pokvarjena mc-14

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

pokvarjena mc-14

OdgovorNapisal/-a s.t.a.l.k.e.r. » 28.02.2006, 17:01

Pred časom je prijatelj priklopil baterijo na mc-14 in zamenjal + in -. Od tedaj naprej komanda ne dela več (ekranček še dela, ni totalno mrtva). Zanima me, če je še kaj možnosti da to komando sam popravim, da jo nesem na servis ali da jo vržem v smeti?
s.t.a.l.k.e.r.
 

OdgovorNapisal/-a bc » 28.02.2006, 17:17

Komanda lahko se dela, mogoce jo lahko popravite tudi sami, sedaj odvisno kaj je "skurlo". Najbolje bo da komando odprete in pogledate ce je kaj crno na ploscici (tiskano vezje), ce je pomeni da je tam prislo do stika in je elment skurjen in ga bo potrebno zamenjati. Ponavadi je pri taki napaki da zamenjas polaritete grejo najhitreje diode in to ne svetlece, ampak cisto navadne, zato bo najbolje da jih odlotas in probas ce so pac se cele.

Moje svetovanje je le iz mojih izkusenj pri elektroniki, zato ti ne garantiram da bi po mojem mnenju komanda zacela delat, ampak preprican sem, da se je nekaj skurlo, tako bos moral zihr kaj menjat, tako da nekaj stroskov bos vseeno imel.

Upam da sem ti kaj pomagal s tem postom :)

LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 28.02.2006, 19:44

BC, v komandah je bolj malo diod, ki bi se skurile, pa tudi s tvojimi nasveti si bo bolj malo pomagal - razen pokuril še tisto, kar še ni crknilo.
Priporočam, da oddajnik daš na servis, kjer naj pogledajo, ali se ga še splača popravljati. Potem se boš pač odločil, kam bo romal. Praviš, da displej še dela, mogoče imaš srečo, pa procesor ni spustil dušo. Vse ostalo, je bistveno lažje, predvsem pa ceneje popraviti. Menda imaš precej dobrega mojstra za te zadeve, nekje okoli Nove Gorice. Sicer pa naj bi za Graupner imeli servis pri MIBU.


lp
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bc » 04.03.2006, 23:22

a si kaj poizkusal popravit komando, ali si kar odnesel k serviserju?
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a s.t.a.l.k.e.r. » 05.03.2006, 01:10

Ne, komande še nisem nesel na servis in tudi sam jo nisem še nič popravljal. Jo bom kar na servis v NG nesel, ko bom imel čas.
s.t.a.l.k.e.r.
 

OdgovorNapisal/-a bc » 05.03.2006, 01:15

Mogoce je pa res tako najbolje, saj to ni cist preprosta elektronka, zt bi res to mau tezko sam poprav, mogoce kao malenkost, sej tut zdej ne vem ce se je kj velik skurlu, ce si sm polariteto zamenu, k mora zihr met to kako zascito, tk d na servisu ti bojo to zihr zrihtal, sm zdej odvisn kok ti bojo racunal.

A mi bos povedu k ti jo bojo zrihtal kaj je blo narobe z komando, k me res mau zanima.
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a s.t.a.l.k.e.r. » 05.03.2006, 01:38

Bom povedal, sam taprvo se moram spravit u NG.
s.t.a.l.k.e.r.
 


Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron