Polnilec

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a kiwi » 02.11.2004, 19:58

Hi!

Klemen preden nabavis tega inteija. Tudi ce bos se nekaj casa ostal na NiMh ali NiCd celicah mislim, da se ti bolj kot tegale inteija splaca vzet sicer za 10€ drazji robe power peak ultimate Li. Imel bos vse enako kot pri inteliju, zraven pa bos imel za vsak primer se lixx podporo ce se slucajno odlocil kdaj prej da si omislis litijeve celice. Glede na to kaj se dogaja na trgu bi rekel, da lahko drugo leto pricakujemo poplavo raznih lixx akujev in posledicno s tem bojo tudi cene padale. To se ze sedaj vidi pri proizvajalcu KOKAM. Cene so sle dol zraven tega pa so tile novi modeli akujev ze izredno tokovno sposobni. Pricakujemo lahko kvecjemu samo se vec.

Kolikor vem je ta polnilec (inteli, ki ga omenjas) s starejsim softwarejem, ker mislim, da tega modela niti vec ne delajo (morda pa se motim), ker je na trgu V3 serija, ki podpira Li-on/Li-po.

To ti govorim samo zato, da ti cez nekaj mesecev ne bo zal tistih 10€. Sam sem letos kupoval polnilec za okrog 100€. Na koncu pa sem kupil polnilec za 200€ vendar mi ni zal in vem da mi ne bo. Predvsem zato ne ker se ukvarjam izkljucno z elektropogonom in vem da bom tak polnilec lahko imel kar nekaj let, ker mu sedaj lahko software nadgrajujem vedno ko bojo prisle kaksne nove celice na trg, ki bojo to zahtevale.

Nocem delati propagande za omenjene polnilce ali lixx celice itd le svetovati sem hotel, ker 90 ali 100€ le ni tako malo denarja. Sploh ne za nekoga, ki se hodi v srednjo solo. To dobro vem, ker sem sam sel po tej poti in vem kako tezko mi je bilo v srednji soli skupaj spraviti samo za en speed 600 kaj sele za komplet celic.

(No sicer ne vem, ce hodis se v srednjo solo ampak hotel sem samo podati primer)
Pa brez zamere.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a klemen » 02.11.2004, 20:07

Hvala kiwi!
Hodim pa v 2.letnik, pa mi je tudi fullllllll težko kaj denarja prišparat,zato bom kupil rabljen polnilec!
Kr 100€ jaz nebi v enem letu skup spravil :cry:
Trenutno imam ene 10k SIT, pa za ta denar glih dobim tega intelija, tako da mislim da bo kar vredu moja izbira!

MOgoče pa si celo premislim in še šparam celo zimo pa bom mogoče potem imel za nov polnilec :wink:
Sicer pa sem že gledal tega power peaka, samo €€€€€€ je pri meni problem!Ampak vidim da me razumeš, saj si to že skozi dal!

V premišljevanju
Klemen
:lol::lol:----Virtualni pilot-----:lol::lol:
klemen
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 13.02.2003, 15:12
Kraj: Maribor - Šentilj

OdgovorNapisal/-a tomo » 02.11.2004, 21:32

Sam imam Intelija se s starim softwerom in se mi zdi dobra izbira ce upostevas ze omenjene stvari. Prazni s 3 A vendar le do dolocenega stevila celic. Ima tudi program praznjenja samo vpises polnilni tok 0A pa je.Na zacetku mi je sel na zivce ventilator, ki je neprestano brnel in sem vgradil stikalo.

LP T : Tomo
tomo
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27.10.2004, 17:51

OdgovorNapisal/-a mucek » 02.11.2004, 23:32

Če si kaj štromarja, lahko našparaš 170 EUR /kar je sicer več od načrtovanega/ in nabaviš kit komplet Spectre. Pol maš pa polnilec, s katerim lahko delaš VSE! ;)

Lp, Grega
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a kiwi » 03.11.2004, 01:37

Hi!

@Klemen:

No jaz sem izhajal iz stalisca, da kupujes novi polnilec. Ce pa dobis za ta denar, kot omenjas rabljenega intelija potem pa ti lahko recem samo vzemi. Jaz nisem imel z njim nobenih drugih resnih problemov razen tipk, pa se ta problem sem resil tako kot sem zgoraj opisal. Tipke so baje slaba stran intelijev. Ce pa bos polnil z njim NiMh celice kot naprimer KAN 1050, 650 ali njim podobne pa jih polni na NiCd programu in ne na NiMh. NiMh program z novimi celicami omenjenega tipa namrec ne polni najbolje.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a klemen » 03.11.2004, 10:27

Hvala vsem!

Ja saj vem da bi moral napisati da ne kupujem novega :? ampak vseeno ste mi postregli z zelo koristnimi informacijami in izkušnjami!Polnilec sem se odločil da bom vzel!Še enkrat hvala vsem za vašo pomoč!

lp
klemen
:lol::lol:----Virtualni pilot-----:lol::lol:
klemen
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 13.02.2003, 15:12
Kraj: Maribor - Šentilj

Navodila!

OdgovorNapisal/-a klemen » 03.11.2004, 11:06

Zdravo!

Sedaj pa bi vas prosil še za eno uslugo!
Če ima kdo navodila od tega intelija(nemška ali angleška), bi se priporočal.


lp
klemen
:lol::lol:----Virtualni pilot-----:lol::lol:
klemen
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 13.02.2003, 15:12
Kraj: Maribor - Šentilj

OdgovorNapisal/-a kiwi » 03.11.2004, 11:10

Hi!

Navodil zal nimam samo je tako simpl, da jih niti ne bos potreboval. Ce pa se kaj ne bo jasno pa kar vprasaj.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a klemen » 03.11.2004, 11:15

Saj mi je že to prodajalec rekel, samo bi jaz za vsak slučaj imel še navodila, tako da bi prosil tiste ki imajo naj me kontaktirajo preko PM.
Hvala že vnaprej!


lp
klemen
:lol::lol:----Virtualni pilot-----:lol::lol:
klemen
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 13.02.2003, 15:12
Kraj: Maribor - Šentilj

Prejšnja

Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron