motnje v sprejemniku

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

motnje v sprejemniku

OdgovorNapisal/-a luigidon » 26.02.2004, 23:19

zivjo!
Imam tezave...Elektromotor mi vseskozi prekinja...Ga navijem do konca in kar prekinja, pa malo neha...pa spet zacne.Sem mislim, da je bil kriv en slab stik, pa sem ga zalotal, pa navil in je super delal, cez par sekund pa spet zacel...

a mislite, da je to kaj s sprejemnikom narobe?ali je mozno tudi z oddajnikom? ker kadar mi prekinja, mi tudi servota vseskozi "cuka"...

Ce je morda ze kdo imel podobne tezave in kaj je naredil....Drugac bo treba it v nakup novega, zal....

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a Jaro » 27.02.2004, 15:39

Kaj pa ščetke?
Lep pozdrav,

Jaro
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a borisk » 27.02.2004, 22:24

kaj pa utekel si ga??


lp,boris
Uporabniški avatar
borisk
Član
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 08.12.2002, 13:04
Kraj: Šmarje

OdgovorNapisal/-a mihah » 27.02.2004, 23:55

Maš kakšen kondenzatorček (47 nF) in Shottky diodico (SB550/560) gor?
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a luigidon » 28.02.2004, 00:06

mihah napisal/-a:Maš kakšen kondenzatorček (47 nF) in Shottky diodico (SB550/560) gor?


ja vse je gor...saj verjetno je konektor, ki pelje iz regulatorja v sprejemnik. Namrec tam je bila zadnjic napaka in ni bilo dobrega stika. Potem sem stvar zalotal gor in ko sem ga hotel pognati je spet zacel to delati..Jutri grem po nov konektor, pa bom potem zvezal stvari in verjetno bo delalo....uapm

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a luigidon » 29.02.2004, 23:05

ja zdej sem zamenjal konektor in ga je spet zacelo prekinjat...ga navijem do konca, pa skoz prekinja, tako da ne dela s polno mocjo...cisr prekine ravno za toliko, da ne gre do konca, ampak tak ne more letet pomojem, ker v sunkih dela:)

tko, da mozno, da je regler sel a ne? ker druga razlage nimam...sprejemnik je kul, ker sem ga dal v en drug avion pa dela dobr...

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a luigidon » 01.03.2004, 15:07

Sedaj sem ugotovil tole...

ko vse poberem iz letala ven in prizgem, lahko navijem do konca in delam z elektroniko karkoli hocem, mi vse dela cisto normalno....skratka niti enkrat ne prekine in niti enkrat servota ne trzneta, ko nocem da bi...

tako, dan e vem v cem bi bila tezava...ko dam vse notri, antenco napeljem skozi trup in vse sesravufam, pa ne dela...

a mogoce kdo ve kaj bi bilo to?

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 01.03.2004, 16:19

anteno imaš speljano po karbonski cevki ki glumi trup
dokler je bil sprejemnik nedotaknjen je vse skupaj še delalo potem pa je nekaj padcev in trših pristankov naredilo svoje sploh pa sem ti že na začetku te stvari povedal prav tako sem ti svetoval uporabo pene v trupu ki nekoliko zmanjša udarce po sprejemniku , na koncu koncev pa kolikor se spomnim uporabljaš AM komando ki je za v avijon vse prej kot primerna
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a luigidon » 01.03.2004, 16:31

MC GAYVER napisal/-a:anteno imaš speljano po karbonski cevki ki glumi trup
dokler je bil sprejemnik nedotaknjen je vse skupaj še delalo potem pa je nekaj padcev in trših pristankov naredilo svoje sploh pa sem ti že na začetku te stvari povedal prav tako sem ti svetoval uporabo pene v trupu ki nekoliko zmanjša udarce po sprejemniku , na koncu koncev pa kolikor se spomnim uporabljaš AM komando ki je za v avijon vse prej kot primerna


ja sej peno sem dal..Zato me se toliko bolj cudi, da se je to zacelo dogajati, ko ze dolgo letalo ni strmoglavilo:) Saj ce bi takoj po strmoglavljenju to delal bi takoj vedu, tako pa mi ni bilo jasno. Je pa imel tudi konektor slab stik, ker je zelo tanka zica.pa sem ga zamenjal in je blo dobr..ko pa sm dal notri, je pa nagajal...


kaj pa ce bi anteno napeljal zunaj karbonske cevi?

drugace pa imam itak v nacrtu nakup nove komande v prihodnjih mesecih...

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a eminem » 01.03.2004, 16:57

mozno je tudi da imas sprejemnik preblizu servotov itd.





L.P.
smile
Uporabniški avatar
eminem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 224
Pridružen: 09.03.2003, 19:17
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a luigidon » 01.03.2004, 17:33

sedaj sem antenco pustil zunaj in je nisem tlacil skozi karbonsko cev.Tudi sprejemnik sem pomaknil stran od cevi in servotov in je bilo vse v redu...ko sem pomaknil antenco malce proti cevi pa je spet zacelo isto delat...Tako, da verjetno je bila tezava v tem...Bom dal krila gor in antenco napeljal po krilu, pa bom videl kako se bo obneslo...

Selisal sem, da je verjetno za to kriv quartz. Zdej ce bo to dobr da bo antenca po krilu, bo prov fajn. Me pa zanima ali se bo s tem kaj zmanjsal domet letala?Oz. ali je s slabim quartzem kaj zmanjsan domet?

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 01.03.2004, 18:27

slabih kvarcev ni kvarc dela ali pa ne

ti imaš rezštelan sprejemnik zaradi parih padcev je vse prerukano pa se špulce mal zmuvajo pol ma pa slabšo selektivnost


AM tko ni za letet
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a luigidon » 01.03.2004, 19:44

MC GAYVER napisal/-a:slabih kvarcev ni kvarc dela ali pa ne

ti imaš rezštelan sprejemnik zaradi parih padcev je vse prerukano pa se špulce mal zmuvajo pol ma pa slabšo selektivnost


AM tko ni za letet


no ja, ampak za silo bo še verjetno šlo....oz. stvar bo še vedno letela:))))

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a borisk » 01.03.2004, 20:34

no ja, ampak za silo bo še verjetno šlo....oz. stvar bo še vedno letela:))))

pa tudi na tla bo prišel (pa če boš pristal al pa ga boš zapiknil v zemljo )
ne šparat tam ko ni treba


lp, boris
Uporabniški avatar
borisk
Član
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 08.12.2002, 13:04
Kraj: Šmarje

OdgovorNapisal/-a luigidon » 01.03.2004, 20:39

borisk napisal/-a:pa tudi na tla bo prišel (pa če boš pristal al pa ga boš zapiknil v zemljo )
ne šparat tam ko ni treba


sej vem:)))Sem ga zdej cist skompletiral, tako kot bi moral letet, pa se vedno nagaja..sicer ne prekinja motorja, ampak motor ne doseze polne hitrosti, potem pa sem pogledal se na servote, so pa kar trzali in se sploh niso odzivali...tako, da verjetno je res problem v sprejemniku....bom probal nekje dobit enga druzga, da vidim...

itak sem kupil sedaj letalo miss2 in ko se bom dobro naucil leteti, bom zacel z njim. Ko pa nekaj denarja pritece v plitve studentske zepe, bom pa se komando in sprejemnik kupil:)-ostalo je ze v letalu:)))

Tako, da...mi je pa mal zal za tegA:)))No ja, vsaj nekaj stvari bo uporabnih....

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

sprejemnik

OdgovorNapisal/-a pako » 02.03.2004, 12:32

Pri užganem sprejemniku in odajniku kvarc nekajkrat frcni. Če se premaknejo servoti je absolutno zanič kvarc!
Uporabniški avatar
pako
Naš človek :)
 
Prispevkov: 177
Pridružen: 26.05.2003, 20:50
Kraj: Sodražica

Re: sprejemnik

OdgovorNapisal/-a luigidon » 02.03.2004, 15:17

pako napisal/-a:Pri užganem sprejemniku in odajniku kvarc nekajkrat frcni. Če se premaknejo servoti je absolutno zanič kvarc!


ja premaknejo se, ampak cisto malo...

lp
matjaz
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a grilnet » 02.03.2004, 23:28

Potem so kvarci zanič. Ne tvegaj da ne boš razbil model.



LP
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a luigidon » 03.03.2004, 10:00

grilnet napisal/-a:Potem so kvarci zanič. Ne tvegaj da ne boš razbil model.



LP


Ne to ne mislim tvegati, ker sme ze poslal sprejemnik v trgovino, da ga bodo dali na servis, ce se ga pa ne bo dalo zrihtat, bom pa drugega kupil...

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a spaca157 » 03.10.2004, 22:44

Možne napke so lahko to da antena se nesme dotikati karbonskega trupa.Najbolje jo je napeljati kar direkt na smerni stabilizator.
Lahko pa je tudi to da je v sprejemniku hladen lot. Kar pomeni da pri manjših premikih izgublja stik s tiskanem vezju moja rešitev je bila v tem da sem sprejemnik odpru in sem vse izhodne letvice še enkrat lepo zalil z cinom (zdaj dela kot urca)
Kdor nizko leta k¨mal razbije
Uporabniški avatar
spaca157
Naš človek :)
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 18.08.2004, 22:52
Kraj: Polzela

Naslednja

Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron