Vaša modelarska "kariera"

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Vaša modelarska "kariera"

OdgovorNapisal/-a Celi McDuh » 30.06.2007, 21:37

V tej temi lahko napišete vašo modelarsko "kariero" od začetka pa do konca....

Takšna je moja:
Z modelarstvom sem se začel ukvarjati v 2. razredu OŠ. Takrat sem izdelal tudi svoj PRVI model čolna, mislim da je bil to Extrem narejen po načrtih iz Tim-a. Že leto kasneje sem šel na tekmovanje s tem čolnom v kategoriji MČ-1 in dosegel 20. mseto :cry:.
Naslednje leto sem se želel poiskusiti v letalskem modelartsvu in si izdelal prostoleteči model :arrow: zaradi pomankanja znanja sem ga v dveh dneh uničil :( . Natoi sem imel malo dalšo pavzo, mislim da od 5. do 8. razreda. V 8. razredu pa sem se tudi navdušil nad nitro avtomobili. Kupil sem si tudi prvi avto in sicer odličen model za VSE začetnike: Eco od Mantue(po domače hrošč). Avto imam še sedaj in se še ga nisem naveličal.

To je moja zgodba, povejte še vaše :!:
Uporabniški avatar
Celi McDuh
Član
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 24.10.2005, 14:12
Kraj: Spodnji Duplek

OdgovorNapisal/-a Tadejchek » 01.07.2007, 22:27

Jaz se žal ne spomnim kdaj sem začel, ker sta tudi oče in dedek bila že od mojega rojstva v letalski sceni, je nekako tole ostalo v krvi.
Žal pa mene letalstvo ne zanima kaj preveč, kajti prevečlkrat se je izšlo tragično za model ...
Zatorej sem se odločil, da ne poskušam več ... doma pa je na voljo preveč letal tako motornih kot jadralnih :?

Prvi RC avto je bil en elektro offroad 1/10 približno od Tamiye, bil je RTR in glede na to da sem bil takrat star 8 let hudičevo zanimiva stvarca. Žal je zanimanje trajalo samo kakšnega pol leta, nakar sem pozabil, da ga sploh imam.

Pri 17ih sem si z uspešnim šolskim letom prisvojil svoj prvi malo bolj resnejši elektro on-road avtomobil, Asso TC-3.
Žal je pa spet preslabo zanimanje in volja doprinesla k rezulatu, da sem ga vozil ravno 3 ali 4x, ter spet opustil celotno zanimanje, kajti iz meni neznanih razlogov je pri polnem pospeševanju vedno odnašalo zadek :?

V samo avto modelarstvo pa sem spet stopil z koncem lanskega leta in sicer z X-rayi M18, zaenkrat me ti prikupni in cenovno več kot sprejemljivi avti ohranjujejo v svoji disciplini.
Dirke so zanimive in napete, vozi ogromno ljudi ... pač ni da ni, pa še bolj kot ne je poceni zadeva, ki jo mislim še v naprej vozit :wink:

Malce me mika da bi zašel spet z 1/10 elektro on-road ... ampak bomo vidli kaj prinese čas :lol:
Uporabniški avatar
Tadejchek
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 13.12.2005, 20:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Celi McDuh » 01.07.2007, 22:47

Ki vas je več :twisted: dajte se še ostali opogumit in napisat svojo zgodbo :wink:
Uporabniški avatar
Celi McDuh
Član
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 24.10.2005, 14:12
Kraj: Spodnji Duplek

OdgovorNapisal/-a jannyy » 01.07.2007, 23:07

Jaz sem pri približno 8ih letih dobil za novo leto prvi model ki ga imam še zdej doma (compagnucci-na benzin in olje) takrat sem nekako videl prve vtise modelarstva in stvar me je zelo "zanimala" rad sem vozu to je blo to...
potem smo stvar vozli ene 5 mescev nakar se je stvar razštelala in nismo znali to nastavit da bi vžgali.... to je stalo ene 7-8 let v delavnici v torbi
potem smo nekega dne spet probali nastavit pa ni šlo.... nakar sem kupu thunder tigerja 1:10 starega približno ene 8 let ce ne celo več.....
Tega smo vozli približno 3 tedne nato sem kupil 1:7 bycmo ki ga še vedno imam in smo tega vozli tudi 3-5 tednov. Potem smo se lotli compagnuccija nastavljat in smo ga uspeli nastavit a sem bil malo razočaran nad hitrostjo in smo potem od prijatla kupli thunder tiger eb4 s2 ki smo ga v teh dneh celega obnovili in dali 1:8 rally dele gor..... ko sem imel približno 1 mesec thunderja smo dokupli še mantua evo 4 a je bil brez motorja...potem smo kupli nov motor sirio .21 rr in med tem časom nam je zaradi pomanjkanja znanja nova rossi rex 350 ki je bil na thunderju zaribal in smo dokupli še nosram .21 buggy evo .... za zdej imam mantuo in thunderja ki za enkrat dobro delata... v teh dneh bom sestavu še thunder tigerja eb4 s2 off road z vsemi deli ki so nam ostali od obnavljanja prvega eb 4...tako da se preizkušim še v off roadu .... upam da bom naslednje leto začel vozit 1:8 rally mogoče bom probal kakšno off road in upam da bom prišel dobro skozi čim več dirk :Din seveda da bom ob tem užival sam in tudi z ostalimi modelarji :D

Lp,jani
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

OdgovorNapisal/-a dejabat » 01.07.2007, 23:52

moj stric je modelar vedno sem ga gledav kaj ustvarja, ima letala, pa pri 10 letih sm mu začev malo pomagat, pa gledat po forumih in.. pa sm si zaželev en avtomobil, pa mi je stric kupiv za rojstni dan en 1:10 elektro on road pa uso ostalo premo, potem sm si zaželev kaj hitrejšega in si kupiv mantua turbo yunior in za tem še mantua rally cross katerega imam še zdaj in ga vozim ima force t 10 starejši motor ampk mislim da kar dobr, vmes sem poskusil še z ladicami ki pa me niso neve kako navdušile, u naprej si želim kupiti kakšen večji off road model :)
lp
dejabat
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 12.07.2006, 16:19
Kraj: Ajdovščina


Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron