
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Kroko » 21.05.2005, 11:32

Nujno moramo organizirati eno tekmo. Simulator je res špica.
Uporabniški avatar
Kroko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 359
Pridružen: 01.04.2004, 19:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 21.05.2005, 14:23

Danes mi je čisto po naklučju ratalo da sem se prijavil na eno tekmo. Sicer je bil majhen trikotnik...ampak letelo nas je 6 naenkrat. Eden je hitro scuril in pristal na eni majhni jasi ter se razbil, drugi ap smo nekako prilezli naokrog. termike je bilo malce preveč, zato so tisti z vodnim balastom leteli hitreje.
Bila je zanimiva izkušnja.

Sicer pa sem tudi sam poizkusil gostiti tekmo, a se kolegi niso mogli priklopiti...

največkrat napiše: host not found, ali pa server rejected....

Moram malo prebrsakti na kondorjevem forumu kako se tem stvarem streže.

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Kroko » 22.05.2005, 10:58

Jaz nisem imel problemov sodelovati v tekmah niti je gostiti (Triglav round race 71km)
Verjetno ti dela problem požarni zid (Internet connection firewall), ki ne pusti, da bi se ostali priklapljali na tvoj računalnik. Poizkusi dodati port 56278 v seznam dovoljenih portov.
Uporabniški avatar
Kroko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 359
Pridružen: 01.04.2004, 19:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a EagleA1 » 22.05.2005, 11:17

Za condorja sicer ne vem samo jaz ponavadi odprem v Pandi firewallu port za dolocen spil, ce pa uporabljas WinXP moras pa se v v omreznih nastavitvah izklopit windows firewall, ker ta najveckrat povriza zgago.

Ziga
EagleA1
Član
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 18.06.2004, 10:48

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 22.05.2005, 11:46

Ni fora v firewalu. To vem da more biti izklopljen, a vseeno včasih se lahko, včasih pa ne morem vključiti v tekmovanje. Seveda če piše na strežniku "race in progress", potem se ne silim gor ker je že prepozno.
Če pa piše "waitinng for race start" potem pa se prijavim. Včasih mi uspe pa sploh ne vem kako, največkrat pa me zavrne.

Sinoči sem sodeloval v tekmi okoli triglava. Zmagal je en Petelin in je rastural. Se mi je pa zdelo fer, da strežnik niso izključili, dokler nisem priletel in pristal v Lescah.

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 24.05.2005, 22:49

PRIPOROČAM SIMULACIJO !!!!

VSEKAKOR VREDNA SVOJE CENE!!!!! (vrednost dveh mini servomotorjev :D )

VEČ O NJEJ: http://www.condorsoaring.com/
Priponke
simulacija ki presega vse kar je bilo do seaj videnega.jpg
simulacija ki presega vse kar je bilo do seaj videnega.jpg (48.87 KiB) Videno 13345 krat
realistično.jpg
realistično.jpg (49.25 KiB) Videno 13327 krat
na valovih preko 5000m.jpg
na valovih preko 5000m.jpg (35.18 KiB) Videno 13293 krat
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 25.05.2005, 09:29

V nekem prejšnjem postu sem se pritoževal, da na tleh ni videti rek, cest in vseh zaselkov! :oops:

Ma, "ko šljivi" vse to, saj ko si na 5000m pozabiš na tiste revčke tam doli ki se plazijo po tleh :D

Za orientacijo se pa itak že privajam na uporabo GPS-a, ter tipko J ki mi vizuelno pokaže obratne točke na terenu.

Vedno več hvale lahko povem na račun tega simulatorja.

Da ne bo kakega nesporazuma, (pa ne okol govort) sem preizkusil že celo vrsto simulacij, a od vseh prisegam samo na Condorja in na IL-2. Pa PIKA !!!

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 18.08.2005, 12:10

Sam ti pa povem, da je opraviti prelet v condorju p... dim proti real lajfu ;).
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 18.08.2005, 23:31

Tolovaj napisal/-a:Sam ti pa povem, da je opraviti prelet v condorju p... dim proti real lajfu ;).


Tako je z vsemi simulatorji :shock:
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 19.08.2005, 08:44

Deloma imaš prav. Namreč prelet se naučiti narediti ni noben problem, naučiti se npr. taktike zračnega bojevanja pa je precej, precej težje od enega jadranja.
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 19.08.2005, 10:03

@Tolovaj, po tvoji izjavi sodeč, si upam trditi, da nimaš pojma!
Kar vrni se na IL-2!
(IL-2 je odlična simulacija lovcev iz druge svetovne vojne)

Tvoja trditev, da se da na simulatorju Condor da narediti enostavneje prelet kot v resničnem svetu, je brezvezna!!
Morda zaradi tega, ker na simulatorju nastaviš bombastične pogoje, letiš korajžno kot le kaj, v RL pa stisneš rep med noge in ves tvoj pogum zleze v gate!

Sleci pilotski kombinezon, presedlaj iz Libele na kaj novejšega, ter nehaj z letališkim jadranjem....pa boš začel drugače govoriti.

Če si nastaviš na simulatorju podobne vremenske razmere kakor v RL, potem je Condor zelo primerljiv z letenjem v realnem svetu. Edino lažje je v toliko, ker si na simulaciji upaš več, kot pa v RL. V simulaciji lahko rineš v brezizhodno situacijo (nemogoč teren z nobeno možnostjo izvenletališkega pristanka) pa če najdeš dviganje, nadaljuješ polet, ali pa ne najdeš nič in se "virtulano" razsuješ v gozdu...
Tudi kar se tiče hitrosti na preletu, lahko v simulatorju letiš tik na meji flutra, pa ti ne bo treba skrbeti za strukturo letala...kar v RL zagotovo ne bi počel.

Če pa tudi v simulaciji letiš in razmišljaš podobno kot v RL, potem ti simulacija omogoča odličen trening, tako letenja v dviganjih, kot tudi trening taktike preletov...sploh v ON-Line tekmah preko neta.

@Gajver, koliko simulacij si preizkusil? Ali si že preizkusil Condor z realističnimi nastavitvami, in s katerimi pravimi jadralnimi letali si že šel v RL SAM na prelet?

Mitja
Zadnjič spremenil ultralajt, dne 19.08.2005, 10:27, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a frcac » 19.08.2005, 10:12

Mitja, totalno BZ. Sim freaki pravijo da "Real life is for those who can't handle simulators". Slovenija se lahko pohvali z odličnim jadralnim simulatorjem ki mu po mojem osebnem mnenju ni para, odličnom programjem za analizo leta in real time palm GPS pripomočkom, da domače prozvodnje letal sploh ne omenjam. Sralci bodo pa zmeraj.

Prvi komentar bo da je letenje drago in da si tega ne moremo vsi privoščiti. Deloma res, ampak poznam cel kup pilotov s sfukanimi unoti in katrami, ki zmeraj izbrskajo in letijo. Jadranje je sploh precej ugodno, je pa res da za jadranje žrtvuješ precej znanja, učenja in prostega časa. Ko jadraš gre cel dan - od jutranje priprave do večernega debriefinga. In to je tisto kar si vsi nočejo privoščiti, pol je pa itak lahko pljuvat.

... ja, v Condorju je šlep precej bolj zahtevna reč kot v resničnosti. Tudi na profi igralni vmesnih s forcefeedbackom in ločenimi pedali.

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Naš človek :)
 
Prispevkov: 248
Pridružen: 15.12.2003, 16:49
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 19.08.2005, 18:04

ultralajt napisal/-a:@Tolovaj, po tvoji izjavi sodeč, si upam trditi, da nimaš pojma!
Kar vrni se na IL-2!
(IL-2 je odlična simulacija lovcev iz druge svetovne vojne)

Tvoja trditev, da se da na simulatorju Condor da narediti enostavneje prelet kot v resničnem svetu, je brezvezna!!
Morda zaradi tega, ker na simulatorju nastaviš bombastične pogoje, letiš korajžno kot le kaj, v RL pa stisneš rep med noge in ves tvoj pogum zleze v gate!

Sleci pilotski kombinezon, presedlaj iz Libele na kaj novejšega, ter nehaj z letališkim jadranjem....pa boš začel drugače govoriti.

Če si nastaviš na simulatorju podobne vremenske razmere kakor v RL, potem je Condor zelo primerljiv z letenjem v realnem svetu. Edino lažje je v toliko, ker si na simulaciji upaš več, kot pa v RL. V simulaciji lahko rineš v brezizhodno situacijo (nemogoč teren z nobeno možnostjo izvenletališkega pristanka) pa če najdeš dviganje, nadaljuješ polet, ali pa ne najdeš nič in se "virtulano" razsuješ v gozdu...
Tudi kar se tiče hitrosti na preletu, lahko v simulatorju letiš tik na meji flutra, pa ti ne bo treba skrbeti za strukturo letala...kar v RL zagotovo ne bi počel.

Če pa tudi v simulaciji letiš in razmišljaš podobno kot v RL, potem ti simulacija omogoča odličen trening, tako letenja v dviganjih, kot tudi trening taktike preletov...sploh v ON-Line tekmah preko neta.

@Gajver, koliko simulacij si preizkusil? Ali si že preizkusil Condor z realističnimi nastavitvami, in s katerimi pravimi jadralnimi letali si že šel v RL SAM na prelet?

Mitja


Uuuu, nekomu se je na rep stopilo :D. Smiliš se mi, ker tko primitivno napadaš moje mnenje in moje letenje. Mogoče si pa res AS in vseved.

Prvo kot prvo ne bluzi kaj jaz letim ker se ti sanja ne.

Drugo kot drugo če si tak as in vseznalec potem bi ti lahko bilo jasno, da za prelet ne potrebuješ boljše jadrilice od libele, pa četudi gre za 500 km prelet ob primernih pogojih.

Kot tretje, se ti sanja ne, zakaj človek obleče kombinezon za letenje.

Pod četrto daješ "brezvezno" primerjavo zakaj se da enostavneje v simulatorju narediti prelet. Nikjer nisem omenil, da greš delat npr. 500 km prelet ob nastavljenih pogojih za samo npr. 100km. Seveda, če daš vreme takšno kot v real lajfu, potem valda da si boš zadal v simu enako nalogo kot bi si jo dal zares in se jo tudi da enostavneje odleteti. Pa basta. Sicer pa, kdaj si pa ti videl moj način letenja v condorju in v RL, da lahko na pamet govoriš?

Kot peto, fluter.. he he, zato pa so podane maximalne brzine za mirno in turbulentno ozračje.. in kje sem omenil ,da v condorju letim z max brzino? Posplošuješ...

Kot šesto, sklepam, da tudi jadraš v RL. Raje več energije potroši v tapravi aviacij kot pa za igrcami, pa boš as. Oprosti ampak ne poznam pilotov asov, ki bi se doma igrali s simulatorji in trenirali na njih (FS za navigacijo tle ne šteje)...

Jao, še zmeraj obstajajo ljudje, ki so jim simulatorji za ceno enega tanka bencina alfa in omega in bohnedaj, da bi rekel, da je to igrca...

Pa brez zamere :D
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 19.08.2005, 18:10

Aja, pa še to. Vprašaj razvijalca condorja, kateri simulator bolje simulira avion, pa boš videl, da IL2 ni najboljši ;).
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 20.08.2005, 20:17

Izgleda da sem jaz stopil mački na rep!
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron