NAČRT ZA IZDELAVO PROFI HITREGA POLNILCA

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

NAČRT ZA IZDELAVO PROFI HITREGA POLNILCA

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 18.10.2004, 16:31

Zanima me ali ima mogoče kakšen fenomenalni načrt za izdelavo dobrega polnilca.
Recimo, da bi imel takšne karakteristike:
- polnil bi NiMh tam do 2300 mAh do 25 celic.
- polnilni čas recimo 5-6 celic 1.2V 650mAh cca. 15-20 minut
- polnilni čas recimo 8 celic 1.2V 2300mAh cca. 4 ure
- Lahko je načrt tud z LCD -jem.
- Priklop pa na 220V
- polnilni tok 5A

Ima mogoče kdo kakšen takšen načrt ali vsaj sličen.
Recimo skicirano tiskano vezje in popis materiala.

Zanima me kolk bi me to stalo pa bi potem malo preračunal kolk to stane v samo izgradnji.
Hvala za posredovane odgovore. Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a overlord_tm » 18.10.2004, 19:11

http://www.geocities.com/red_mamba/battery.html

mogoče tole?

drugače pa ne vem če se splača ker za 35kSit dobiš Šulceja ki ti polni tudi Li-xx. Pa zdej so se neki Pulsarji pojavil :D
Uporabniški avatar
overlord_tm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 06.05.2004, 14:28
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a mihah » 18.10.2004, 19:46

Moje skromno mnenje.

Takega polnilnika, ki se ga ti lotuješ se loti le v primeru če hočeš res nekaj narediti in imaš čas, voljo in veliko potrpljenja.

Realno, če črto potegneš te bo prišlo jasno precej živcev in NIČ kaj dosti manj denarja, kot da bi kupil polnilnik v trgovini, pa še garancijo bi tam imel.

Najcenejši, vendar zelo popularen in seveda zmogljiv je tudi Ultimate Li od Robbeja, pride 10 k manj kot omenja overlord_tm.

Sigurno pa bo zadovoljstvo ob lastnem polnilcu neizmerno, če bo deloval tako kot je treba. :)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a mucek » 18.10.2004, 20:54

Sam sem hotel delati polnilec v samogradnji, a se ne izplača.

LP, Grega
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Cimer » 18.10.2004, 22:01

Jaz sem izdelal dva polnilca v samogradnji. Za osnovo sem uporabil integrirano vezje ICS 1702 (dobi se ga v Conradu). Osnovni načrt za polnilec je sprojektiral Janez Bonač - John. Načrt je bil objavljen tudi v reviji Svet Elektronike, shemo lahko snameš z njihove domače strani. Načrt sem malo predelal in dodal svoje rešitve. Že tri leta polnim svoje akuje (NiCd in NiMh) od 600 mAh do 3300 mAh s tema dvema polnilcema.
V eni verziji sem dodal tudi mikrokontroler, ki nadzoruje delovanje polnilca. Nikoli nisem imel problema s polnjenjem, vendar moraš vedeti kaj in kako polniš. Tak polnilec prav gotovo ni "TROTL ZIHER".
V bistvu lahko polnim od 1-7 celic (cca 50 - 7000 mA) iz avtomobilskega akuja, če pa ga priključim na zunaji usmernik pa tudi več. Maksimalna napajalna napetost je lahko okrog 25 V, potem pa izračunaj koliko celic je to.
Samogradnja takega polnilca se NE IZPLAČA, če gledaš samo na finančno plat, seveda pa je neprecenljiva za nabiranje znanja in izkušenj in seveda glede na zadovoljstvo, ko vidiš, da si s pomočjo svojega znanja ustvaril uporabno napravo.

Lep modelarski pozdrav,
Marko S.
Uporabniški avatar
Cimer
Član
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 11.11.2002, 13:20
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron