napajanje kamere

vse o zvezi z elektroniko

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a cuoresportivo » 11.11.2005, 01:15

ja jaz sem stvar tajo rešil , glede na to, da sem gor rasel z računalniki, je tak blo jasno, da bo spet nekaj v zvezi z računalnikom:D. Torej, nekako je potrebno spravit signal v računalnik. Ker mi grafična tega ne omogoča, ma samo OUT, sem kupil najbolj poceni tv kartico, ker imajo le te tudi VIDEO IN vhod. Torej signal mam noter. Kak dalje.....ker mi kamera kaj dost ne koristi ko me ni doma....sem zadevo hotel naredit recimo temu mobilno, pri tem sem izkoristil najbolj razširjen vir trenutno ter hkrati uporaben - internet. Preko programa WEBCAM XP PRO, ki vam bilo katero kamero , ki služi kot vir za zajemanje slike, spremeni v webcam, torej deluje preko interneta. DA se nastavit funkcij še pa še - najbolj uporabna je recimo MOTION SENZOR, torej senzor premikanja. KO se nekaj zazna, se začne zajemanje. Torej zadevo lahko gledam tudi preko neta. Ker pa tud to nimam vedno pri roki ....je potrebno zadevo arhivirat... s pomočjo prej omenjenega programa imam več opcij zajemanja - slike, video. Imam tud možnost informiranja , ko se zazna premikanje - da mi recimo pošlje mail ali kaj podobnega.

Ker mam doma strežnik zadeva laufa 24/7, snema se pa vse skupaj na prenosni disk v ext. ohišju. Trenutno je vse v fazi testiranje, ko bom mel zadevo končano, bom dal link...za par dni seveda.
Lep pozdrav(best regards)
Aleš Berce


www.fotobanda.si
www.tehnox.si
Uporabniški avatar
cuoresportivo
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 821
Pridružen: 04.06.2003, 18:51
Kraj: Šentilj\Slovenia

Prejšnja

Vrni se na Elektronik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron