debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ELO » 22.02.2008, 14:22

tehnično tekmovalna komisija in upravni odbor ZAMS-a sta predhodno že podprla idejo, da lahko imajo lastniki RV naprav sistema 2,4GHz le-te pri sebi tudi v boksih in da jim jih ni potrebno oddajati na vozniškem odru.
to je dovoljeval tudi pravilnik za sezono 2007, pod pogojem, da se o tem obvesti sodnika.

na uho so mi prišle informacije, da želijo nekateri posamezniki, ki so bili na to temo že preglasovani, zadevo preklicati/izničiti in jo ponovno vsiliti v presojo, tokrat skupščini ZAMS-a.
v upanju, da skupščina prepove imeti 2.4GHz oddajnike pri sebi v boksih ter da se tudi lastnikom sistemov 2.4GHz predpiše oddajanje komand na vozniškem odru.
pustimo ob strani dejstvo, da skupščina načeloma samo sprejema ali zavrača s strani podrejenih organov podane ideje, pač se je nekdo, ki se mu zdi to, da bi imeli lastniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi, skorajda bogokletno odločil, da še ni primeren čas da utihne...

zatorej odpiram to debato, za katero želim, da v njej podate vaše videnje prednosti in slabosti 2.4GHz ter se izrazite o tem, kaj si mislite glede shranjevanja 2.4GHz oddajnikov med tekmovanji...

izbirate lahko med:
a) sem za to, da imajo lahko imetniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi v boksih in jim jih ni potrebno oddajati na vozniškem odru
b) sem proti temu, da bi imeli lastniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi in naj jih oddajajo na tekmovalnem odru.

in moje videnje:
razlog za shranjevanje in oddajanje komand na odru je bil prvenstveno ta, da bi se tekmovalcem onemogočilo, da bi z nekontroliranim prižiganjem svojih komand, ki so delovale na enemu izmed predpisanih kanalov AM/FM modulacije, motili tiste, ki so v aktualni vožnji.
vsi vemo, da so 2.4GHz sistemi zasnovani tako, da do teh motenj ni mogoče priti. vsaj pri takem številu tekmovalcev ne, kot jih imamo na slovenskem državnem prvenstvu... zatorej prvenstveni namen tega zastarelega predpisa v primeru 2.4GHz sistemov ne pride v poštev...
zaradi slednjega se mi zdi, da bi bilo to, da se teh oddajnikov ne sme imeti pri sebi ves čas povsem nepotrebno nazadnjaško omejevanje tekmovalcev.

prednosti 2.4GHz sistema, kot jih vidim jaz osebno:
+če imaš komande pri sebi ti ni potrebno teči na oder po komande, spet nazaj dol vžgati avto in spet nazaj gor na oder ter zadihan pričakati pričetek vožnje,
+če imaš komande pri sebi lahko mimogrede popraviš kakšno SW ali HW nastavitev, s svojim početjem zaradi zasnovanosti sistema itak ne motiš nikogar,
+komande lahko polniš,
+skrbiš, da imaš svojo lastnino pri sebi da ti jo kdo ne poškoduje,
+...

slabosti v tem, da bi komande sistema 2.4GHz imeli pri sebi ne vidim!

torej,
a) sem za to, da imajo lahko imetniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi v boksih in jim jih ni potrebno oddajati na vozniškem odru

pa lep pozdrav!!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 22.02.2008, 14:37

a)

LP
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a buddha_luka » 22.02.2008, 14:48

a)
lp. Luka čuden
Elcon cleon mmx 1:6
KOpropo eurus ex-10 black edition
Lrp blast 10 bx 1:10
Lrp shark full tuned 1:18
HB cyclone-s drift 1:10
Državni prvak 1:6 2010,2011
Evropski prvak 1:6 2011
SM SE MAL POHVALU ANE!?
Uporabniški avatar
buddha_luka
Naš človek :)
 
Prispevkov: 231
Pridružen: 15.02.2008, 21:32
Kraj: logatec

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 22.02.2008, 15:13

a)
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a nejc » 22.02.2008, 16:10

a) sem za to, da imajo lahko imetniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi v boksih in jim jih ni potrebno oddajati na vozniškem odru

ELO je pa že napisal glavne razloge oz. prednosti 2.4Ghz..
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a JC Borcy » 22.02.2008, 16:17

b) sem proti temu, da bi imeli lastniki 2.4GHz sistemov oddajnike pri sebi in naj jih oddajajo na tekmovalnem odru.

Le tako bo sodnik lahko sodil tekmo in opazoval po boxih če ima kdo pri sebi komando, ki ni 2,4GHz.
Saj vemo, da v SLO je to čisto normalno, da prižgeš komando in štelaš avto. Če pa pri tem koga motiš pa nima veze.

In tako bodo tudi za vse tekmovalce enaki pogoji.

Lahko pa potem imajo vsi tekmovalci komande pri sebi :))
LP, Borut
Uporabniški avatar
JC Borcy
____________________
____________________
 
Prispevkov: 1201
Pridružen: 10.07.2004, 04:08
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 22.02.2008, 16:41

a)

Ni mi jasno zakaj bi bilo drugače, a bi rad vseeno rad slišal še kakšen utemeljen komentar tistih, ki bi izbrali b).
Res ne vem zakaj bi bili po nepotrebnem tako načelni?Je res potrebno vsiljevati nekatera nepotrebna stara določila, pa čeprav zdrava kmečka pamet ponuja rešitve na takorekoč na dlani?

Sam mislim, da bi imeli s tem le še dodaten plus kar se tiče kontrole tistih "problematičnih" (beri: kvarčnih) sistemov. S tem bi avtomatsko izločili vsaj polovico tistih oddajnikov, ki v nobenem primeru ne morejo motiti poteka tekmovanja, hkrati pa bi se povečala preglednost med tistimi, ki pač iz same varnosti morajo biti na odru. Sicer pa ne pomnim, da bi se kdaj dogajala zlonamerna uporaba oddajnikov, sankcije v ravnanju nasproti s pravili so kar se tega tiče popolnoma jasne in za moje pojme dovolj striktne. Za tistega, ki pa bo prišel s 30 pari kvarcev in skrito komando v gepacku svojega vagna da bo malo "motil" pa mislim, da tudi do sedaj nismo imeli konkretnih rešitev.
Torej moje stališče je, da je oddajanje komand 2.4 GHz ravno toliko smiselno kot pravljica o Obutem mačku... :roll:

LP Ales
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a japko » 22.02.2008, 17:54

a)komande pri sebi

Verjetno je bila glavna pobuda za komande na odru nemotenje sotekmovalcev, ne pa lažje delo sodnikov.

Preverjanje komand pred tekmami počnejo samo pri am in fm sistemih, in to z dobrim razlogom; lansko leto ne pomnim, da bi imel kdo kakšen problem z 2,4 Mhz sistemi.
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Eraser » 22.02.2008, 18:28

a)
Slika
I love my SUZUKI GSX-R750 :-bd
Uporabniški avatar
Eraser
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 30.06.2007, 21:58
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a jannyy » 22.02.2008, 18:52

a)
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a GHOST » 22.02.2008, 22:34

a)
Lp Dean
040/239-554
ghost.013@gmail.com
Kolendar - Avstrijsko DP Elektro 2014
Uporabniški avatar
GHOST
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 703
Pridružen: 30.10.2002, 22:10
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 22.02.2008, 22:56

a) ;))
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 23.02.2008, 00:15

b)

Vzrok?

Vsi tekmovalci so dosedaj morali oddati komade,zaradi nezeljenih motenj drugih tekmovalcev med voznjo..
In prej nikdar se ni dalo nastavljat modela med cakanjem na svojo kategorijo..
V kolikor komande nebi potrebovali oddati k sodnikom,bi to veljalo tudi za uporabnike AM/FM in bi
se le-tem v primeru odvzeli kvarci ali modul..
Sicer pa mora vsak z AM/FM frekvencami poskrbeti da ima rezervni kvarc,v kolikor bi to motilo druge..

Potem bi vsi lahko skrbeli za svoje stvari,da nam jih kdo nebi poskodoval/unicil/ukradel..

Sploh pa bi konec koncev lahko vsi odnesli s seboj komande,saj je uporabnikov 2.4GHz ze veliko in bi le redko prislo
do motenj,le-te pa bi resili z testiranjem pred dirko,kar bi vzelo cca.10minut in bi bili vsi srecni
z svojimi komandami pred seboj :wink:

Vsekakor nisem za,saj bi le-to bilo bolje samo za uporabnike 2.4GHz, za ostale pa "ko vas j...!"

LP,Slavko
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a nejc » 23.02.2008, 01:10

Do sedaj mislim da še ni bilo primera da bi kdo komu poškodoval ali celo ukradel komando, medtem ko je bila le ta na mestu kamor so se komande oddajale..
In kaj ti bo potem komanda brez kvarcev če želiš recimo nastaviti model?
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ELO » 23.02.2008, 07:30

Re SHAQ:
če maš AM/FM sistem si eventuelno lahko povzročitelj motenj, medtem ko s sistemom 2.4GHz to nisi.
pri FM/AM lahko daš za trenutek v oddajnikr kvarc s frekvenco vozečega konkurenta, ob koncu ravnine prižgeš komando in ga izločiš, žvižgaje daš nazaj v oddajnik prejšnji kvarc in nikome ništa... tega z 2.4GHz tudi če želiš ne moreš narediti!

da pa se ti zdi, da bi se moralo celotno modelarstvo prilagajati tistemu z najenostavnejšim kompletom je pa tudi iz trte zvit izgovoro, sploh če upoštevaš da bo kmalu 2.4GHz iela več kot polovica licenciranih tekmovalce.


l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 23.02.2008, 10:05

nejc napisal/-a:Do sedaj mislim da še ni bilo primera da bi kdo komu poškodoval ali celo ukradel komando, medtem ko je bila le ta na mestu kamor so se komande oddajale..
In kaj ti bo potem komanda brez kvarcev če želiš recimo nastaviti model?


Saj je pa ELO napisal da bo bolj varno ce bos imel lahko komande pri sebi,to vsekakor verjamem :wink:

Brez kvarcev pa nebos mogel nastavljati modela,bos za to poskrbel v tistih parih minutah pred startom dirke ali kako.. :wink: prej tega tudi ni bilo.. :roll:

Mene ne moti,da bi lahko s seboj odnesli komande,a naj bo potem za vse enako :mrgreen:
Saj bi po ELO-vo vsak rad skrbel za svojo lastnino,a ne ? :shock:

Saj sem napisal,da bi se z preverjanjem AM/FM sistemov ugotovilo kdo ima isti kvarc,po pravilniku pa mora imeti
vsak svojo rezervno frekvenco,da nebi motila ostalih..
Sicer pa je 2.4GHz uporabnikov ze zelo dosti,tako da bi bilo to samo preverjanje zelo hitro in ucinkovito :wink:

Vsekakor je samoumevno,da bi uporabniki 2.4GHz radi imeli komande pri sebi,saj je dokazano da ne motijo
ostalih signalov/frekvenc..potem ce bi lahko le-ti nastavljali svoje modele med cakanjem,bi bili ostali,ki tega nebi
smeli na slabsem,saj modela nebi mogli nastaviti in s tem posledicno bili slabsi.. :?


LP,Slavko
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a Čur » 23.02.2008, 11:20

B

Zakaj?
Vsi nastopajoči tekmovalci morajo biti v enakopravnem polaožaju. Torej vse komande gor, ali pa vse komande dol.
egalite

Eni bi štelali eni bi bili prikrajšani za to.

Sicer pa je zadeva brezpredmetna, kajti o komandah smo govorili na prvem sestanku in sprejeli sklep, da so lahko 2,4 giga pri tekmovalcih.
Za letos tako, za drugo leto pa morda nova odločitev.
11. člen
Svobodna izmenjava mišljenja in misli je ena najdragocenejših človekovih pravic; vsak državljan sme torej govoriti, pisati, tiskati svobodno in odgovarja samo za zlorabo te svobode
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 23.02.2008, 11:23

Jaz imam še "stari" sistem in mi ni težko pustit komande na določenem mestu.
Glede 2.4 bi pa rekel takole:

Če Vam je tako težko pustiti komando na zato določenem mestu, potem pa jo imejte pri sebi.
Ampak, tukaj je potrebno potem dodelat še ostale stvari in sicer, da se prepoveduje uporabnikom teh komand, da med vožnjami ostalih tekmovalcev ne prižigajo svojih modelov eden prek drugega. Se razumemo a ne ?

Potem bi v boxih nonstop med tekmovanjem slišal kurblanje modelov, ter živčno pritiskanje na gas tekmovalcev, ki ne tekmujejo.
Zdaj je v boxih med tekmo bil mir z uvedbo tega pa mislim, da se bo ta mir končal.
Če se bo to doreklo in prepovedalo kurblanje med tekmovanjem potem se strinjam z a)
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 23.02.2008, 11:44

a.
moja nova komanda 2,4ghz pri meni v boksu UGASNJENA!
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

Re: debata o 2.4GHz RV sistemih in DP...

OdgovorNapisal/-a nejc » 23.02.2008, 11:49

Pa saj si na dirki je to čisto normalno da se dogaja...če je pa problem hrup, gremo pa vsi na elektro :roll:
pa brez zamere..
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron