Eda 5

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

Eda 5

OdgovorNapisal/-a overman » 21.10.2004, 20:19

Pozdravljeni!

Na brniku me je prijelo, da bi mogoce izdelal kaksno res staro letalo. Razlog? Dokaj preprosta izgradnja in poceni-enostavni materijali. Vem, da je en slovenec ze izdelal "kopijo"letala eda 5 in stvar res leti. Zanima me ce poznate se kaksna podobna letala: enostavna konstrukcija,...... in pa kje bi dobil nacrte?

Lep pozdrav,
aljaz
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

Re: Eda 5

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 21.10.2004, 20:31

overman napisal/-a:Pozdravljeni!

Na brniku me je prijelo, da bi mogoce izdelal kaksno res staro letalo. Razlog? Dokaj preprosta izgradnja in poceni-enostavni materijali. Vem, da je en slovenec ze izdelal "kopijo"letala eda 5 in stvar res leti. Zanima me ce poznate se kaksna podobna letala: enostavna konstrukcija,...... in pa kje bi dobil nacrte?

Lep pozdrav,
aljaz


A bi ti naredil tapravo letalo da bi z njim letel, ali samo model letala?

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a overman » 21.10.2004, 20:41

Ma tapravo :shock: Sicer res nimam izkusenj z temi stvarmi, ampak sem pripravljen riskirat kar nekaj casa za to stvar in pa seveda bi bila dobrodosla tudi kaksna pomoc.

lp
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 21.10.2004, 21:09

overman napisal/-a:Ma tapravo :shock: Sicer res nimam izkusenj z temi stvarmi, ampak sem pripravljen riskirat kar nekaj casa za to stvar in pa seveda bi bila dobrodosla tudi kaksna pomoc.

lp


Če je pa tako kot praviš, da se gre za tapravo letalo, ti pa ne priporočam da se spuščaš v to avanturo brez kakega predznanja!

Bolje, da poiščeš ljudi, ki imajo izkušnje v gradnji letal (pri nas jih je veliko) da ti malo pokažejo in razložijo zadeve. Ko boš potem pogledal na to kakšno idejo si imel sedajle, se boš lahko samo smejal svoji naivnosti.

Narediti letalo, ki bo ustrezalo vsem predpisom in zato bilo tudi varno, poleg tega pa moraš natrediti še izpit za pilota, sicer ne boš smel leteti, NI MAČJI KAŠELJ!

Vem, da niti slučajno ne boš zadovoljen z mojim odgovorom, in se niti ne zavedaš da ti rešujem življenje, a leta bodo pokazala da sem imel prav, ko ti odsvetujem s takim predznanjem iti v gradnjo "nečesa" kar naj bi letelo s tabo vred. Počakaj še par let, medtem pa pridno zbiraj informacije. Na internetu poišči kakšna letala se lahko kupijo v KIT izvedbi, pobaraj proizvajalce naj ti razložijo kako se kit sestavi, kakšna znanja so potrebna, koliko te bo to koštalo, koliko časa naj bi trajala gradnja, kakšno delavnico in orodja boš potreboval, na kak način ti bodo oni lahko pomagali, ko boš naletel na težavo pri gradnji..itd..itd.. pridno zbiraj informacije in se zraven izobražuj.
Veš, letalo ki naj bi si ga naredil, bi moralo ustrezati tvojim sposobnostim in načinu letenja... hmm..tega pa ti še nimaš in zato niti ne moreš vedeti kakšno letalo bi pravzaprav bilo primerno zate. EDA vsekakor ne. Je že dokazala, da ni varno letalo, razen sedaj, ko so jo krepko spremenili od prvotne zamisli....

Srečno pot!

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a overman » 21.10.2004, 21:24

Hvala za poucen odgovor :oops: Bom se drzal tvojih navodil in se enkrat premislil zadevo :roll:

Lep pozdrav,
aljaz :roll:
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 21.10.2004, 21:29

overman napisal/-a:Hvala za poucen odgovor :oops: Bom se drzal tvojih navodil in se enkrat premislil zadevo :roll:

Lep pozdrav,
aljaz :roll:


Verjamem da je želja velika, a bolje je napredovati previdno!

Zakaj pa ne bi najprej poizkusil poleteti s kakim jadralnim padalom?
Pridruži se kakemu klubu, pa se boš veliko naučil, spoznal nove ljudi, navezal nova poznanstva... zna biti zanimivo, pa še ceneje kot pa izdelava letala.

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Anzo » 14.12.2004, 20:36

Sicer tega tipa ki je ta vion naredu osebno poznam.sam on ma cel dan cajta ker je v pokoju ti si pa se solar al kukrkol drugac ovezan
::::::Leti vse!!!!Tud navadana deska, ce jo vrzes!!!::::::::

LP Anze
Anzo
Naš človek :)
 
Prispevkov: 317
Pridružen: 10.12.2004, 16:13
Kraj: Ljubljana - Škofljica


Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron