Kateri avtek 1:10

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Kateri avtek 1:10

OdgovorNapisal/-a warlock » 09.04.2007, 12:23

Zdravo!

Vem da je bilo okoli tega ogromno napisanega in veliko slik prilepljenih, ampak nikdar pa ni bilo konkretno rečeno kaj je dobro pri katerem modelu, kaj je slabo, koliko ljudi ga vozi itd..

Zadevica je taka, odločam se za nakup 1:10 modela, da se bom lahko tudi udeležil tekmovanj in malo sodeloval na sceni, ker na 1:18 sceni se ne dogaja kaj veliko, sploh pa ne v poletnih in spomladanskih mesecih.
Nekako na grobo sem se že odločil da bo avto jermenar, in se odločam med parimi modeli pa me zanima če ima kdo kake izkušnje z njimi, kako je z dobavo delov, kako je s kakovostjo, če so avtomobili konkurenčni (vem da je velik faktor konkurenčnosti voznik sam), kako je z zračnostjo, kompleksnostjo za sestavit in vse kar spada zraven..

Na grobo se odločam med modeli :
Xray t2
tamiya TRf415msx Marc Rheinard oz. katerega podobnega
team losi JRX-s
.
.
.

Če ima kdo še kake dobre izkušnje s katerim modelom pa naj kar napiše, bom vseh odgovorov zelo vesel, ker do sedaj sem slišal zelo veliko dobrega o cyclone-u, ostalo pa je bolj malo predstavljeno.

Za vse odgovore že v naprej hvala!!
l.p. L
... Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car..
Uporabniški avatar
warlock
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 08.01.2007, 13:50

OdgovorNapisal/-a Scythe » 09.04.2007, 12:50

http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=13641 :wink:

-TC4 FT Model Slovenskega državnega prvaka Dejana Šabedra :wink:

-zakaj je dober ker so deli smešno poceni večina pa zastonj :wink:
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

Re: Kateri avtek 1:10

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 09.04.2007, 14:48

warlock napisal/-a:Nekako na grobo sem se že odločil da bo avto jermenar
l.p. L


Ejeje Rokec slabo bereš...fant kupuje avto ne pa kardan! Tudi DP Dejan zdaj vozi jermenarja Hotbodies Cyclona in je če sem ga prav zastopil noro navdušen.

Sam vozim Schumacherja zato nebi komentiral drugih avtov. Mi2 (moj model) se pelje odlično, je vzdržljiv, rezervne dele naročam direktno iz firme in je dobava hitrejša kot pa pri marsikateremu našemu prodajalcu za njegov model (BTW pri Schumacherju so na zalogi rezervni deli tudi za 10let in starejše modele....jih Xray ima? še za 3 leta star model ne :twisted: ) kar pomeni da si za podporo priskrbljen.

Je pa tako Mi2 je 04 model takoj za njim je bil Mi2EC zdaj je pa v proizodnji že Mi3 kako se pa model pelje bo pa pokazal čas, drugače pa trenutno najbolj popularni HotBodies Cyclone ki se ga pri nas dobi že za 300€ je za moje pojme bestbuy! Kar se pa tiče Andy Moore izvedeke tega modela, je pa zate kot začetnika "preveč" avto :wink: tako da tistih 250€ razlike vloži v baterije oz. polnilec in druge malenkosti.

Zakaj predlagam Cyclona? Ker se ga da dobiti pri nas in mu je obljubljena 100% podpora. Če si pa vešč naročevanja iz tujine in eBayat je pa to toliko bolj perfektno.

Zdej kakšne zeloo velike razlike med novejšimi avti NI (razen tega da se katerega izmed naštetih drži ime da se odlično pelje že iz "škatle"). Pozaniamj se za podporo in avto ti naj bo všeč :wink:

LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a maja » 09.04.2007, 15:36

Točno.

Xray-a T2 imam doma in ga ne priporočam. Zakaj? Preprosto ker mi zadeva ni všeč in model kot celota ni narejen, da bi trajal. Še ena komercialna pogruntavščina.

Na Open bom vozil stari TC3, če mi zmanjka delov, pa bom vozil T2.

Cyclona nisem vozil, nisem videl v živo, glede na slike izgleda ok. Še najbolj bi ti priporočal Schumacher-a, ki ga ima poredni fant 24h. Zadevo sem si ogledal v živo in je najbolj kvalitetno narejen jermenar brez nepotrebnega šparanja pri materialu, kar sem jih videl. Poglej malo po netu, ebayu. Ostalo pa vloži v kvaliteten brezkrtačni pogon ala Hacker, Kontronik... Za komercialne zadevšne pa verjetno krtačni motorček katerekoli firme pač.

Priporočam še navadne celice, ki niso zdruckane in so veliko cenejše. Tudi dlje trajajoče. Če ti seveda to kaj pomeni.

l.p.

Boštjan
Uporabniški avatar
maja
Član
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 11.10.2005, 16:12
Kraj: Štajerska

Re: Kateri avtek 1:10

OdgovorNapisal/-a Scythe » 09.04.2007, 16:00

Bad-Boy24/7 napisal/-a:
warlock napisal/-a:Nekako na grobo sem se že odločil da bo avto jermenar
l.p. L


Ejeje Rokec slabo bereš...fant kupuje avto ne pa kardan! Tudi DP Dejan zdaj vozi jermenarja Hotbodies Cyclona in je če sem ga prav zastopil noro navdušen.


LP


ejej mihec :wink: lepo piše na Grobo ..
-vse dirke za DP je Dejan vozil TC4 FT ...če pa si je za sezono 2007 kupil nov avto pa tudi prav ...Prvak je TC4 in ne HB.. :wink:

-drugače pa jermen je zakon ! Associated pa poceni oz. zastonj :P
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a TMC.racing » 09.04.2007, 18:12

Priporočam Schumacherja imam ga tudi sam , sicer starejši model vendar deluje super in tako kot je rekel Poredni deček, z deli si preskrbljen. lep pozdrav iz doline zelenega zlata Travca
Nije moja glava samo za šišanje!!![color=#4000FF][/color]
Uporabniški avatar
TMC.racing
Član
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 01.11.2006, 18:19
Kraj: Kurja vas

OdgovorNapisal/-a warlock » 09.04.2007, 21:21

Zdravo!

Najprej iskrena hvala za vse odgovore!
Po branju vaših postov sem se odločil da x-raya črtam iz svojega seznama, ter nanj uvrstim tudi cyclona. Ker na netu bolj ne najdem nič od schumacherja, me zanima če za Slovenijo obstaja dealer, ali pa je treba zadevo naročiti iz tujine, kupil pa bi novega, ker z rabljenimi stvarmi na področju modelarstva nimam dobrih izkušenj, Tako da če ima kdo kak link do spletne trgovine bom zelo hvaležen.

Zakaj bi bil cyclone moore edition "preveč" avto za začetnika?
Zanima me še, če bi kdo ki ima v lasti Schumacherja mi2 pripravljen kdaj na kakšnem treningu posoditi avto za krog ali dva, da si zadevo volj podrobno in pobližje ogledam. Nimam namena kupovat push-anih celic, ker se mi to zdi nepotrebno, poleg tega pa imaje še krajšo življensko dobo.
Naročevanje iz tujine mi ni tuje, edino z ebay-em pa še nisem najbolje seznanjen, ampak bom naredil domačo nalogo in se tudi za to pozanimal.

Še enkrat hvala za vse odgovore!
l.p.L
... Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car.. .. Eat, sleep, rc-car..
Uporabniški avatar
warlock
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 08.01.2007, 13:50

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 09.04.2007, 22:46

warlock napisal/-a:Zakaj bi bil cyclone moore edition "preveč" avto za začetnika?
Zanima me še, če bi kdo ki ima v lasti Schumacherja mi2 pripravljen kdaj na kakšnem treningu posoditi avto za krog ali dva



Sam imam drugače Mi2, tako da ko bom na KTL-ju ti pustim da me gledaš kako ga vozim :twisted: , da bi pa komu pustil voziti moj avto se pa na žalost še ni zgodilo (razen par izjem).

O Šumaherjih si lahko malo ogledaš tukaj http://www.racing-cars.com/main.asp Mi2 avta pa pri njih na žalost ni več na zalogi, je pa Mi2EC in kmalu Mi3.

LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron