Kupovanje na internetu

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Kupovanje na internetu

OdgovorNapisal/-a MescaN » 08.02.2003, 02:57

Veliko tujih modelarskih trgovin ima svoje online trgovine kjer lahko z miskinim klikom kupis kar zelis.

Zanima me ali ima kdo kaksne izkusnje s takim kupovanjem iz tujine. Kolk procentov cene pobere carina? Je postnina draga? Kaksne izdelke se splaca narocit (rezervne dele, elektronika)? Kako je s placevanjem?

Vse to me zanima ker bi si narocil en polnilec in nekaj rezervnih delov za moj avto.

Hvala.
MescaN
Član
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 07.12.2002, 01:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a ELO » 08.02.2003, 11:19

jaz sem, dokler nisem imel možnosti kupit pri nas po ceni enaki kataloški, naročal tako, da sem v tujino poslal e-mail s kataloškimi številkami ter podatke o kreditni kartici.

ko ti nekdo iz npr. iz arabskih emiratov pošlje nekaj po pošti v slovenijo, ti tam odbije njihov davek na dv, nakar ti naša carina zaračuna naš ddv, torej 20%. naša stopnja je neodvisna od stopnje (odbitega) davka drugih držav.

stroški pošiljanja pa so tko tko, nekje so že upoštevani v ceno in ti jih prodajalec ne zaračuna naknadno, drugje ti jih zaračunajo posebej, lahko da jih ti 90sebno plačaš kakšni wwds,.....

jaz nimam zaenkrat nobenih slabih izkušenj s tem!


pa adijo!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku


Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron