Nova policija

Pogovori o vsem mogočem izven modelarstva ...

Moderator: nitro-s

Nova policija

OdgovorNapisal/-a Tadejchek » 11.09.2007, 16:33

Marsikdo že ve o tej novi policiji, kako se bo obneslo tole, če se sploh bo kaj iz tega izcimilo pa verjetno nebeden ne ve :D

Pa eni strani jih zagovarjam, spet po drugi se mi zdijo določene stvari absurdne :?

pe še link o čem govorim ---> klik
Uporabniški avatar
Tadejchek
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 13.12.2005, 20:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jannyy » 11.09.2007, 20:15

Po eni strani je pametno ker res je preveč vsiljevanja in podobnega z avti..
zapredelane skuterje pa ne bo k če ga zbije pač ne bo dobro za voznika..
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

OdgovorNapisal/-a XMach » 12.09.2007, 20:45

Hahaha.....

Očitno taki vozniki še niso srečali takega motorista kot sem sam! Če bi se po nesreči lahko še premikal in stal na nogah bi se vozniku bol slaba pisala!

Glede na to, da prevozim na teden po 400KM in več se morem po 3x in več na teden izogniti brezobraznim voznikom jeepou,avtou in kamjonov, da bi se izognu nesreči!!!

Zadnič sem res divjal po enosmerni ene 90(gladek asfalt dovoljeno je pa menda 30 po novem) samo uni kombi ni imel kj iskat v enosmeri in vozit v nasprotno smer!! Še sreča da je motor dobro vodljiv in sem se za las izognu kombiju in robniku!

Ali pa na ozkih cestiščih ko je dvosmerni promet se avtomobilist avtomobilistu umakne in počaka da gre mimo, ko pa vidijo motorista si pa mislijo sej ima motor bo že šel mimo in samo gas naprej!Očitno ne vedo, da motoristu je dovol en kamenček al pa da zapelje na travo in obleži na tleh!

Problem ljudi je, da so nekateri(beri večina) preobremenjeni v današnjem času(služba predvsem dela preglavice) in v jutranji naglici ko še vsi klikerji ne delajo in se sprašujejo vozniki, kje bodo našli parkirni prostor in če jim bo šef zapizdil ker so zamudili, dokaj hitro poberejo nič dolžnega motorista!


Sicer pa čelada na glavo in je problem navidezno rešen!







Avtorju tistega pisma pa želim zelo pošteno tožbo/e s strani oškodovanca/ev!!!





LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Mixy » 12.09.2007, 22:54

Glede na to da še sam nisem voznik se mi zdi da so se fantje odločili prav! :D
LRP S10 BLAST TX
Tamiya Rising storm
OFF ROAD je ZAKON!
Uporabniški avatar
Mixy
Naš človek :)
 
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.02.2007, 16:45
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fliper » 13.09.2007, 06:37

XMach napisal/-a:Hahaha.....


Zadnič sem res divjal po enosmerni ene 90(gladek asfalt dovoljeno je pa menda 30 po novem




.... zelo odgovorno in z lepim se hvalis!
Uporabniški avatar
fliper
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 202
Pridružen: 08.12.2004, 21:28
Kraj: Ptuj - Gerečja vas

OdgovorNapisal/-a XMach » 13.09.2007, 18:18

fliper napisal/-a:
XMach napisal/-a:Hahaha.....


Zadnič sem res divjal po enosmerni ene 90(gladek asfalt dovoljeno je pa menda 30 po novem




.... zelo odgovorno in z lepim se hvalis!




Očitno je tvoja raven razmišljanja prenizka da bi razumel napisano!

Nisem se hvalil ampak samo povedal da je tip vozu po enosmerni v nasprotno smer....! Sem se pa danes pozanimal in je dovoljeno 40!

Fliper a ti si sam voznik?Katere kategorije imaš?


Sicer pa če poznaš motor in cesto taka hitrost na uni cesti sploh ni nevarna(še posebej če daš 320€ samo za obe gumi!). Glede na to da poznaš cesto in ulice veš tudi približno kje so avtomobili! In avto, ki vozi s hitrostjo 40 km/h v pravo smer ni taka ovira, da se ne bi mogel ustaviti, kot da če ti vozi nekdo v nasprotno smer 40 km/h in ti še dodatnih 90 km/h!

Sicer pa je motorist 40x več izpostavljen nevarnosti kot avtomobilist in tudi 30x prej se izogne nesreči motorist kot avtomobilist(če je seveda sposoben tega)!


LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a fliper » 14.09.2007, 06:47

XMach napisal/-a:
fliper napisal/-a:
XMach napisal/-a:Hahaha.....


Zadnič sem res divjal po enosmerni ene 90(gladek asfalt dovoljeno je pa menda 30 po novem




.... zelo odgovorno in z lepim se hvalis!




Očitno je tvoja raven razmišljanja prenizka da bi razumel napisano!


LP
Gregor


O ravni razmislanja . . . smo vidli kak visoko mas !

ce pa das 300 pa nevem kolko e za gumo pa se nisi as, ki lahko pacne na cesti kaj se mu zazdi!

[/quote]Glede na to da poznaš cesto in ulice veš tudi približno kje so avtomobili[quote]

... torej moras predvidet da ti bo en pripelo kontra!

Glede voznje pa ti to povem da sem bil tri leta poklici sofer in v tolko letih kot imam izpit se nisem mel prometne po moji krivdi!

Glede motoristov pa se to, ni cudno da jih je tolko mrtvih, ce ata pa mama data 300 pa neke evrov za gume pol pa sinek misli da se mu ne more nic zgodit! pol pa jok in stok, pa vi drugi krivi kot sinek!

lp ales
Uporabniški avatar
fliper
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 202
Pridružen: 08.12.2004, 21:28
Kraj: Ptuj - Gerečja vas

OdgovorNapisal/-a cuoresportivo » 14.09.2007, 08:32

Beri moj podpis.
Lep pozdrav(best regards)
Aleš Berce


www.fotobanda.si
www.tehnox.si
Uporabniški avatar
cuoresportivo
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 821
Pridružen: 04.06.2003, 18:51
Kraj: Šentilj\Slovenia

OdgovorNapisal/-a lenko » 14.09.2007, 13:58

Tudi sam sem motorist. V dobrih dveh mesecih sem prevozil 4000 km. Večkrat sem se že znašel v kritični situaciji, nekajkrat po lastni krivdi, večinoma pa po krivdi drugih udeležencev v prometu.

Nič ti ne pomagajo dobre gume, pa superduper motor pa nevem kakšna oprema, če nimaš pospravljenega podstrešja.

Kot motorist preživiš na cesti samo ,če dobro opazuješ, predvidevaš, voziš normalno in se nikoli, nikoli, nikoli ne zanašaš na druge udeležence.

Pa še moje mnenje glede motorjev.Motorjem, ki imajo preko 140 km, sploh ne bi izdal homologacije in jim preprečil uporabo na cestah. Tak stroj je samo za na pisto, kjer se ga lahko tudi varno do konca izkoristi.
lenko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 27.09.2003, 19:11
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a fliper » 14.09.2007, 14:26

lenko napisal/-a:Tudi sam sem motorist. V dobrih dveh mesecih sem prevozil 4000 km. Večkrat sem se že znašel v kritični situaciji, nekajkrat po lastni krivdi, večinoma pa po krivdi drugih udeležencev v prometu.

Nič ti ne pomagajo dobre gume, pa superduper motor pa nevem kakšna oprema, če nimaš pospravljenega podstrešja.

Kot motorist preživiš na cesti samo ,če dobro opazuješ, predvidevaš, voziš normalno in se nikoli, nikoli, nikoli ne zanašaš na druge udeležence.

Pa še moje mnenje glede motorjev.Motorjem, ki imajo preko 140 km, sploh ne bi izdal homologacije in jim preprečil uporabo na cestah. Tak stroj je samo za na pisto, kjer se ga lahko tudi varno do konca izkoristi.


... taki motoristi vsaj prezivite!

Adrenalin pa usmeriš najbrz rajsi na modele!

lo ales
Uporabniški avatar
fliper
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 202
Pridružen: 08.12.2004, 21:28
Kraj: Ptuj - Gerečja vas

OdgovorNapisal/-a lenko » 14.09.2007, 14:33

Tako je. Če si pa res željan dirkanja z motorjem se pa lahko odpelješ na mobikrog (v zapiranju, tako, da je vstop prost) in raceland v Krškem, kjer za celodnevno preganjanje po novi pisti plačaš 20€.
lenko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 27.09.2003, 19:11
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a lenko » 14.09.2007, 15:07

Velikokrat se postavlja vprašanje, če gredo avtomobilisti motoristi skupaj.Seveda gredo.
So pa na obeh straneh posamezni retardirani osebki. Vožnja po zadnjem kolesu, kolenčkanje na neprimernih mestih, neprilagojena hitrost, brezvezno ožemanje ročice za plin....
Na drugi strani so pa taki, ko te želijo v ovinku malo prestrašiti, ko ti z avtom pripeljejo nasproti, zavijejo proti tebi.Motorist se ustraši, zavira in odleti po tleh.Avtomobilisti znajo biti nesramni tudi takrat ko čakajo v koloni, motoristi se pa lepo mino vozijo.

Ampak to so le posamezniki. Taki posamezniki pa mečejo slabo luč na celotno populacijo.
lenko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 27.09.2003, 19:11
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a igli » 14.09.2007, 20:43

Prav rad bi videl kok zgledajo te 2 tonske zveri na kolesih? Ma kdo kakšno sliko??


Lp
Slika

-HPI Baja 5B
-Futaba 2PL
Uporabniški avatar
igli
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.10.2005, 19:33
Kraj: Stranice-Zreče

OdgovorNapisal/-a Andrej » 05.10.2007, 14:37

Jaz sam sem kolesar in mislim da bi morala biti zadeva ravno obratna.Jaz sem imel ta teden kar srečo če pomislim da bi me 4 vozniki avtomobilov skoraj zbili (prehitra vožnja,neupoštevanje pravil...).In med temi vozniki so tudi policaji.Sem že velikokrat videl kakšne prekrške policaji počnejo...

@igli:V google vtipkaj hummer (h1,h2 ali h3) ali pa nisan xtrail ali patrol pa boš videl kakšni so tile avti :wink:
Nov modelarski forum:http://www.rv-modeli-letal.mojforum.si

Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:

Lep pozdrav!

Andrej
Uporabniški avatar
Andrej
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 02.09.2007, 12:28
Kraj: DOMŽALE

OdgovorNapisal/-a Andrej » 05.10.2007, 14:48

Evo sem mal poiskal...

Nissan patrol...
Slika
Če bojo imel dosti €€€ bojo imel take...
Slika
In če bojo pretiraval (seveda če bojo to počeli)...
Slika
Nov modelarski forum:http://www.rv-modeli-letal.mojforum.si

Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:

Lep pozdrav!

Andrej
Uporabniški avatar
Andrej
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 02.09.2007, 12:28
Kraj: DOMŽALE


Vrni se na Malo za sprostitev

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron