Robitronic ETC Sport vs.Tamiya TB-02

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Robitronic ETC Sport vs.Tamiya TB-02

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 12.03.2007, 00:38

Kot začetnika me zanima kateri model izmed zgoraj navedenih je boljši???
Kolko vem je v njuni ceni razlika pribljižno 30€


1.Robitronic ETC Sport

Cena:119,00€

Podrobnosti:kroglični diferencial,oljno vzmetenje,aluminjast kardan,nastavljiva geometrija podvozja,kroglični ležaji...

Set vsebuje:šasijo,modro eloksirane aluminjaste oljne nastavljive amortizerje,set gum,karoserijo 1:10-190mm(Alfa 156),hladilnik elektromotorja modro eloksiran,elektromotor,modro eloksiran aluminjast kardan,...

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=56171


2.Tamiya TB-02

Cena:149,90€

Podrobnosti:kroglični diferencial,oljno vzmetenje,aluminjast kardan,nastavljiva geometrija podvozja,...

Set vsebuje:šasijo,oljne amortizerje z plastičnim ohišjem,set gum,karoserijo 1:10-190mm(na izbiro več karoserij),črno eloksiran hladilnik motorja,elektromotor,aluminjast kardan,regulator z funkcijo zavore in vzvratne vožnje,kroglični ležaji...

http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... prodID=595

Kateri je torej boljši???
Oba2 avteka pa sta nekje podobna:
-kardan
-primerljiva cena
-oljno vzmetenje
-nastavljiva geometrija podvozja
-kroglični diferencial predi in zadi
-najbolj obremenjeni deli iz aluminija
-šasija banica
-pogonski sklop v celoti uležajen

Sam imam ETC Sporta in sem zadovoljen z njim samo kolko vem je tamiya po celem svetu znana po kvaliteti njenih modelov kjer pa robitronic tudi ni tako zelo slab.Vendar je v tem primeru robitronic ugodnejši in ima aluminjaste amortizerje,pri tamiyi pa dobiš regulator.Pa pri tamiyi je več možnosti predelave.Po izgledu bi najvrjetneje vsi izbrali ETC ja saj ima modro eloksirane aluminjaste dele.Če bi izbirali glede možnosti predelave pa najvrjetneje TB-02.
Morem še omenit da pri tamiji je regulator priložen vendar se doplača 10€,kar pomeni da cenovna razlika modelov naraste na 40€.Robitronic pa ima mogoče to prednost ali pa tudu slabost da ima dvonadstropno šasijo.
Zato bi vprašal bolj izkušene modelarje kakšno je njihovo mnenje o teh dveh šasijah in katero bi oni izbrali in katera je navsezadnje boljša???Pa seveda lahko kaj na to temo tudi povedo modelarji ki so lastniki katere iz med naštetih šasij ali pa so ji2 v preteklosti lastili in imeli izkušnje z njima.Najbolj koristne nasvete bi seveda lahko dau nekdo ki je imeu izkušnje z obema šasijama.Meni kot začetniku se zdita obedve šasiji približno enake kvalitete.

Že naprej se zahvlajujem za vaše odgovore!

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 12.03.2007, 10:22

Za eno tekmovalno sezono, toliko da se privadiš vožnje, sta oba modela OK! Drugače pa za 150€ poglej malo za to Tamiyo http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=62381&prodID=1054

TA-05 ima jermenski pogon in z lahkoto zdrži močnega Novaka GTB Velociti (brushless).

Drugače pa ne vem kaj je namen tvojega vprašanja, če si že lastiš Robitronica? Vozi tega in varčuje denar, drugo sezono pa v nakup boljšega.

Je pa med modeloma kljub majhni razliki v ceni razlika velika v prid TA-05!

Pa lep pozdrav
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

Re: Robitronic ETC Sport vs.Tamiya TB-02

OdgovorNapisal/-a ETC SPORT » 12.03.2007, 14:02

Sam mam Robitronica ETC SPORT in novo Tamiyo ta05 ki sem jo dobil pred kratkim pri robitronico je blo kr naprej neki zanč pri Tamiyi nevem ker jo še nisem vozil ker jo morš sam sestavt in jo še nisem vendar po delih se mi zdi Tamiya veliko boljša od Robitronica
Uporabniški avatar
ETC SPORT
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 04.10.2006, 13:53
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a rakun » 12.03.2007, 15:19

ej domen a si ga že sestavu.pa če se bom lahka malo oglasil(povej kdaj)
lp sebac
sedaj sem že naš človek.opa
Uporabniški avatar
rakun
Naš človek :)
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 28.06.2006, 12:32
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 13.03.2007, 18:39

Jas sem bol privrženec kardančkov za to mi tamiya TA-05 ni najbol všeč.Pa če se ne motim so kardančki bol robustni kaj re bol primerno za moj stil vožnje. Tam me je zanimalo katera od izmed tistih dveh šasij je bolša saj sem si nameraval kupiti tamiyo TB-02. z ETC sport-om sem dokaj zadovoljen vendar se mi ne zdi dovolj robusten.Zato me je zanimalo mnenje da vem če je TB-02 boljši od robitronika.

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Scythe » 13.03.2007, 18:46

Robitronic ni dovolj robusten torej razmišljaj o kakem TANKU !

-nažalost je 1/10 elektro kategorija za katere nam trg lahke hitre modele z veliko opcijami set-upa. Robitronic ETC pa je eden bolj robustnih modelov ki ga trg ponuja ( na račun teže) !

-TA-05 je zelo dober model za svojo ceno ! To so dokazali Velenjčani na vseh LRP dirkah iz z njimi dosegali zelo dobre rezultate med tem ko mislim da je ROBITRONIC le redko stal na stopničkah, če me spomin ne vara je to uspelo le ALENU ROŽIČU a.k.a. NELAROZI :wink: na KTL
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 14.03.2007, 19:59

Saj vse lepo in prav samo jas bi še vseeno mel avtek na kardan.Sam ne tekmujem, tako da mi handling ni avtomobolčkove zmogljivosti na pisti nista pomembna parametra. Zato bi raje kar ostau pri kardančkih. Če bi pa že tekmovau pa je moja prva izbira asso TC4FT ali pa HPI PRO4 Hara edition.Ne moram si pomagat ampak sem pač pristaš kardankkov. Pa kar se tiče dizajna so mi tudi kardančki lepši.Tak da nebom kupiu Ta-05 ker je pač jermenček.Pa moj robitronic je zelo robusten model to priznam.Ampak zaj me zanima če se splačalo kupit TB-02.Torej če je hitrejša šasija od te ki jo imam zdaj.Pa vrjetno so vsi ki so imeli kardančke kot je ETC Sport ali pa vrhunski modeli kot je asso TC4FT ali pa PRO4 Hara so po vsej vrjetnosti bili zadovoljni.Pa niso meli problemov z strganimi jermeni.In brez zamere vsem ki imajo jermenčke, saj so hitrejši in imajo bolši handling ampak sem pristaš kardanov zaradi robustnosti.To je podobno kot pri ljubiteljih ameriških ''musle car''.Niso najhitrejši, obvladljivost je na nuli pa jih vseeno obožujejo oziroma obožujemo :D .Meni je prav to všeč da so težko obvladljivi in glasni in gas guzleri(z tem je mišlena velika poraba goriva).Saj ti noben evropsi al pa azijski avto ne da občutka groma pod ritjo ko stopiš na plin :D .

Meni so pač kardančki in ameriški ''musle car'' zakon zakon!!!

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Virtual Racer » 14.03.2007, 23:16

Kardan je tisto kar želiš, a nekateri ti ponujajo jermen?

Če še vedno vztrajaš na kardanu je tukaj tisto pravo:
Slika

http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... prodID=597

Če seveda ni ovira v denarju... :roll:

Lp
Uporabniški avatar
Virtual Racer
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.03.2007, 16:17
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 16.03.2007, 11:19

TB-evo pa poznam samo je malo previsok cenovni razred za mene :D Ker če voziš za hobi se ti ne splača dat 500€ za avtek.Jaz samo iščem malce hitrejšega od ETC-ja in ne vrhunske robe :) .Vrjamem pa da je to najbolša šasija na kardan kar jih je.Drugače pa to tudi ni sklabo http://www.kyosho.com/eng/products/rc/d ... _id=100248 če si pripravlen dat take denarje za šasijo.Pa kar se tiče vizualno je ta kyosho bol privlačn z rdečimi alu deli. Drugače pa se mi pri TB-02 zdi kar ugodna cena tako da če bom že kupiu novo šasijo bo to najvrjetneje TB-02.

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a svizolino » 11.04.2007, 19:47

midva z domenom( ETC SPORT na forumu) sma ravno danes dirkala po zelo "dobri" progi pred njegovo hišo on ima tamiyo TA-05 (jaz imam etc sport robitronic) in me je po domače povedano scotal. res je da je tudi v vožnji bolši ampak se je videlo kako bolje se mu pelje avto.
jaz ti zelo priporočam TA-05 če si misliš kupiti drug avto.
tudi sam sem privrženec kardanov ampak sem videl da je jermen tudi KUL.

odloči pa se vseeno sam LP
LP
Uporabniški avatar
svizolino
Član
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 21.09.2006, 13:44
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a rakun » 11.04.2007, 20:10

TOČNO TAKO!!!tudi jaz sem bil kardan fan sam se je spreminilo!!moja best frenda(ati in vlasto) sta me sprevrga da jim sedaj delam preglavice s novimi avti in pričakuje tut v prihodnje kakšnega losija ali tamiyo.moj glas gre pa h tamiyi ker gre za vrhunski avto ki še spada v nisko cenovni razred.pa tut deli so navoljo in še verjetno bodo 100let
lp sebac
sedaj sem že naš človek.opa
Uporabniški avatar
rakun
Naš človek :)
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 28.06.2006, 12:32
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a ETC SPORT » 11.04.2007, 22:23

Ja res je Tamiya je dosti bolša od Robitronica in je za 150Eur le 30 Eur razlike in je velika rzlika v kvaliteti.
Uporabniški avatar
ETC SPORT
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 04.10.2006, 13:53
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a Virtual Racer » 11.04.2007, 22:49

ETC SPORT napisal/-a:Ja res je Tamiya je dosti bolša od Robitronica in je za 150Eur le 30 Eur razlike in je velika rzlika v kvaliteti.


No lepo da ste odkrili Tamiyo... :)

No če ste z TA-05 že tako zadovoljni, kako bi šele bili s čim boljšim...


TRF

T-Tamiya
R-Races
F-Faster

:!:
Uporabniški avatar
Virtual Racer
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.03.2007, 16:17
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a DMX » 12.04.2007, 10:07

Virtual Racer napisal/-a:
No lepo da ste odkrili Tamiyo... :)

:lol:


In kateri model tebi krasi polico ?
1/12th scale on CARPET some of the BEST racing in the WORLD to watch.

JOIN US!

Ain't no sunshine
Uporabniški avatar
DMX
Forumski veteran
 
Prispevkov: 708
Pridružen: 29.03.2004, 12:08
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a svizolino » 12.04.2007, 20:09

Mislim da kot piše tamiya TRF.
sej je verjetno res zakon!
zgleda že.
LP
Uporabniški avatar
svizolino
Član
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 21.09.2006, 13:44
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a Scythe » 12.04.2007, 20:33

Nič se ne bom vtikal v debato naj kr teče!

Le moje razmšlanje nekoč v starih temah so nekateri do konca prehvalili Robitronica, poceni super, hiter, trpežen itd... potem so nekateri že pisali da je skoraj enak kot TC3 da nekateri deli pašejo in da je po kvaliteti podoben če ne kje bolše .. ja tudi take neumnosti so se pisale ..
Tamiya TA-05 je dober avto, vendar plastičen zadošča pa za kr resno tekmovanje so dokazali velenčani :wink: , ki so že odnesli veliko lepih nagrad in uvrstitev :P Namreč kaj želim povedat da mene še nikol nihče ni dobesedno raztrgal z kakim avtom ko sem vozil TC3 ....nekdo pa je napisal da ga je kolega z TA-05 strašno premagal ....Ali je to še en dokaz da TC3 ni robitronic ... ali pa da se da tudi avto po kvaliteti podoben robitronicu dobro nastavit pa odpeljat tudi tako hitre kroge .. da pride do tega da te pol kr na motor tester vržejo pa to kr dve TC3-jki naenkrat :P
Malo sem zašel se opravičujem ...
Moje mnenje je vsekakor za TAMIYA TA-05 ... vem da majo ljudje dele itd..avto me je že tudi premagal in vse ...je hiter dober lepo ..seveda v pravih rokah !
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron