Reli Paris - Dakar

Pogovori o vsem mogočem izven modelarstva ...

Moderator: nitro-s

Reli Paris - Dakar

OdgovorNapisal/-a mihah » 14.01.2004, 21:25

Občasno spremljam preko poročil na Siolu.

Današnja 13. etapa je bila res v imenu krav...

Stanovnik zbil kravo!
Trinajsta etapa je bila za našega puščavsega lisjaka skoraj usodna. Kakšnih 200 km pred ciljem je namreč na hitrem makadamskem delu s hitrostjo okrog 80 km/h priletel v kravo, ki se je ravno takrat odločila prečkati pot. Na srečo jo je Miran odnesel le z lažjim pretresom in brazgotino pod očesom. Kot kaže bo reli lahko nadaljeval, kar je ob trenutnem skupnem 16 mestu in tretjem mestu v kategoriji maraton vzpodbudna novica. Med motoristi je bil sicer najhitrejši David Fretigne na yamahi s pogonom na dve kolesi, med avtomobilisti pa Colin McRae v Nissanu.


Slika

Po prihodu v cilj je Miran takole komentiral današnjo zahtevno etapo: "Šlo mi je kar dobro, na začetku sicer nisem mogel kaj pridobiti, saj je bilo ponovno polno prahu, v nadaljevanju pa sem priletel v to nesrečno kravo. Kar naenkrat se je prikazala pred mano. Ko sem se po padcu zavedel je ni bilo nikjer več, torej je žival preživela. Ves okrvavljen sem tako prispel v cilj kjer so mi zdravniki kar brez lokalne anestezije zašili rano pod očesom. Rog je tako prebil očala in za las zgrešil moje oko. Nekoliko sem si pri tem poškodoval tudi zapestje a kot kaže zlomljenega ni nič", je še dejal Miran, ki bo kot kaže lahko nadaljeval z dirko.

Podobno smolo je imel tudi vodilni v skupnem seštevku, Španec Juan Roma, ki je kravo zgrešil a pri tem precej močno padel (sicer ostaja v vodstvu). Cyril Despres je prav tako dirkal z bolečinami, saj je pri sekanju ovinka s ščitnikom na krmilu zataknil vejo polno trnov, ki so se mu zarili globoko v desno roko.

Vir: http://www.siol.net/novice/sport.asp?pa ... 1416333280
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a AndrejG » 14.01.2004, 22:32

Ma ne moreš verjet, kje vse mi najdemo krave!!!! :lol:
LP, Andrej
Uporabniški avatar
AndrejG
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 06.06.2003, 12:52
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a branez » 14.01.2004, 23:29

Splača se malo pogledat na

http://www.stanovnik.com

ali na

http://www.dakar.com/2004/us/index.html

kjer lahko na povezavi 'Checkpoints' spremljate še našo drugo posadko (Krajnc Branko, Prislan Barbara) v Mercedesu ML 500 (napredovala sta iz cca. 100. na 67. mesto :lol: ...

Miran Stanovnik ima številko 30, Krajnc pa 297, če koga zanima...


Lp
Uporabniški avatar
branez
Član
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 16.09.2003, 15:00
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a grilnet » 14.01.2004, 23:34

COLIN JE PA ZAKON!!!!! :D :D :D :D
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a mihah » 15.01.2004, 00:46

Kaki Colin neki!
Baje se je ta na eni izmed zadnjih etap izgubil, pa še sovoznika ma. In je lepo v avtku... Stanovnik je pa sam prebija čez vse te mogoče in nemogoče ovire. Na dveh kolesih.

Kdo je zakon?
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Lupek » 15.01.2004, 00:50

Res škoda za Stanovnika. Končno se je za nekaj dni odpočil nato pa bum v kravo. Upamo lahko samo da mu bo uspelo nadaljevati dakar in ga končati v takem stilu kot ga je začel.
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno.
Uporabniški avatar
Lupek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 17.08.2003, 21:16
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a mihah » 15.01.2004, 00:50

Slika

Nej tako sliko Colina objavijo!
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.01.2004, 08:19

škotek je car, ima nekaj naslovov in par ničel več na računu kot tale naš lisjak...

njega doma sigurno vsaj 10x bolj častijo doma kot mi stanovnika!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a grilnet » 15.01.2004, 09:32

Mihah:

Če bi vedel pa očitno ne, je Colin Mcrae eden najboljši relly voznikov na svetu. Ker pa ima preveč denarja si je leto namesto WRC prvenstva omislil preizkusiti na Paris-dakar in podobnih vztrajnostnih preizkušnjah.
Čist za informacijo da ne boš živel v nevednosti in tule klatil neumnosti.




LP ALjoša

p.s. Verjemi da je bil objavljena marsikatera boljša slika kot tale Stanovnikova.
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a mihah » 15.01.2004, 10:38

In zakaj potem tudi v SLO toliko "častimo" Colina in ne svojih adutov?
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Jaro » 15.01.2004, 10:58

Fantje, ne ga lomit. Colin je tud zame car in zmeram sem navijal za njega. To pa predvsem zaradi stila. Svetovni prvak je bil žal samo enkrat, čeprav je res, da si bi si to še parkrat zaslužil pa se je iz Forda prevečkrat kadilo.

Zdaj pa k kruti resnici: V lanski sezoni je bil le bleda slika starega Mc Raea (bil je v popolni senci Sainza in Loeba v enakih avtih) in je po pravici ostal brez sedeža v tovarniškem avtu. Aljoša, bodi prepričan, da bi Colin z veseljem vrtel volan kakšnega konkurenčnega WRC-ja, če bi ga le dobil v roke. Tako pa...

Je pa res, da je zaslužil precej več, kot večina njegovih kolegov.
Lep pozdrav,

Jaro
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a grilnet » 15.01.2004, 12:25

Jaro to delno drži! Res je da je ostal brez sedeža ker je imel tako visoko ceno. Ampak kot Colin ne bi bil Colin če ne-bi vztrajal pri svojem. Ampak ubistvu je bil problem ta ker je FIA omejila št. tovarniških posadk na 2 za vsako firmo in ne več tri. Tako se je kolin "odločil" da letos ne bo več nastopal na relly-ih. Imel je še nekaj ponudb od drugih proizvajalcev vendar ne za tako ceno kot si je želel on. Tko da Colin ne-bi bil Colin če ......

Ampak še vedno je CAR!!! Res pa da v lanski sezoni ni najbolje blestel. Toda ko smo bili na rellyu smo se pogovarjali z njihovim voznikom gravel car-ja in je reku da Colinu ni več u interesu oz. za tak denar ki ga dobi v vsakem primeru se ne trudi več tako kot včasih. Tko da ....



LP Aljoša
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Čur » 15.01.2004, 22:08

V rallyu je tako kot v modelarstvu. Stari rjavijo, mladi blestijo. Colin je ODPISAN!
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a grilnet » 16.01.2004, 00:04

Je res Jože se strinjam da je že zarjavel in da so mlajši hitrejši.Tako pač je v vsakem športu. Ampak je pa legenda. To bo ostal zavedno!!!!!!!!




LP Aljoša
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a mihah » 16.01.2004, 00:57

Reli gre naprej, če hočte o tem Colinu debatirat naredite novo debato!


Stanovnik je na trenutnem 17. mestu, in nedaleč od cilja, uvrstitve med 15erico.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Jaro » 16.01.2004, 08:11

Napaka! Je 16.! 13min 33sek za 15. mestom.
Lep pozdrav,

Jaro
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a grilnet » 16.01.2004, 12:23

Colin Mcrae zmagovalec 13 etape in drugouvrščeni 14 etape. :D :D
Zgleda da ima še vedno filing. 8)


Lp Aljoša
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a grilnet » 16.01.2004, 12:29

Colin spočit po zmagi na 13 etapi.



LP Aljoša
Priponke
colin pic!.jpg
colin pic!.jpg (7.47 KiB) Videno 4148 krat
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a tornado » 16.01.2004, 12:50

Tudi največji autsider na tem tekmovanju je velik as, in ima jajca spustiti se v takšno avanturo. Jaz jim niti svoje slike ne bi dal zraven.
Lp Rado
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a grilnet » 16.01.2004, 16:05

Tudi o stanovniku se nekaj šušlja 8)


Miran STANOVNIK - SLOVENIAN ARMY - 030
THE DAKAR WITH ONE EYE
Just listening to Miran Stanovnic's story after stage 14, proves that the Slovenian army has strong men. The crash the 'Captain' had between Bamako and Ayoun El Atrouss would have forced quite a few to retire. Explanation : "I was riding fast on the very narrow section, focusing on the track when a cow came out of nowhere. I couldn't avoid it, crashed and its horn when straight under my eye, through the goggles. There was blood everywhere : my eye, my nose, my whole face, the goggles, my face, my pants, my bike. I didn't want to look at myself in the mirror".
Despite all these troubles, Stanovnic was courageous enough to get back on the bike, finish the stage and start the next one. "I carried on the following 200kms with no goggles and one eye that couldn't see. Today, I mainly used one eye and of course I couldn't see a lot. It's difficult to see how deep a hole is and evaluate the distances. I finished 17th, with one eye".
To this excellent place in the special, he was also awarded the Total price. The 'Gentleman' immediately decided to give the 1000€ award to a charity fund. With one eye, but most of all with a serious wrist injury, the Slovenian only thinks of one thing. "I'll try to reach Dakar. A lot of people in Slovenia are crossing their fingers for me. I even received 120 e-mails. People back home watch me on TV and check my website. Nine years ago, maybe 10% of the population knew what the Dakar was. It made things very difficult to find sponsors. Now with me on the race, everybody
knows the rally. I even have support from the Slovenian army."


Sej je tut on tapravi.


LP Aljoša
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

Naslednja

Vrni se na Malo za sprostitev

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron