Začetnik - kakšna info dobrodošla!

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Začetnik - kakšna info dobrodošla!

OdgovorNapisal/-a kolega » 11.05.2004, 19:10

Zdravo!

Sem nov v avto-modelarski sceni in imam namen letos prvič 'dirkat', se kakšno zadevo naučit, naslednje leto pa našparat za kaj hujšega, če se me bo prijelo.

Namen mam kupit kakšno 'malo' rabljeno ali novo zadevo z motorjem, komandami, zaganjačem, polnilcem uglavnem vse. Več kot 80k sit sedajle nimam, ker rabim še denar tudi za dirke, potrošni material, rezervne dele.

Zanima me, kaj se da za tak denar dobit. V maliho glasih se velikokrat najde kej podobnega in me kr mika, da bi kupil. A je velik riziko kupovat rabljene zadeve?

Kot drugo, imam namen tekmovat v klasi 1:10 pa me zanima če je v celju mogoče kakšna proga ali pa blizu celja. Vprašal bi tudi, če imate štajerci kje kdaj kakšne skupne treninge da bi jest pristavil mojo uč zraven, da malo pogledam kako pa kaj.

Katerem firme avto priporočate? Opažam da Serpent 705 dost hvalijo za začetnike in bi si ga privoščil tudi jaz. A je še kakšna druga alternativa za začetnika?

Hvala za bilokakšno info!



Drugače pa še ena, mogoče malo neumesna. A pozna kdo tele dedce (http://www.frequency-rc.com/drift/sg3rd.mpg - se splača dol potegnat... driftanje s rc cars .. res zanimivo .. ker to rad tudi prakticiram v realnosti, me zanima kako je to pri modelčkih? Kot vidim majo tlele vse motorje na štrom. A je zato kej lažje? Kakšne so sploh razlike med el. in benz za začetnike? )

No tolko za enkrat!
kolega
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 11.05.2004, 18:17

OdgovorNapisal/-a MaNe » 11.05.2004, 19:13

v MBje imamo na AMZS Tam v četrtkih ob 7. sestanke, terninge pa ob sobotah, nedeljah popoldan. Iz celja pa sta TomyBoy in Fuelboy
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a TomyBoy » 11.05.2004, 22:20

Najboljša pista (POLIGON), je v šempetru. Primerna žal samo za 1:8 Rally. 1:10 odpade preveliko umazanije. Drugače me kontaktiraj, pa ti lahko razložim kakšno stvar, ki te zanima. Ali pa tudi pokažem, saj si iz okolice Celja ne ?
Uporabniški avatar
TomyBoy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 16.05.2003, 22:39
Kraj: Celje


Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron