Administracija foruma

Pripombe in mnenja o delovanju foruma.

Moderator: nitro-s

Administracija foruma

OdgovorNapisal/-a Bor » 22.10.2004, 10:30

Odločam se, da bi postavil phpbb (phpbb2) forum, kot je ta ali modelarji.com. Pa ne modelarski, da ne bo pomote. Imam fizični dostop do strežnika, na eni testni mašini sem to že tudi vzpostavil in lepo dela.

Zdaj me pa zanima, koliko je v praksi dela z administracijo in moderiranjem takega foruma. Recimo dnevno, tedensko, ..., ker nimam veliko prostega časa. Forum bi imel največ toliko članov, kot ta.

Administratorje in moderatorje tega in mogoče kakega drugega foruma, seveda tudi tebe, Miha, prosim, da rečete katero o tem.

Hvala in LP,
Damjan
Včasih je bolje imeti mir, kot pa imeti prav!
Uporabniški avatar
Bor
Naš človek :)
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 02.09.2003, 14:03
Kraj: Ljubljana / Velenje

Re: Administracija foruma

OdgovorNapisal/-a overlord_tm » 22.10.2004, 11:07

Bor napisal/-a:Odločam se, da bi postavil phpbb (phpbb2) forum, kot je ta ali modelarji.com. Pa ne modelarski, da ne bo pomote. Imam fizični dostop do strežnika, na eni testni mašini sem to že tudi vzpostavil in lepo dela.

Zdaj me pa zanima, koliko je v praksi dela z administracijo in moderiranjem takega foruma. Recimo dnevno, tedensko, ..., ker nimam veliko prostega časa. Forum bi imel največ toliko članov, kot ta.

Administratorje in moderatorje tega in mogoče kakega drugega foruma, seveda tudi tebe, Miha, prosim, da rečete katero o tem.

Hvala in LP,
Damjan


Jaz bi rekel da je to najbol odvisno od članov foruma. :D Daj povsod en sticky Posting and You http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=4665

Drugače pa je na začetku nekaj dela da nastaviš izgled foruma, teme itd...
Potem pa ga je toliko kot si ga narediš :lol: . Lahko se sekiraš zaradi vsake podvojene teme in jo zakepaš lahko pa pustiš zmešnjavo :wink: .

Čeprav se mi zdi da ima tele forum malo malo adminov in moderatorjev glede na število članov :roll:
Uporabniški avatar
overlord_tm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 06.05.2004, 14:28
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a Bor » 22.10.2004, 11:20

Daj povsod en sticky Posting and You
:D :D

Jaz bi rekel da je to najbol odvisno od članov foruma.


To se čisto strinjam, delo z moderiranjem delajo člani. Člani bodo hvalabogu bolj resni. Mislim, ne bo potrebe po kakem cenzuriranju ali zaklepanju zaradi kregarije.

Potem ostane še sama administracija. Se stvar kaj sesipa, kake so potrebe po poseganju v delovanje? Čisto brez verjetno ne gre, kar vidim tudi iz spodnjih tem v tem forumu :).

LP, Damjan
Včasih je bolje imeti mir, kot pa imeti prav!
Uporabniški avatar
Bor
Naš človek :)
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 02.09.2003, 14:03
Kraj: Ljubljana / Velenje

OdgovorNapisal/-a overlord_tm » 22.10.2004, 12:05

Pomoje da če enkrat stvar pravilno nastaviš bi potem morala delat :D

Če se pa kaj zalomi to verjetno pomaga :lol:

Glede posegov pa :roll: :oops: (beri: ne vem nič)
Uporabniški avatar
overlord_tm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 06.05.2004, 14:28
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a luigidon » 22.10.2004, 12:54

zivjo!
S takšnim forumom je delo na začetku, da vse skupaj nastaviš, prilagodiš podobo itd..Sicer ni ful velik dela, ampak nekaj pa je. Potem ko pa forum laufa, ponavadi se to naredi kar hitro, potem so pa na vrsti uporabniki. Če hočeš zaresen forum, ki bo imel tako kot tale veliko obiskovalcev te čaka veliko dela. Ne vem koliko kaj teli admini to rihtajo, ampak priporočljivo je delat backupe, sploh za forume takšnega značaja kot je tale, kjer je gor zbranega velikoooo znanja.

V glavnem, če imaš potem še skoraj tisoc uporabnikov, ti vsak dan nekaj upoabnikov zateži, da hoče kaj po svoje, vsak dan se komu ne izvedejo ukazi do konca, forum se ne odpre do konca in potem uporabnik ne pozna tipke refresh, pa takoj pise adminu.

Je pa vse odvisno od uporabnikov pa količine pisanja...

Drugače pa mislim, da boš več zvedel na kakšne računalniškem forumu...

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir


Vrni se na Pripombe in mnenja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron