BK krmilnik iz domače delavnice

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a falcon » 13.02.2005, 01:27

Danes je pa tudi meni po mnogih obveznostih uspelo najti čas za sestavljanje krmilnika. Zaključil sem ga v teh poznih urah, stestiral pa kar na motorju tdega diska (edini ki je mel navitje na sebi-ostale sem vse oskubil) in deluje več kot odlično.

Pohvala avtorju in lep pozdrav,
Zadnjič spremenil falcon, dne 11.12.2007, 16:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
falcon
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 26.08.2004, 22:23
Kraj: Zagorje

Podvojeni FETi

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 17.02.2005, 16:14

Živijo,

Zadnjič mi je telefoniral nekdo, ki je nameraval preizkusit podvojene P-kanalne FETe, da bi dobil večjo tokovno zmogljivost, pa si nisem zapisal podatkov.

Prosim, da mi pusti e-mail ali telefon na PM.

LP Primož.
PrimozL
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 01.06.2004, 13:56
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a kiwi » 18.02.2005, 11:57

Pozdravljen!

Primoz, poslal sem ti podatke sodelavca, ki se je takrat zanimal za nadgradnjo s FET-i.

LP Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

BK krmilnik

OdgovorNapisal/-a Roksy7 » 05.03.2005, 15:04

PrimozL

Sem zamudil akcijo, pa me zanima,če je še kakšen kit na voljo??

LP Robert
Roksy7
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03.03.2005, 14:52
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a kiwi » 25.03.2005, 13:12

Pozdravljeni!

@Primoz: Zanima me ce si ze poskusil nadgraditi krmilnik z dodatnimi fet-i tako kot smo se pogovarjali za povecanje tokovne zmogljivosti krmilnika. Ali je slucajno se mozno dobiti dodatni komplet teh fet-ov da bi lahko to probali?

Druga stvar, ki pa me zanima pa je ta. Sodelavec je ze vse skupaj stestiral in regler deluje odlicno. Vendar pa za kaksen shock flyer zaenkrat ni najbolj primeren ce hoces izvajat hovering itd. Izgleda, kot da je regler premalo odziven. Predolgo casa rabi, da motor doseze maksimalne obrate. Ali je mozno to v programu spremenit? Glede na to, da si se ti s tem ukvarjal bi bilo super ce bi mogoce lahko to v programu kako spremenil in popravljeno verzijo objavil na tvoji strani. Lahko pa mi das kodo (ce seveda hoces) in bo to poskusil sodelavec sam popravit. Ti si tako ze naredil ogromno. :D :D

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a luigidon » 31.03.2005, 21:56

A je že kdo tale regler sprobu v praksi?

Jest sem ga dons. In sicer namontiral sem ga na mojga 3DX. Prej sem imel tam gor krtačni motor s katerim sem lahko eno minuto delal kar sem hotel, potem pa samo še letel kolikor toliko normalno. Po treh minutah je izdihnil. Pa spet napolnit baterije itd....
Potem pa mi je zgoru krtačni regler zadnjič in po hitrem postopku sem namontiral gor CDrom motorček (made by Mirko) in BK regler, ki ga je zrihtal Primož. Ko sem probaval na suho na tleh, sem bil malo skeptičen. Poem pa pridem na travnik, dam malo gasa in avijon je prav lepo letel. Sicer je ful pihal veter, ampak jest sem mogu to dons sprobat. Odlično vzpenjanje. Najprej sem pozabil prižgat štoparico in ko je regler izklopil je bilo na štoparici 6 minut in 13 sekund. Tako, da ocenjujem, da sem letel nekje 6 minut in pol. Seveda ob kar precej gasa, ker sem se precej igral.
V glavnem končna ocena: prov super regler. Komplet pogon me je stal približno 10k SIT. Torej za 10k SIT sem dobil BK pogon od katerga imam precej več kot od krtačnega. Pa za isto ceno....

Še enkrat vse pohvale Primožu, da je tole zrihtal..Si želimo še več takšnih projektov:)

lp
m
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

Nadgradnja in sw

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 01.04.2005, 08:25

Živ,

Lepo je slišat kakšen odziv, še posebej pozitiven.

V SW sem že marsikaj spremenil, zato bi bilo najpametneje, da na domači strani objavim kodo, ki jo trenutno prevajam. Originalna koda je tu:
http://home.versanet.de/~b-konze/blmc_b ... are_en.htm

Glede dodatnih FETov je tako:
Zmogljivost se poveča tako, da se podvoji P-kanalni FET in zamenja N-kanalnega. Skupaj dobrih 6-7 ojrou stroška. Tokovna zmogljivost se poveča na približno 18A. Obenem je treba zamenjat še tri upore in dodatno ojačat že ojačano povezavo na TIV. To je vse. Če še koga zanima nadgradnja, naj se javi za naročilo FET-ov.

Na žalost pa moram povedati, da kljub temu, da imam še nekaj TIV, trenutno nimam časa za pripravo nove serije KIT kompletov. Prvi obeti se kažejo komaj za konec junija.

Sestavljenih krmilnikov se ne bo dalo več dobit, razen, če bo naročilo tako veliko, da bi splačalo dat zadevo strojno sestavit.

LP Primož.
PrimozL
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 01.06.2004, 13:56
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a mat » 05.04.2005, 18:58

So kaki izgledi za novo serijo kit kompletov? Sem interesent.
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mat » 05.04.2005, 19:01

Tudi če bodo šele konec junija...
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 05.04.2005, 21:40

Evo ! Sicer je dolgo trajalo , pa vendar. Krmilniki so sestavljeni (štirje) , treba jih je samo še "ožičiti) , saj so kabelčki priloženi kompletu absolutno pretežki. To in testiranje pa se bo zgodilo kmalu.
Zakaj je trajalo toliko časa , da sem se lotil "švasanja" ? Odgovor je zelo preprost. Zadnje čase (dobro leto je tega) se mi vid drastično slabša. Ta teden pa sem dobil nova očala s katerimi vidim približno tako kot včasih. Slab vid je bil tudi razlog , da sem se bolj malo ukvarjal tako z modelarstvom kot z elektroniko (porezani in opečeni prsti pač niso noben užitek). Prilagam še sliko dveh krmilnikov. Dober opazovalec bo opazil majhno , a zelo pomembno razliko med njima.


lp
Priponke
regulatorja.gif
regulatorja.gif (131.23 KiB) Videno 12892 krat
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja in sw

OdgovorNapisal/-a kiwi » 16.05.2005, 11:19

PrimozL napisal/-a:Živ,

Lepo je slišat kakšen odziv, še posebej pozitiven.

V SW sem že marsikaj spremenil, zato bi bilo najpametneje, da na domači strani objavim kodo, ki jo trenutno prevajam. Originalna koda je tu:
http://home.versanet.de/~b-konze/blmc_b ... are_en.htm

Glede dodatnih FETov je tako:
Zmogljivost se poveča tako, da se podvoji P-kanalni FET in zamenja N-kanalnega. Skupaj dobrih 6-7 ojrou stroška. Tokovna zmogljivost se poveča na približno 18A. Obenem je treba zamenjat še tri upore in dodatno ojačat že ojačano povezavo na TIV. To je vse. Če še koga zanima nadgradnja, naj se javi za naročilo FET-ov.

Na žalost pa moram povedati, da kljub temu, da imam še nekaj TIV, trenutno nimam časa za pripravo nove serije KIT kompletov. Prvi obeti se kažejo komaj za konec junija.

Sestavljenih krmilnikov se ne bo dalo več dobit, razen, če bo naročilo tako veliko, da bi splačalo dat zadevo strojno sestavit.

LP Primož.


Hi!

Primož ze pred nekaj casa sem ti poslal PM za narocilo dveh dodatnih kompletov za povecanje moci reglerja. Ce se je mozno dobiti dva kompleta sem se vedno interesent.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a kiwi » 20.05.2005, 08:16

Aloooo :?

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

Re: Nadgradnja in sw

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 21.06.2005, 10:13

PrimozL napisal/-a:... Glede dodatnih FETov je tako:
Zmogljivost se poveča tako, da se podvoji P-kanalni FET in zamenja N-kanalnega. Skupaj dobrih 6-7 ojrou stroška. Tokovna zmogljivost se poveča na približno 18A. Obenem je treba zamenjat še tri upore in dodatno ojačat že ojačano povezavo na TIV. To je vse. Če še koga zanima nadgradnja, naj se javi za naročilo FET-ov.


Živijo,

Naročal bom komplete dodatnih fetov za povečanje tokovne zmogljivosti krmilnikov na 18A. Za ta namen potrebuje vsak 3 nove N-kanalne FETe (Si 4842 DY, 6mOhm, SO8 ohišje) in 3 dodatne P-kanalne FETe, ki se prispajkajo na vrh obstoječih.
N-kanalni FET-i Si4842DY so tudi primerni za popravilo večine krmilnikov za krtačne motorje, ki imajo vgrajene FET-e v enakem ohišju, ravno zadnjič je nekdo spraševal. Za zavoro je ponavadi P-kanalni FET.

Če je poleg KiWi-ja še kdo interesent, naj se oglasi. Naročila zbiram do konca meseca. Malo se tudi obvestite med sabo, da ne bo kot pri KITih, ko se jih je daleč po izteku res dolgega roka za naročilo oglasilo še 20 (brez pretiravanja) "jaz bi tudi...." in sem potem krpal material skupaj na vse mogoče načine.

LP Primož.
PrimozL
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 01.06.2004, 13:56
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a gregio » 18.07.2005, 23:22

A je kdo delal močnejše bk krmilnikr,napr 30-40 A,kje so kakšni načrti oz kje se da tiskano vezje dobit?
gregio
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 10.05.2004, 14:13

OdgovorNapisal/-a denar » 22.07.2005, 15:32

gregio napisal/-a:A je kdo delal močnejše bk krmilnikr,napr 30-40 A,kje so kakšni načrti oz kje se da tiskano vezje dobit?


malo prebrskaj po netu pa boš že našeu kaj
SO MI REKLI VSI DA JE FG ZAKON PA ŠE RES JE


MOJ NIK JE DENAR ZATO KER JE SVETA VLADAR


1:6 FG MARDER & 1:5 FG COMPETITION EVO 2
Uporabniški avatar
denar
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 223
Pridružen: 05.01.2004, 22:30
Kraj: Selnica ob Dravi

OdgovorNapisal/-a dejanmes » 04.08.2005, 07:19

je mogoče kdo imel enak problem:
pri minimalnem gasu motor teče pri večjem se začne zaganjati in motor se segreva.
20mm 9 ovojev Y 0.4mm obstoječ magnet.

Hvala za pomoč
Kdor visoko leta ma dobr odriv...
Uporabniški avatar
dejanmes
Naš človek :)
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 11.11.2004, 11:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mat » 04.08.2005, 09:27

Se bodo zbirala kaksna narocila za kit komplete? Sem interesent za 2 kosa
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

FETi

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 15.08.2005, 15:58

Živijo,

Samo v vednost vsem, ki ste naročili FETe za nadgradnjo ali pa za druge namene.

FETi so naročeni, razpošiljal jih bom zadnji teden v mesecu.

Primož.
PrimozL
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 01.06.2004, 13:56
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a kiwi » 15.08.2005, 17:13

Odlično! :D

Lp Boštjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a dejanmes » 23.08.2005, 10:00

Če kdo ve kako lahko kontaktiram PrimozaL naj ni pošlje ZS.

Hvala!
Kdor visoko leta ma dobr odriv...
Uporabniški avatar
dejanmes
Naš človek :)
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 11.11.2004, 11:38
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron