pravilnik 1:10 200m (predlog)

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 11:54

Sem popolno istega mmnenja kot ELO!


Lp HABY :!:
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a GHOST » 15.12.2002, 15:17

KAROSERIJA !

Se strinjam da naj bodo karoserije lepe na oko ijn nečemu podobne, to pa kakšne barve si bo kdo pobarval pa mislim da je njegov problem. Mislim da ni nobeden tako len da si bi pobarval "CELI" avto v eno barvo in če se mu potem preveš segreva pa bo njegov problem ( kot me vlečeš za jezik ). Predlagal sem to ker je osebno meni všeč če ima avto temna stekla skoraj črna mislim da je to všeč še komu.

SKUPINE F1-F2 !

V mislih sem imel da voznik iz F2 lahko vozi tudi v F1, če misli da je konkurenčen oz. ima dovolj znanja. Voznik iz F1 pa ne bi mogel nazaj v F2 saj potem kot si rekel "štala" bi vse odnesel. Pa še to kaj se bo zgodilo ko bo si nekdo "ZAČETNIK" kupil model in seveda mu je tudi cilj da bo tekmoval (osebno že poznam dva katera sta si kupila model, da bosta lahko tekmovala). Kako se boste počitili boljši vozniki ko vam bodo po progi "OPLETALI ZAČETNIKI" ! Ali jim boste nogoče prepovedali tekmovati, kar so "ZAČETNIKI" ?
Vsi smo bili enkrat začetniki, zato mislim da je tudi njim treba dati priložnost tekmovati.
Vprašajte se, ko ste kupili prve modele zakaj ste jih kupili, da boste vozili doma po dvorišču ali raznih parkiriščih ali vas je vleklo da bi tekmovali ?

Premislite, zakaj bi vsako leto spreminjali pravilnik, če se lahko pravilnik prilagodi za nekaj sezon in se mogoče po potrebi samo dopolni.

Pa še to : v našem klubu smo se že odločili da bomo nabavili tudi 1:10 ( 6-7 nas bo sigurno ).

PS - Če je že skoraj celi pravilnik prepisan iz EFRE zakaj potem še ne prepišete omejitve za motor ? :D
Lp Dean
040/239-554
ghost.013@gmail.com
Kolendar - Avstrijsko DP Elektro 2014
Uporabniški avatar
GHOST
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 703
Pridružen: 30.10.2002, 22:10
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.12.2002, 15:55

Pravilnik sem skušal čimbolj prilagoditi efri samo zato, da ga v prihodnje ne bi bilo treba spreminjati!

motor je neomejen samo zato, ker so profi 3 porti dosti dražji od običnih 5 ali več kanalnih!

treba pa je razlikovati bistveno od nebistvenega! Četudi ima nekdo zadnje in bočne šipe zatemnjene (sprednja pa recimo da je prozorna) ne bo deležen diskvalifikacije, četudi se nekdo drug pritoži. O pritožbi odloča komisija, ki pa bo po moje bolj gledala na to a je motor 2.5ccm kot na barvo šip! treba je razlikovati od zadev, ki vplivajo na vozne lastnosti od tistih, ki so res samo optične!
S predpisom kontrastov se dejansko znebimo monotonosti karoserij!
Sej stekla se lahko zatemnijo, ampak naj bodo prosojna! Saj imaš tudi prosojno črno barvo, mar ne?

tisto glede f1 in f2 pa bomo prediskutirali v sredo! kako se bo počutil nekdo, ki misli da dobro vozi, potem pa mu bo nekdo rekel da lahko vozi tudi v f2. Takoj se bo smatral za manjvrednega voznika! Saj si bo mislil da mu prepoved v F2 pomeni da je dober.potem pa tak nizek udarec, v smislu: ja , sej ti lahko pa tudi v f2 voziš....!

razen če predpišemo da se v f2 vpišejo tisti, ki so določeno sezono res novinci (da prej niso nikoli vozili v DP)

torej, bomo videli.......


če te še kaj zanima le napiši, bom-o z veseljem prediskutirali!


l.p.
de elo
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 16:02

!!!!!!!

Modele smo vsi kupili da bomo z nimi dirkali! Je pa tko. Rekel si če jim bomo prepovedali tekmovat ker so začetniki! NE zakaj? Pomisli kje bi raje vozil? v kategoriji v kateri bi lahko pridobival izkušnje in bi se trudil voziti čim lepše in bolje ali v kategoriji kjer bi vsi `OPLETALI` in bi ti bilo vseeno če opletaš še ti saj tudi oni ne vozijo hitro! treba se je zamislit! :!: :!: :!:

No to je samo eno mnenje!

LP HABY
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.12.2002, 16:04

pametno andrejček, pametno............
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 16:05

Je treba mal napisat :twisted: !!!

UŽIVI-TE
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.12.2002, 16:07

jaz uživam, brez skrbi!

ravno downstope in upstope v zadnje rokice vijačim!

l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 16:10

Se mi že sline cedijo da vidim tvojega lepotca št.2!!!

Jst pa sm lih prejle zavorno ploščico aluminjasto gor dau (ful jebaško zgleda) !!! :roll: :wink:

L.P.
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Fuelboy » 15.12.2002, 19:15

pozdrav vsem :)

motor je neomejen samo zato, ker so profi 3 porti dosti dražji od običnih 5 ali več kanalnih!


OK.. saj ni problema to razumem... kaj pa se zgodi ko si 'nekdo' omisli 'PROFI' 5 ali vec kanalni motor :wink:

...pa smo spet na istem.. ane? ..zacaran krog :D

Ne razumite me napak, ne zelim omejevati ali obsojati nikogar, daleč od tega... tudi sam bom MOGOČE kdaj segel po takem motorju, AMPAK, dokler ne, pa bi tudi rad bil KONKURENCEN ...v neki kategoriji... zato menim da moramo najti neko rešitev za to.


LP
Tomaž
Zadnjič spremenil Fuelboy, dne 15.12.2002, 20:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Fuelboy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 30.10.2002, 16:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.12.2002, 20:30

profi 3 port in profi 5 port staneta skoraj enako!

5 port = 64.000 SIT
3 port = 60.000 SIT


torej ...........?

čarovnija odpade.......!

vsaj po matematiki moje denarnice!

l.p.
de elo
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a rokec » 15.12.2002, 21:13

Spoštovani modelarji,

Zelo me čudi, da debatam okoli pravilnika za DP v kategoriji 1:10 ni videti konca. Še posebej me čudi to, da so najbolj glasni tisti, ki se niso udeležili niti ene dirke za DP v kategoriji 1:10 in seveda za razvoj le-te niso v Sloveniji naredili popolnoma ničesar.

Ni takšnega pravilnika na tem planetu, ki bi ustrezal vsakomur. Še posebej je v pravilniku težko zagotoviti zmago vsakomur. Žal je poleg kvalitetnega voznika za to potreben tudi dober avto, ki pa mora biti tudi vrhunsko pripravljen.

Zato predlagam, da se predlagani pravilnik v celoti in brez sprememb sprejme. Obenem bi čestital Elo-tu za njegov trud v ZOTKS-u; ne samo pri pripravi tega pravilnika, temveč tudi na splošno za razvoj avtomobilskega modelarsta na slovenskem.

Tisti, ki bo pripravljen predlagani pravilnik sprejeti bo dirkal, ostali pa bodo tekmovali v "Schweighofer" kategoriji na domačem dvorišču.

P.S.

Skupaj s sinom voziva kategorijo 1:10 šele polovico sezone. Verjela sva, da gre za tehnično zelo ispopolnjeno kategorijo, ki bo marsikomu omogočila cenovno ugoden vstop v vrhunsko tekmovalno kategorijo. Oba sva bila nad kategorijo navdušena, vendar sva se zaradi takšnega odnosa nekaterih slovenskih modelarjev do nje odločila, da izstopava iz kategorije 1:10 200mm in je ne namerava več voziti.

Vse to kar cenjeni gospodje predlagate pomeni konec resnega državnega prvenstva. Na tak način naša majhna Slovenija ne bo nikoli prišla do tekmovalcev, ki bi bili sposobni dostojno zastopati naše barve tudi v tujini.

Lep pozdrav

Srečko Bizjak
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 21:28

V celoti se pridružujem g. Bizjaku!

Pravilnik naj ostane tak kot je brez sprememb!

L.P. HABY
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a GHOST » 15.12.2002, 21:53

Se strinjam, da gre vsa zahvala ELO-tu ker je pripravil sploh pravilnik. Vendar vidim, da vsakega z njegovimi predlogi potolčete.

Glede tega, ( verjetno je letelo name oz. na naš klub) da smo glasni tisti ki še sploh nismo vozili na nobenem državnem prvenstvu, pa vam moram povedati da obstajamo komaj eno sezono in smo v tej eni sezoni naredili dosti glede kluba saj nas je že okrog 20 članov (16 aktivnih). Hoteli smo se začeti udeleževati dirk drugo sezono pa .......

Mislim, da več ne bom osebno nič predlagal.

Upam, da vam bo uspelo končno enkrat najti skupen jezik.
Lp Dean
040/239-554
ghost.013@gmail.com
Kolendar - Avstrijsko DP Elektro 2014
Uporabniški avatar
GHOST
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 703
Pridružen: 30.10.2002, 22:10
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Fuelboy » 15.12.2002, 22:11

...sprasevali ste za predloge in mnenja...

mi smo jih poskusali dajati... ne vem kako je pri vas... v vasih koncih, lahko vam samo povem kako je v Mariboru... vsaki teden, pride na progo pogledat kaki novi navdušenec, ki ga pripelje kdo od nas, ali je za modelarske aktivnosti zvedel od kje drugje..... vecina takih se pogosto hitro navduši za ta hobi in sprasuje za nasvete, kaj kupiti. Vendar vsi nimajo globokih in polnih zepov, ...in si takoj ne morejo privositi nevemkakega modela, vseeno pa jih vlece v ta hobi le eno: DIRKE, TEKMOVANJE, zakaj jim tega ne bi omogocili?
...poglejte ne vem kako je z širjenjem privržencev tega hobija v drugih koncih slovenije, vem samo kako je pri nas... najcenejsa kategorija vemo da je rally JUNIOR, vendar odkrito povedano, vsak želi kupiti tisto kar je trenutno IN in to vemo kaj je - 1:10.

Če se je kdo čutil užaljenega, ker smo predlagali 2 kategoriji.. potem res nimam besed....
A smo mogoce smo MISLILI napak, ker smo želeli 'NOVINCEM' omogočiti, da se ko kosajo z nekom tudi v kategoriji 1:10 ali je to rezervirano samo za klaso Rally Junior?

ne vem no...

Sicer pa smo za nasvete in predloge sprasevali VAS vetrane, ki ste v tem hobiju ze nekaj časa, da bi skupaj nasli resitev...
...in ne razumite da smo vam z nasimi predlogi kaj vsiljevali! ...bili so le predlogi... in sicer predvsem v dobro 'NOVINCEV' ki jih je pri nas DOSTI! ....mogoce jih pri vas ni, in zato drugace gledate na to???

Vsi vemo da vas je večina naredila ogromno za sirjenje modelarstva, in da mi (MDM) se nismo imeli prave priloznosti na tem področju, ...vsak je enkat zacetnik, in tudi MDM drustvo je tu zacetnik, ga imate namen zatreti ze na zacetku??

ce pa vas nasi predlogi in mnenja ne zanimajo..... potem ne vem zakaj sploh debatiramo o tem????

..in ce skupaj debatiramo, ter na koncu pridemo do zakljucka, da 2 kategoriji nista izvedljivi, jih pac ne bo..

lep pozdrav!
Tomaž

pa brez zamer! ...vseskupaj je le dabata! :wink:
Zadnjič spremenil Fuelboy, dne 15.12.2002, 23:38, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Fuelboy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 30.10.2002, 16:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 15.12.2002, 22:33

Ni vse rezervirano za klaso junior!!!!Sam `sem` vozil še letos s hroščom ! Cela sezona pa ni tako poceni če hočeš imeti dobro pripravljen model!!! Mogoče se marsikdo spomne letošnje dirke ki je bila v Mariboru in sem bil v odprti dirki po mantua tekmi kos marsikateremu veliko dražjemu modelu (se spomnete modre strele ki je zmagala) :) In tudi v Zagrebu sem vozil z modelom carson proti veliko boljšim in dražjim modelom pa sem na koncu biu tretji (od cca 8 tekmovalcev)! Na tekmo greš da tekmuješ in se boriš da nekaj dosežeš ne da prideš v klaso kjer že veš da boš zmagal!

Ne vzemite tega kot da se hvalim samo navedel sem primer da se lahko tudi z avtomobilom nižjega cenovnega razreda da kaj narediti!

Vsakdo pa je vesel in tudi jaz sem ko vidim nove tekmovalce prihajat na dirko! Sam nevidm kake rešitve v več kategorijah (F1, F2) !

No to je še eno `butasto` mnenje :D

L.P. HABY
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 15.12.2002, 23:38

Pohvala Elo-tu za trud, da je začel z pisanjem pravilnika za 1:10. :lol:
Samo ne vem, kje je tu :oops: DEMOKRACIJA :oops: , če ne smeš nič predlagati in te že takoj "popluvajo" - stari mački iz DP.
Naredite dve kategoriji SPORT in PROFISIONAL in tekmujte VI izkušeni v drugi PRO z vašim predlaganim - nespremenjenim pravilnikom. Za prvo SPORT pa se poizkusimo dogovoriti, če se bo dalo. :roll:
Mislim, da bo moral g. Nebec stvar vzeti v svoje roke, ker so njegova prvenstva na nivoju (več kategorij, udeležba, točnost, red .....). :lol:

Priznam, da nismo nič naredili za DP, saj smo komaj začeli. Smo pa naredili društvo MDM, ta "forum", progo, >15 članov in avtov 1:8 (3 - 1:10), snemanje za TV, .... in to samo v enem letu (pa vi?). Saj poskušamo nekaj doprinesti, pa niste zato. :oops:
To leto - 2002 smo se imeli zelo "fajn" in nismo nič pogrešali dirk za DP, smo trenirali in se učili. Za drugo leto - 2003 smo se mislili udeležiti DP in smo ugotovili, da ..............

Malo dobre volje prosim, pa bo ! :lol:
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ELO » 16.12.2002, 09:32

se kregate kot taki mali otroci!

nekateri ste užaljeni,.....

efrin pravilnik,katerega prevod z izjemo motorja je bil predlagan kot pravilnik za 200mm pri nas je bil plod dolgoletnih efrinih izkušenj ter velike debate pred samim sprejetjem le-tega!
sam sem spremljal diskusijo glede pravilnika, kaj sprejeti in kaj ne in moram reči da so na koncu sprejeli res dober pravilnik!

za vse tiste junior privržence, povejte mi, kje v sloveniji se vozi rally-junior???? vsi nekaj zamenjujete mantua junior in nekaj na državnem prvenstvu junior!

tudi klasa nacional, če gledamo, ni dosti cenejša od kategorije rally, je pa dosti dražja od kategorije 1:10 200mm, in je "kao" namenjena podmladku....

torej????

jaz mislim, da je državno prvenstvo nekaj, česar se udeležujejo vozniki, ki vedo kako in kaj! uvedene so tudi nacionalne licenece, s čimer klub nekako jamči, da tisti, ki to licenco ima pozna določena pravila!!!

kot je hitri in hrupni povedal, tudi s carsonom (~40.000 SIT) je moč doseči dobre rezultate! se morate zavedati da je dober avto 20%, tehnika 20%, 60% pa je znanja v vozniku, tisto, kar pripelje do dobrih uvrstitev!

vsi se sklicujete na ceno avtov!
naj vam hiter/hrupen pove koliko ga je prišla sezona tekmovanja v mantua junior!!!

pa da vam povem še moj preračun (upošteval pa bom avto brez opcijskih delov, ki so zgolj optične narave)!

andrejček, tudi tebe prosim za specifikacijo po navedenih postavkah:
1. avto serpent impulse pro, motor novamega sx 12 z resonanco, startbox, pribor za vžiganje: 130.000 SIT
2.rezervni deli, gume, gorivo na eno tekmo: max. 4000 SIT!!!! +štartnina seveda

torej, kar pa se primerjavo z rally klaso tiče, gume v 1:10 stanejo 5000SIT/komplet, poraba goriva je 40%manjša, .... Že v samem štartu pa te 1:10 200 pride ca. 100.000 SITmanj kot rally! zakaj? naj omenim da je 1:10 avto lažji, lahko zato kupite servomotorje ki so 2 cenovna razreda nižje od tistih za rally pa bodo še vedno delovali!!!
vi ki rally vozte ste sigurno bogataši!!! :)

dejansko drži tudi nekaj, vi iz maribora nimate izkušenj v 1:10, pravzaprav vas v atkem številu kot ga navajate sploh še ni bilo na nobeni dp tekmi!
nihče vas noče dati na stranski tir, ravno nasprotno, želimo si boja na pistah z vami....

pa še nekaj, tudi glede f1 in f2 ter 1:10 junior ali nacional, kakorkoli že bomo to imenovali, tega ne moremo določiti sedaj! o tem se bomo lahko pogovarjali za leto 2004, če bo takrat toliko tekmovalcev da bomo lahko še 1:10 kategorijo razdelili na dva dela (tako kot sta sedaj 1:8 (IC izvzeta)

kot veste je 1:10 kategorija zaživela šele sedaj, ko sta dva navušenca nad njo presedlala z rallyja in pokazala kaj ti avti dejansko zmorejo! prej je kategorija zamrla zaradi tega, ker je bila to kategorija nezanesljivih in nezmogljivih avtov, pri katerih je bila sreča že to, če jih je od 10 sploh 5 vžgalo in da sta od teh petih vsaj dva brez da bi totalno crknila delovala vsaj 10minut!

torej, težimo za kvaliteto, dp je tekmovanje v tem, kdo naredi najhitrejši krog, največ krogov v določenem času, ne pa kdo ima bolj razmigan avto!

sicer pa, kolikor vem, noben od vas se ni pretirano repenčil nad tehničnim delom pravilnika, v nos vam je šel edinole 5port motor, ampak to smo upam razčistili, kaj je ceneje, a ne???

skratka, če po 1:10 postala zopet kategorija nezmogljivih, počasnih in po pisti opletajočih vozil jo bo doletela enaka usoda, je ne bo več!
in tega si po moje ne smemo dopustiti!!!!!!! ne moremo zatreti celotne kategorije samo zato, ker si 5 ljudi noče kupiti avtov v rangu nad 50.000 SIT!

mislim da je naloga kluba in našega druženja na pistah mladim tekmovalcem z našimi izkušnjami pomagati pri nastavljanju njihovih avtov in motorjev tako, da bodo ob pridobitvi določenih izkušenj uspešno parirali nam upokojencem, ne pa jih s tehničnim delom pravilnika umetno siliti v zabušavanje kar se modelarskega znanja tiče!

pojdite na pisto, in začetnike opozorite na kaj morajo paziti!

jaz sem vsakemu, ki je počel kaj narobe povedal kaj naj naredi, kako pravilno nastaviti motor, kaj spremeniti na podvozju da mu riti ne bo odnašalo,.....

Če pa mislite, da je pravilnik v pizdi ter da sem organizacijsko gledano nesposoben sodelovati pri državnem prvenstvu mi to povejte direktno in takoj odstopim ter preneham z vsem naštetim!

adijo!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a Fuelboy » 16.12.2002, 12:11

ELO...

nobeden od nas ne dvomi v tvoje sposobnosti, vemo da si za avtomodelarstvo pri nas v Sloveniji naredil ogromno.
Hvala bogu da se vsaj kdo tak najde... ki zadeve potiska naprej!

Tu se strinjam s teboj... da je najprej potrebno zagotoviti neko zadostno stevilo tekmovalcev in da je sele potem primerna delitev v skupine 'ČE' je to izvedljivo.
..kajti ce ne bo dovolj tekmovalcev, potem je tole nase 'kreganje' brezpredmetno :D

O tem se lahko pogovarjamo se v prihodnje.

Lep pozdrav vsem

Tomaž
Uporabniški avatar
Fuelboy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 30.10.2002, 16:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a 2Fast&2Furious » 16.12.2002, 20:36

No naj še jast napišem (ja šele zdej ker sem biu v šoli :x )!!!!

Stroški za kategorijo junior (nacional) pa so približno takole:
1. avto bettle,4wd,amortizerji(XS),kardani,štarter,... pač deli ki so skoraj da obvezni da je avto dobro pripravljen za tekmo ---> cca 130000sit +
2. rezervni deli,gume,gorivo na tekmo pa cca 10000sit + štartnina!

Saj samo komplet gum za 1:8 stane 8000sit (elegi) in skoraj 10000sit s sekundim lepilo (mantua)!!! :?

Tako da si malo predstavljate koliko stane! Le ni tako poceni kot si kdo predstavlja !

No pa uživejte če pa vas še karkoli zanima pa na dan z vpršanji!

Vsi smo modelarji zato je pametno da držimo skupaj!
:!:

L.P. HABY
2001-Državni prvak v kat 1:8 Rally Junior
2001-Podprvak v kat. 1:8 Junior Off-Road
2002-Podprvak v kat. nacional
2002-Mantua prvak v kat. 1:8 junior rally in 1:8 junior off-road
2003-Državni prvak v kat. 1:10 200mm
2003-Podprvak v kat. 1:8 Off-Road
2Fast&2Furious
Naš človek :)
 
Prispevkov: 407
Pridružen: 09.11.2002, 22:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Papak » 16.12.2002, 20:41

eh eh, si pa malce pretivaral, se ti ne zdi?

modelarstvo je kreganje, užitkov ni, razen pitja seveda!

he he, vmirte se fantje, take it easy, saj bo!
PapaK is BACK!!!
Uporabniški avatar
Papak
Član
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 06.12.2002, 18:21
Kraj: Novo mesto

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron