Začetniki - dirke - izposoja ali nakup transpoderjev

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Začetniki - dirke - izposoja ali nakup transpoderjev

OdgovorNapisal/-a aljaz_ » 12.11.2008, 21:12

ja vem ampak če lahko nekaj povem: na tekmah so transponderji po 20€ (za začetnika ni sprejemljivo :think: )
in zaradi tega morejo nekateri začeti na višji ravni
to je moje mnenje
LP
aljaž ;)
aljaz_
Član
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 06.04.2008, 16:38
Kraj: postojna

Re: LRP-HPI Classic Challenge - modeli - pravilnik

OdgovorNapisal/-a Tadejchek » 12.11.2008, 21:58

Transponder je najnujnejši del avtomodelarske opreme.
Je tudi edina modelarska komponenta, ki svoje cene ne izgublja ... mogoče za 10-20€ glede na ceno novega.
;))

Začetnik ali ne ... transponder rabiš.
Payback is a bitch ain't it?
Uporabniški avatar
Tadejchek
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 13.12.2005, 20:40
Kraj: Maribor

Re: LRP-HPI Classic Challenge - modeli - pravilnik

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 12.11.2008, 22:00

Potem pa si tak transponder kar sam kupi in neboš več imel problemov z najemanjem le-teh :-? :thumbup:

Cena je nekje 100€ ;)


LP
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor

Re: LRP-HPI Classic Challenge - modeli - pravilnik

OdgovorNapisal/-a aljaz_ » 12.11.2008, 22:05

se opravičujem :ymblushing:
mislil sem prijavo in transporter
LP
aljaž ;)
aljaz_
Član
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 06.04.2008, 16:38
Kraj: postojna

Re: LRP-HPI Classic Challenge - modeli - pravilnik

OdgovorNapisal/-a warlock » 12.11.2008, 22:20

ShAq^ napisal/-a:Potem pa si tak transponder kar sam kupi in neboš več imel problemov z najemanjem le-teh :-? :thumbup:

Cena je nekje 100€ ;)


LP


Že res da se na dolgi rok splača kupiti transponder, ampak v samem začetku je pa marsikateremu začetniku ki se sam sponzorira težko še 100 dodatnih € dat za transponder in se po svoje zelo strinjam s tem da bi lahko za začetnike (recimo prvo sezono) vsaj malo omilili stroške prijave in izposoje transponderja.
Pomojem je prva sezona tako ali tako bolj "luknjasta". Jaz vem zase da ni blo šans da bi se udeležil vseh tekem, že tako sem na 4 komaj prišel, pa sem prej že zimsko sezono odvozil, pa nimam težav s financami ali prevozom. Tako da pomoje je to, da bi bili transponderji za rookie klaso recimo zastonj za izposojo pa se plača samo prijavnina čisto OK ideja, se da človeku vsaj možnost da se navduši nad hobijem.

Verjamem, da je tudi pri nas veliko mladih ki bi se radi udeležili tekmovanj ampak se zaradi stroškov povezanih s tem pač ne, ne rečem da je to edini razlog, morda pa le je eden izmed razlogov. Dajmo jim potlej vsaj malo pomagati.. Morda bi se tudi scena pri nas potlej malo bolj razživela in dobila kakšnega modelarja/tekmovalca več.

Povdarjam da je to samo moje mnenje in pogled na zadevo, o dejanskem stanju pa naj se odločijo vodilni pri organizaciji tekmovanj!

l.p. Lovro
... Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car..
Uporabniški avatar
warlock
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 08.01.2007, 13:50

Re: Začetniki - dirke - izposoja ali nakup transpoderjev

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 13.11.2008, 00:16

Če se bo kdo odločil za nakup imate tole temo:
viewtopic.php?f=1&t=16105

Jaz vodim group-buy in mi sporočite če ste interesirani. Vse ostalo pa imate na linku.

Kar se pa tiče personal transponderja: jaz sem za nakup. Se pa strinjam da si začetnik to težko privošči.

LP
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Začetniki - dirke - izposoja ali nakup transpoderjev

OdgovorNapisal/-a JC Borcy » 13.11.2008, 08:41

Nightwish napisal/-a:Kar se pa tiče personal transponderja: jaz sem za nakup. Se pa strinjam da si začetnik to težko privošči.


Ne verjamem, da si vsak začetnik to težko privošči :problem: .
Težko si ga kupi mladina, ki je finančno na plečih staršev. Ne vse metat v isti koš.

Moje mnenje pa je, da pač če ga nimaš ali pa ti je škoda denarja za transponder potem si ga pač izposodi.
Tudi 10€ ni pretirana uporabnina, glede na ceno merilnega sistema in klubskih transponderjev (komplet okrog 6000€).

Največ lahko stori klub v katerem si za začetnika.
Jaz prakticiram tako, da jim sam in člani, ki imajo dva ali več transponderjev posodijo za dirko.
Tako se lahko čez čas odločijo ali jim je všeč ali ne. Ne vem zakaj pa ste potem člani klubov?
Vsaj pri nas se trudimo, da bi nas bilo čimveč z čim manj problemi. Sam posodim tudi model in elektroniko če je potrebno.

LP
LP, Borut
Uporabniški avatar
JC Borcy
____________________
____________________
 
Prispevkov: 1201
Pridružen: 10.07.2004, 04:08
Kraj: Maribor


Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron