ELEKTRO KATEGORIJA ZA ZAČETNIKE V LETU 2006

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 13.03.2006, 14:23

BO! Zaživelo bo, ker je:
1. ceneje (da ne bom rekel poceni)
2. bolj izenačeno
3. manj stresno (ne rabiš licenc, manj vzrževanja, ....)

Več na: http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=10894

To naj bo tudi uradna forumska pokalna stran!

Lep dan
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tr » 08.04.2006, 18:20

Mene zanimajo cene.Lahko bi jih objavili, ker to ni skrivnost. Tako da se vidi, če je ugodno al ne?LP Travca
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a ferrarilover » 08.04.2006, 18:33

Cene za kaj :?:
za motorček 23t je cena 25eur
za 17t pa nevem čisto točno meni se zdi da 40eur
Štartnima za eno kategorijo katerokoli je 2000sit z obe pa 3000sit

Upam da sem ti kaj pomagal


LP
Uporabniški avatar
ferrarilover
Naš človek :)
 
Prispevkov: 316
Pridružen: 04.01.2006, 15:52

OdgovorNapisal/-a tr » 08.04.2006, 18:38

ne zanima me če bo kej sponzorirano?Lp travca

Jaz lahko poskrbim za brezplačne motorje v prvi sezoni, za rezervne dele motorjev na dirkah in za merilni sistem za štetje krogov. Lahko tudi sodelujem pri organizaciji dirke v Ljubljani. Če se tako dogovorimo, lahko morda celo poskrbim za najnižje cene potrošnega materiala (gume, akumualtorji,...) za tekmovalce z licenco.To je napisal Mantua.


Pa me zanima kakoje s tem ?Hvala
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a ferrarilover » 08.04.2006, 18:50

Ja pri njemu lahko kupiš motor in vse ostalo.
Kolikor vem je tudi on zastopnik LRP-ja za slovenijo in na tekmah naj bi bil ta potrošni materjal ceneje vsj tako sem jaz slišal.


LP
Uporabniški avatar
ferrarilover
Naš človek :)
 
Prispevkov: 316
Pridružen: 04.01.2006, 15:52

OdgovorNapisal/-a tr » 08.04.2006, 19:00

Ja in kaj je z brezplačnimi motorji v prvi sezoni???

Nič verjetno.Lp Travca
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 08.04.2006, 23:16

S sponzoriranimi cenami je takole:

Kmalu bodo na voljo kompleti po vzoru LRP-HPI Challenge (Motor, karoserija in gume). Cene bodo enake, kot na LRP-HPI prvenstvih v tujini. Objavil jih bom takoj ko dobim HPI karosreije, ki bodo v kompletih. Predvidoma bo to konec meseca.

Poleg tega bo za tekmovalce na voljo potrošni material (Deli motorjev, akumualtorji, gume, karoserije in ostalo) predvsem od proizvajalca LRP, po znižanih cenah. Cene bom objavil približno mesec dni pred prvo dirko.

Brezplačnih motorjev v letošnjem letu ne bo. Po zaključku sezone bomo o tej možnosti in še o drugih spremembah razmislili za tekmovanja v prihodnjem letu.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tr » 08.04.2006, 23:32

Hja neki so obljube neki pa realnost očitno.Samo tako zavajanje začetnikov in ostalih ni glih prijetna zadeva.Ampak očitno nekaterim laufa.
Brez komentarja.LP Travca
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a matej rozman » 09.04.2006, 09:53

@travca
ne meči bomb na zadevo, ki še ni ugledala luč sveta. Pravilnik je sestavljen, takšne motorje bomo vozli in pika! Pa če koštajo 1E ali 50E! Za vse je enako!! Prosim če nehaš s takšnimi in drugačnimi mahinacijami po forumu.

Če ti je stvar všeč pridi, če ne pa ti ni treba (ni obvezno)!!
Uporabniški avatar
matej rozman
Član
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 19.02.2005, 10:57
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 09.04.2006, 10:01

travca napisal/-a:Jaz LAHKO poskrbim za brezplačne motorje v prvi sezoni.To je napisal Mantua.



Jaz pa to še vseeno takole zastopim...ko sem se sam začel zanimati za elektro kategorijo sem bil čisto zelen. Všeč mi je bilo karkoli je bilo napisano v zvezi z elektro kategorijo. Ko sem pa vspostavil stike z ljudmi, ki pa resno tekmujejo sem pa tudi sam začel malo razmišlajti kaj pravzaprav hočem in koliko sem namenjen v to vložiti. Tudi približno nisem pričakoval kakršnih koli sponzorskih sredstev od Nebca ali bilokerega. Tako da z vstopom v ta svet ne moreš pričakovati radodarnosti trgovca ampak moraš biti seznanjen z stroški ki jih ta hobi vključuje. Končno pa cena teh motorčkov ni na ravni močnih modified ala MARC REINHAR, itn. Tako da končno je pa Nebec rekel da LAHKO poskrbi za brezplačne motorje in že za to, čeprav zakaj bi, vsaka mu čast.

Kot pa je že Rozman omenil z mojo priredbo; tistega ki to veseli mu potrebno opremo ne bo problem kupiti.

LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 09.04.2006, 12:33

Totalno se strinjam z Rozmanom.

Zevede smo se lotili premišljeno, saj je do sedaj propadlo veliko kategorij in smo resnično premislili zadevo in smo že sedaj deležni veliko pohval in večina voznikov komaj čaka pričetek teh dirk.

Ker vidim, da nekatre zelo srbi, kaj je brezplačno, pa bi omenil tole:

Za plačat bo:
- prijavnina, ki je več kot ugodna, če se pogleda kaj se vse dobi za njo (pod brezplačno) in ki bo 2.000 sit za eno in 3.000 sit za obe kategoriji.
- motor 17T ki bo cca. 45 eur in 23T ki bo cca. 25 eur

Kaj pa bo brezplačno?
- nasveti
- struženje kolektorjev in servis motorjev (olja in podložke brezplačne)
- motor test
- setup (olja za amortizerje brezplačna)
- veselo druženje
- veliko dobrih voznikov
- konkurenčnost, ki bo za vse enaka
- popust pri Mantua model d.o.o. (kartica popustov)
- Lepi pokali ali medalje in mogoče nagrade
- ......

Če to ni lepo, potem pa tisti, ki jim to ni lepo, je res boljše, da kar ostanejo doma, da ne bi slučajno odpadlo pri brezplačno
- veselo druženje


Lep dan
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ferrarilover » 09.04.2006, 13:32

Sej če pogledamo DP in pa LRP tekme so LRP tekme skoraj zastonj :!:

Samo meni se zdi da je malo premalo tekem :? po moje bi jih lahko bilo več amak za začetek je dosti in upam da bodo tudi naslednje leto.

Glede tega kaj bo zastonj je pa čisto dovolj vsaj za moje pojme negdo bi moral vseeno plačati za ta materjal in vsega denarja pa ne moreš pridobiti z prijavninami.



LP
Uporabniški avatar
ferrarilover
Naš človek :)
 
Prispevkov: 316
Pridružen: 04.01.2006, 15:52

OdgovorNapisal/-a DMX » 09.04.2006, 13:46

ferrarilover napisal/-a:
Samo meni se zdi da je malo premalo tekem :?

LP


Bomo imeli tudi klubske dirke ;) jih bo se prevec :D

Lp
1/12th scale on CARPET some of the BEST racing in the WORLD to watch.

JOIN US!

Ain't no sunshine
Uporabniški avatar
DMX
Forumski veteran
 
Prispevkov: 708
Pridružen: 29.03.2004, 12:08
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a tr » 09.04.2006, 13:59

Jaz samo upam da bo stvar zaživela, in da bo vseskupi trajalo malo dalje kot pa eno leto. In sem pripravljen pomagat pri organizaciji. Vendar me motijo take stvari ko eden neki obljublja nekaj kar ni realno. Se pa veselim 17t pokala.LP Travca
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 09.04.2006, 14:07

ferrarilover napisal/-a:S
Samo meni se zdi da je malo premalo tekem :? po moje bi jih lahko bilo več amak za začetek je dosti in upam da bodo tudi naslednje leto.




In kaj je bilo narobe s Tolminom kot uvodno dirko? Nekaj nas je bilo, manjkali so pa glavni forumski dirkači;)
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a ferrarilover » 09.04.2006, 14:19

Žal nisem mogrl pridt ker nimam 17t motorčka pa še prevoza ni bilo, sej nism nič rekel da je bilo kej narobe samo povedal sem svoje mnenje.


LP
Uporabniški avatar
ferrarilover
Naš človek :)
 
Prispevkov: 316
Pridružen: 04.01.2006, 15:52

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 03.05.2006, 22:22

Z nižjimi cenami za udeležence tekmovanj LRP Challenge Slovenija je takole:

1.) Vsi tekmovalci bodo lahko kupovali vse izdelke LRP z 10% popustom, ki bo začel veljati takoj, ko tekmovalec štarta na prvi dirki in bo veljal do konca tekmovalne sezone. Material bo mogoče dobiti na dirkah in v trgovini.

2.) Na voljo bodo "LRP Challenge" kompleti, ki bodo vsebovali motor (23 ali 17 ovojni), karoserijo HPI in tekmovalne gume VTEC. Kompleti bodo na voljo v omejenih količinah. Količine bodo omejene, zardi omejene dobave HPI-jevih karoserij, ki bodo v kompletu (Dodge Stratus AERO in Lamborghini Gallardo). Takoj, ko dobim karoserije bom objavil tudi cene, ki bodo podobne cenam kompletov za LRP-HPI Challenge v tujini.

3.) Skupine tekmovalcev in društva se lahko že zdaj dogovorijo za popuste za večje količine raznega tekmovalnega materiala.

Vse skupaj bo še nekoliko pocenilo kategorijo, ki že v osnovi ponuja najbolj cenovno ugoden vstop v avtomobiliska tekmovanja.

Najpomembnejša pa je tole:

Zaradi nekaj prihranjenih tisočakov se nobenemu izmed tekmovalcev ne bo bistveno spremenilo finančno stanje. Bistveno je da bodo na tekmovanjih siodelovali Dejan Šabeder in ostali zelo izkušeni Slovenski tekmovalci, ki bodo svetovali začetnikom o vsem, kar morajo vedeti o pripravi avtomobila na tekmovanja in tega je zelo veliko (pravilno ravnanje z akumulatorji, pravilno ravnanje z motorji, izbira gum, nastvaitve avtomobila,...). Posebej se moram zahvalaiti Dejanu, ki se je ponudil, da bo brezplačno servisirla motorje in pomagal pri pripravi amortizerjev in ostalih delov avtomobila. Potrošni material za nastvaitve (olje, tekočine za izbolšanje oprijema,...)pa bom prispeval jaz.

Znanje, ki ga boste dobili na teh tekmovanjih bo torej tisto, kar bo na njih največ vredno, zato jih priporočam vsem začetnikom, ki se želijo kaj naučiti o svojem modelu in so se za to pripravljeni tudi potruditi.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron