Nov Mc 15 ne deluje :(

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

Nov Mc 15 ne deluje :(

OdgovorNapisal/-a overman » 03.11.2004, 20:32

Pozdravljeni!

Danes sem kupil oddajnik mc 15 in osem celicni paket baterij xcell 2300NiMh. V trgovini je trgovec celice na hitro napolnil, ravno toliko da se je oddajnik prizgal, potem pa po sporocilu lowbat ugasnil. Vse vredu in prav dokler:
-pridem domov in preko vhoda na oddajniku napolnim baterije z polnilcem robbe ultimate li. Vse sem polnil pravilno: nastavil tip, stevilo ter kapaciteto celic ter tok polnenja 0.9 A (vec kot 1 A naj elektronika v oddajniku nebi zdrzala-prodajalec). Seveda sem v oddajnik vstavil tudi jumper, ki naj bi ga vstavili ce se uporablja avtomatski nacin polnenja.
-pravkar izklopim polnilec, iztaknem vvtic iz oddajnika in premaknem gumb na on.....nic :cry: Vse je tako kot da je oddajnik izklopljen.

Zanima me kaj naj naredim. Upam, da je samo kaksna "fintaa" v oddajniku.

Lep pozdrav,
Aljaz
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a spaca157 » 03.11.2004, 20:34

preveri jumper
Kdor nizko leta k¨mal razbije
Uporabniški avatar
spaca157
Naš človek :)
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 18.08.2004, 22:52
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a Robi » 03.11.2004, 20:58

Če si graupnerjev oddajnik polnil s kabelčkom za futabino komando potem si zamenjal + in -. Graupner in futaba imata na oddajniški vtičnici za polnjenje + in - zamenjana. Polnilca sicer ne poznam, ampak če ima le kaj pameti bi moral ugotoviti, da je polariteta zamenjana.

LP, Robi
Uporabniški avatar
Robi
Forumski veteran
 
Prispevkov: 521
Pridružen: 15.08.2003, 10:58
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a overman » 03.11.2004, 20:59

zdaj sem ugotovil, da je pri priklopu baterij na oddajnik slab stik....bom malo polotal pa potem videl.

lp,
aljaz
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Andrej Petrovčič » 03.11.2004, 21:31

Se ser.. z lotanjem !
Če si kupil nov oddajnik, ga reklamiraj kljub temu, da znaš odpravit napako !!! Zgubiš garancijo v nasprotnem primeru !
Uporabniški avatar
Andrej Petrovčič
Forumski veteran
 
Prispevkov: 614
Pridružen: 28.11.2002, 21:53
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a overman » 03.11.2004, 21:32

Problem resen! Sem stvar lepo naspajkal ter dodatno zalepil, tako, da zdaj vse deluje kot novo (pa saj je novo :roll: ). Moram priznat, da sem malo razocaran nad resitvijo tega priklopa baterije, ampak nic ni popolno.

Lep pozdrav,
aljaz

Ps: robi: kabel uporabljam original za graupner (mi je pri mibotu, dal tale kabel, sem pa kupoval enega za futabo :roll: ). Hvala za odgovor
andrej: saj ga nebi "sral" z lotanjem, ce nebi bil siguren, da lahko napako odpravim. Verjetno bi ga tudi nesel na garancij0, ampak kaj ko se v deutschlandsberg tudi ne peljem vsak dan.
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a grega » 04.11.2004, 14:27

Ve kdo slučajno bolj natančno povedati kako je s temi "polnilnimi" konektorji na graupnerjevih komandah?
Lp, Grega
Uporabniški avatar
grega
Naš človek :)
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 12.05.2003, 13:04
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a overman » 04.11.2004, 14:50

Ne razumem kaj te v bistvu zanima :oops: :?:

lp,
aljaz
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Lupek » 04.11.2004, 14:51

Graupner ima na zunanjem delu konektorja + na notranjem pa -. Futaba pa ima to ravno zamenjano. Sicer pa so tudi konektorji različni tako da ni možnosti da bi zamenjal polariteto na samem konektorju.

Lp: Luka
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno.
Uporabniški avatar
Lupek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 17.08.2003, 21:16
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a grega » 04.11.2004, 15:29

emmmn...damn

Imam "avstrijska" navodila, pa se najbolj ne znajdem.

Kolko sem uspel razvozljatii tale navodila:

Pri navadnem načinu polnenja je oddajnik zavarovan pred tokovnimi špicami, zamenjavi polaritete in kratkim stikom.

Pri avtomatskem polnenju pa je potrebno tisto diodico zamenjati z varovalko (5A) zaradi tokovnih špic (piše nek RuckŠtrom). To napravimo tako, da postavimo jumper, ki nam ta del veže kratko z varovalko. Le ta nam omogoča edino varovanje naprave (zamenjava polaritete in kratek stik več nista varovana).

Prosim če kdo prekontrolira tale moj prevod, ker hudo dvomim v svoje znanje nemščine - to je bolj prevod - se mi zdi da bi nekak tak lahko bilo.


Torej postavljen jumper in vstavljena varovalka?


Max štrom piše da je lahko do 1,5A. Ultimate Li včasih začne malce višje. Kako kaj drugi polnite te zadeve? Dajate malo rezerve?

Še enkrat - vse tole kar sem napisal zgoraj verjetno ne drži - naj to potrdi kak deutcher.
Lp, Grega
Uporabniški avatar
grega
Naš človek :)
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 12.05.2003, 13:04
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a overman » 04.11.2004, 17:26

Vse je tocno tako kot si napisal :D Preprosto povedano jumper vstavis, ko uporabljas avtomatski nacin polnenja, saj tako polnilcu omogocis povratne informacije o celicah ki se polnijo. Imam enak polnilec kot ti in akumolatorje polnim z 0.9 A. Zaenkrat vse deluje, samo kvarci za graupnerja mi se manjkajo, saj sem do zdaj imel futabo.

Z polnilcem pa sem zaenkrat ZELO zadovoljen. Kupil sem ga v avstriji za 100€ in denarja nikakor ne obzalujem-morda me malo moti glasen ventilator. Polnilec pa napajam kar z enim napajalnikom za racunalnik 300w.

Lep pozdrav,
aljaz
overman
Član
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.06.2004, 11:06
Kraj: Murska Sobota


Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron