Nebec & Mantua

Vse o avtomobilskem modelarstvu : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: FASTLANE

Nebec & Mantua

OdgovorNapisal/-a Fisher » 25.03.2003, 16:00

No pa da preidem k stvari. Do danes sem bil tiho zdej pa je ze prevec vsega!

Ne cudim se da ljudje vedno bolj vozijo cronote in druge avtomobilcke, saj kljub "najnovejsi" strani na internetu iz leta 2000 in obljub, da so rezervni deli stalno na zalogi le teh ni, ali pa jih cakas pol leta.

No za vijak verjetno veste koliko casa sem ga cakal, tega sem koncno nasel, prekipeli mi je pa zdej ko sem dajal lezaje v motorcek!

Ker sam nisem imel casa, je sel oce btw, ko ji bil na poti v lj k nebcu po lezaje za OPS-a, ker knjigice nisem imel, sem dal dva vzorca lezajev, da jih prinese.

No in nakar sem zdej ugotovil, da eden od lezajev ni pravi. Zunanja mera je 1mm premajhna, torej kaj nardit? Da je premajhna se ne cudim, saj ima zelo strokovno merilo ki mu recemo po domace subler po slovensko pa kljunasto merilo iz plastike tam, in bi bilo cudno da bi sploh bil pravi. Zdej mi ostane samo se 200 km nepotrebne poti, da grem lezaj zamenjati-ce ga bo sploh hotel in ce ga bo imel, ker sem ga ze odprl, ali pa da preprosto izpustim dirko. Je se tretja varianta, da kupim drug motorcek meni blizji Gorici, vendar se mi zdi brezveze dajat 60 000 ali vec sedaj za motorcek ce bi bil ta izpraven.

No sej bistvo tega posta je, da naj ljudje mal pazijo kje in kaj kupujejo, da ne bodo imeli potem kaksnih odvecnih tezav ali cesarkoli. Sam bom se en cas vztrajal pri mantui, nakar se bodo tezave pojavljale, se bom enostavno obrnil na zvezo za varstvo potrosnikov, ker kar je prevec je pa prevec!

Lep pozdrav

Ambrož Kavs
Uporabniški avatar
Fisher
Naš človek :)
 
Prispevkov: 215
Pridružen: 18.11.2002, 22:58
Kraj: Tolmin

OdgovorNapisal/-a dgrejtest » 26.03.2003, 10:31

ja, ja....

nic novega...

mogoce ti ga bo pa kdo od kolegov lahko odstopil za to dirko... pa mu kasneje novega vrnes...? al to bencinarji ne delate? :D

pero
dgrejtest
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 17.01.2003, 11:04
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Jaro » 26.03.2003, 11:13

Sprašujem se, zakaj kupujete ležaje kot "originalne nadomestne dele". Pri nas je precej trgovin z ležaji, kjer dobiš VSE za POL cene tako imenovanih originalnih.
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a ELO » 26.03.2003, 11:35

Jaro napisal/-a:Sprašujem se, zakaj kupujete ležaje kot "originalne nadomestne dele". Pri nas je precej trgovin z ležaji, kjer dobiš VSE za POL cene tako imenovanih originalnih.


zato ker ima ležaj za ops notranji fi 13mm, standardni ležaji pa 12, in se zato takega ležaja v štacunah ala SKF ne dobi.

sicer pa, SKF ima določene ležaje dosti dražje kot jih dobiš pri avtomodelarskih dilerjih.

ampak jaz vozim itak serpenta z novomeginim mopedom, to pa je jajc nad jajci ki nobenemu avtu ranga mantua in motorju force ne seže niti do kolen!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku


Vrni se na Splošno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron