Doma narejeni brushless

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

Doma narejeni brushless

OdgovorNapisal/-a luigidon » 03.06.2004, 15:52

zivjo!
Veliko predelav iz motorcka CD-roma sem ze videl, danes pa sem doma razdiral en napajalnik in na motorcku od ventilatorja pise: brushless :D

Super, pa ze imamo brushless motor. Ampak vse ziher ni tko cist simpl. Glede na to kar sem prebral o brushlesih, so tovrstni motorji trofazni. Ta od ventilatorja pa ima le dve žički!!?? Neki ne gre pol skupi. Pa probam obrnit žice in ne dela. Dela torej le v eno smer...

Če kdo kaj več ve o tem, bi ga lepo prosil če mi pove. Ali so ti motorji sploh uporabni ali ne? Zagotovo so presvoh, ker ga z roko z lahkoto ustavis. Hitrost vrtenja pa je pomojem kar precej velika. Sicer ne pise gor, ampak tako na ooko receno se kar hitro vrti....

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a steem » 03.06.2004, 20:10

dobesedni prevod je važn .... brushless ---> brezkrtačni. In nima nič povezave koliko fazni je in seveda koliko polni je.

Osebno sem videl na lastne oči in "prste" :) 1 fazni 2, 3, 6, 9 in 12 fazni motor ... najbolj pogosti so pa seveda 3 fazni. Zaradi vrtečega polja, enostavnosti, ekonomije, izkoristka celotnega sistema ... itd itd.
Za faze si lahko zmisliš kaj si hočeš ... dokler imaš izvor takšen, da ti bo to "mojstrovino" gnal.

upam da sem pomagal

LP Jernej
steem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 17.11.2002, 13:09
Kraj: Maribor


Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron