debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 23.02.2008, 12:03

Ja normalno, da je na nitro sceni hrup, se strinjam, ampak do sedaj ko si čakal na svojo vožnjo ni nihče v tvoji neposredni bližini nažigal modela,
ni se ti ni kadilo v nos .... itd. Z uvedbo tega bi pa levo, desno, spredaj in zadaj nekdo nažigal model in nebi bilo najbolj prijetno, no to je moje mnenje.

Se pa strinjam, da imate tisti, ki posedujete 2.4 komande pri sebi, ampak da se omeji to nepotrebno kurblanje po boksih med dirko.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 23.02.2008, 12:07

ŠKALEC napisal/-a:Jaz imam še "stari" sistem in mi ni težko pustit komande na določenem mestu.
Glede 2.4 bi pa rekel takole:

Če Vam je tako težko pustiti komando na zato določenem mestu, potem pa jo imejte pri sebi.
Ampak, tukaj je potrebno potem dodelat še ostale stvari in sicer, da se prepoveduje uporabnikom teh komand, da med vožnjami ostalih tekmovalcev ne prižigajo svojih modelov eden prek drugega. Se razumemo a ne ?

Potem bi v boxih nonstop med tekmovanjem slišal kurblanje modelov, ter živčno pritiskanje na gas tekmovalcev, ki ne tekmujejo.
Zdaj je v boxih med tekmo bil mir z uvedbo tega pa mislim, da se bo ta mir končal.
Če se bo to doreklo in prepovedalo kurblanje med tekmovanjem potem se strinjam z a)


Mira že sedaj ni bilo saj si lahko ročno nastavljal motor. To je vedno bilo. Razen ko so vozili elektraši je moral biti mir v boksih tako da mislim da to ne bi bistveno vplivalo na povečanje hrupa.
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Čur » 23.02.2008, 13:47

Mi lahko kdo odgovori, kako vezo ima komanda in vžiganje motorja.
Prav nobene!
Motor lahko vžgeš in ga nastaviš brez komande.
Torej tudi hrup nima nobene, ampak prav nobene, zveze z oddajanjem ali neoddajanjem komande.
S komando pa lahko nastavljaš odklone, end pointe, trime, ....
11. člen
Svobodna izmenjava mišljenja in misli je ena najdragocenejših človekovih pravic; vsak državljan sme torej govoriti, pisati, tiskati svobodno in odgovarja samo za zlorabo te svobode
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 23.02.2008, 13:57

Jože, sem pozabil, da bi moral zaradi tebe bolj strokovno napisat .
Meni je itaq vseeno, kje ima kdo komando z modulom 2.4, lahko si jo tudi v prtljažnik daš ta čas.
Dejstvo je, da tako ko bo ZAMS odločil, tako se bo delalo.

Da poenostavim ... posledično več bo vžiganja motorjev po boksih.
Povdarim pa še enkrat, da podpiram odgovor pod a), čeprav si ne lastim te komande.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 23.02.2008, 18:09

@čur:

Nastavljanje trimov je bilo ob dovoljenju glavnega sodnika vedno mogoče. Kadarkoli je bilo potrebno sem nareč dobil dovoljenje za prevzem komande. In ker sem že imel 2.4 je bilo to lovlenje sodnika in sprehanje gor in dol milorečeno trapasto in brez potrebe. Tudi sodniku je bilo to čisto odveč. Saj je imel konec konec z menoj le še en dodatni opravek.
In ob vsem tem denarju, ki se ga zmeče v nabavo novejše opreme je potem potrebno iz principa delati po starem, ker bi bil to sicer handycap? Jaz trime nastavljam samo, če je potrebno zamenjati motor, sicer pa še to ne...to se vse nastavi že prej.

Trend gre itak v to smer, zanima me le, če se bo takrat ko bosta 2 od 50 tekmovalcev uporabljala star sistem tudi oddajalo vse komande?
Lahko bi se sprejelo tudi to, da že sedaj ne bi bilo potrebno nikomur oddajati komand. Naj se pred tekmovanjem pregleda spisek frekvenc - če je kje kakšno prekrivanje naj se ga skuša odpraviti tako kot se je to delalo do sedaj znotraj posamične kategorije. Če se bo ugotovilo da je prekrivanja preveč, naj se oddajnike odda.
Pri nas se je vedno kompliciralo, kot da bi imeli opravka s 150 tekmovalci. Če se le da, bi morali vsi skupaj stremeti k temu, da se stvari poenostavijo kjer je to mogoče. Komplicira se dovolj tako ali tako povsod kamor čovek pride.

LP Ales
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 23.02.2008, 19:52

DobnikarA napisal/-a:@čur:

Nastavljanje trimov je bilo ob dovoljenju glavnega sodnika vedno mogoče. Kadarkoli je bilo potrebno sem nareč dobil dovoljenje za prevzem komande. In ker sem že imel 2.4 je bilo to lovlenje sodnika in sprehanje gor in dol milorečeno trapasto in brez potrebe. Tudi sodniku je bilo to čisto odveč. Saj je imel konec konec z menoj le še en dodatni opravek.
In ob vsem tem denarju, ki se ga zmeče v nabavo novejše opreme je potem potrebno iz principa delati po starem, ker bi bil to sicer handycap? Jaz trime nastavljam samo, če je potrebno zamenjati motor, sicer pa še to ne...to se vse nastavi že prej.

Trend gre itak v to smer, zanima me le, če se bo takrat ko bosta 2 od 50 tekmovalcev uporabljala star sistem tudi oddajalo vse komande?
Lahko bi se sprejelo tudi to, da že sedaj ne bi bilo potrebno nikomur oddajati komand. Naj se pred tekmovanjem pregleda spisek frekvenc - če je kje kakšno prekrivanje naj se ga skuša odpraviti tako kot se je to delalo do sedaj znotraj posamične kategorije. Če se bo ugotovilo da je prekrivanja preveč, naj se oddajnike odda.
Pri nas se je vedno kompliciralo, kot da bi imeli opravka s 150 tekmovalci. Če se le da, bi morali vsi skupaj stremeti k temu, da se stvari poenostavijo kjer je to mogoče. Komplicira se dovolj tako ali tako povsod kamor čovek pride.

LP Ales


Se strinjam!
Vsekakor bo na dirkah po novem vec uporabnikov 2.4GHz in bo problem prekrivanja frekvenc lahko zelo hitro odpravljen :wink:


lp
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a spock5 » 24.02.2008, 11:17

(a) hvala adijo
Uporabniški avatar
spock5
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 14.12.2004, 16:24
Kraj: Jesenice

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ROBERT LESI » 24.02.2008, 23:35

a)

Sam mam pa predlok vem de se vsak boji za komando sej se je treba bres tega ne gre
kaj če bi po mizah organizator razdelil škatle z imenom tekmovalca
Ta bi komando dal v škatljo in škatlo mel na vidnem mestu da bi sodnik imel na očeh
in ko je štart tekmu in tisti ki čakajo bi pač sodnik preveril če so komande v škatlah.
Samo ne vem mislim de je preveč komplicirano sam tako bi bilo po moje najboljše
Kaj menite.
Zdaj vem kdo so pravi modelarji.



Lp.lesi
Uporabniški avatar
ROBERT LESI
Član
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 03.02.2007, 19:59
Kraj: Kisovec

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ROZKO » 25.02.2008, 16:52

Zdravo!

Da povem še tule:

Predlog o tem ,da so lahko komande 2.4 je TTK podalo MD Nebec hobi.
Ker se člani TTK o tem nismo hoteli sami odločiti (smo pa bili vsi za),bo morala ta predlog obravnavati skupščina,kar pomeni da se morajo društva o tem
predlogu pogovoriti med sabo,saj bo imelo vsako društvo pri glasovanju 1 glas.

Čur :kako hitro ti menjaš svoje mnenje.Še v petek,22. si bil za predlog,sedaj vidim da si proti.

l.p.,

Borut
Nihče ne ve vsega!
ROZKO
Član
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 18.02.2006, 22:13
Kraj: Tacen

Prejšnja

Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov