Team magic E4

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Team magic E4

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 25.11.2007, 13:20

Sem malo gledal po internetu in sem tole našel:
http://www.robitronic.eu/go/robitronic/ ... Mcgz8dqUC$)/s,showModuleObject,9_q1klWYtB,cxW0_xS0jRW2gVq14tWZrNrX7xm1dtqZgVG,4Fa0jtW3hxW2nB,8xa0nVX0_JH,nRXYoxF1m_a2usWZrNbO4FW2oxqXmAnNoYnNlA,nB,9VG,hxGZplWZnx70_2r1jMWYoVqZjJX-_NrLmxaYdRb1jtW-8B.html

Pa mi zgleda zanimivo. Postavitev jermenkov spominja na nitro modele.
Me zanima kakšna je cena pa kje se da to dobiti.Pritegnila pa me je seveda predvsem druganost šasije pred ostalimi v tej kategoriji.

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a DMX » 25.11.2007, 13:34

http://rc-mushroom.com/product_info.php ... s_id=14184

tukaj veliko kupujem.

TEAM MAGIC E4, bi te stal 340 euro z carino ter poštnino. Tudi meni je avto nekaj posebnega, že lansko leto sem ga spremljal z enim očesom. Mogoče si ga kdaj kupim :)
1/12th scale on CARPET some of the BEST racing in the WORLD to watch.

JOIN US!

Ain't no sunshine
Uporabniški avatar
DMX
Forumski veteran
 
Prispevkov: 708
Pridružen: 29.03.2004, 12:08
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a TITan » 25.11.2007, 14:01

Luštno zgleda ja. "kopija" RS4 pro3 layouta, samo osebno se mi zdi zelo lepše izvedena.

Še ena zanimiva izvedba sredinsko-bateriskega layouta je Losijev JRX-S Type R:
http://www.losi.com/Products/Features.a ... d=LOSK0256

Mogoče je losi kar se trenja tiče malenkost bolši, samo iz drugih vidikov (dolžina rokic, izdelava, izgled..) zdi E4 dosti bolj na nivoju :)

Samo če se pa gleda kaj kej zmaguje so v ospredju bolj modeli ala Xray T2, HB Cyclone, Corally RDX, tamiya 515/516... :(
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ferrarilover » 25.11.2007, 16:28

Samo če se pa gleda kaj kej zmaguje so v ospredju bolj modeli ala Xray T2, HB Cyclone, Corally RDX, tamiya 515/516...:cry:



Na zadnjem DP Slo. je zmagal Losi JRX-S Type R in bil skupno drugi na DP Slo. :wink:


LP
Miha
Uporabniški avatar
ferrarilover
Naš človek :)
 
Prispevkov: 316
Pridružen: 04.01.2006, 15:52

OdgovorNapisal/-a Scythe » 25.11.2007, 16:40

ferrarilover napisal/-a:
Samo če se pa gleda kaj kej zmaguje so v ospredju bolj modeli ala Xray T2, HB Cyclone, Corally RDX, tamiya 515/516...:cry:



Na zadnjem DP Slo. je zmagal Losi JRX-S Type R in bil skupno drugi na DP Slo. :wink:


LP
Miha


Zgmagovati mišljeno v svetovnem rangu ;) ( če sem prav razumel ! )

Ti modeli zmagujejo, zaradi voznikov in ne zaradi tega ker bi bil pa zdaj en model res tisti najbolši ! Vsi modeli so približno enako kvalitetni eni imajo nekje bolše rešitve drugi drugje tako pač je :wink:
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a Lojz » 25.11.2007, 17:16

Meni osebno na tem vozilu ni všeč!

1. Ko vstavljaš celice moraš vedno imet izvijač! Pa si malo šlampast in uničiš navoj ko se ti mudi na dirki ....

2. Tako malo prostora je za servo, regler in sprejemnik!? Že na Assota TC4 sem komaj vse gor spravil in sedaj na Cyclona ravno tolko, da gre!! Pa pol ti vse čez plato gleda in te nekdo od strani nabaše pa ti celo elektriko dol vtrga :D Eni vejo o čem govorim...

No drugač pa super avto.

LP, Lojz
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 25.11.2007, 23:13

Mene je predvsem pritegnila drugačnost od elektro modelov 1:10 in podobnost nitro modelom istega merila.
Hvala za vse informacije!

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 25.11.2007, 23:19

Nikejer na lestvicah tekmovanj "visokega ranga" še nisem zasledil Losija JRX-S Type R.

Ni vse kar je na papirju lepo tudi na pisti odlično!

Pri Team Magic E4 me pa motijo 3 jermeni. Že pri svojem MI2 sem porabil kar nekaj jermenov in zobnikov da sem naštudiral pravo nastavitev, da mi ni vse "poskakovalo", ampak so to verjetno že nekako uspešno rešili vendar še vedno je pa ta KAJ PA ČE...
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a nelarozi » 25.11.2007, 23:28

Bad-Boy24/7 napisal/-a:Nikejer na lestvicah tekmovanj "visokega ranga" še nisem zasledil Losija JRX-S Type R.

Ni vse kar je na papirju lepo tudi na pisti odlično!


Verjetno nisi gledal indoor tekmovanj :roll:
Chassis: Team Losi JRXS Type R
Power: Team Tekin - Trak Power

http://www.tesnila.com
http://www.brisalci.com
Uporabniški avatar
nelarozi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 16.10.2004, 16:43
Kraj: Rocen

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 25.11.2007, 23:56

Hja še dobro da v slo toliko tekmujemo na tepihu! Kakorkoli še vseeno prevladuje TC5 in stara odlična 415, s katerim Xrayem tekmujejo pa sploh ne vejo ker jih je toliko :) , nasploh v US kjer je tepih na vrhuncu. Pustimo razne tekme objavljene na rctechu...CLEVELAND in LASVEGAS sta merilo visoke tekme in tam med 10 losija ni! Tweak tvojega losija je fenomenalen ampak taka ureditev elementov povzroči določeno vozno "anomalijo" zaradi katere avto ni tako močno priljubljen. Spet pa take stvari opazijo tekmovalci, ki imajo filing kirurga v prstih...
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a TITan » 26.11.2007, 00:35

Če se malo po redRC pogleda (gledano samo najvišjo modifide klaso - kjer je samo avto za prvo mesto podan se mi res ni dal iskat kaj je bilo 2 pa 3):
(pa to sem bol za svoje zanimanje, kaj se sploh vozi zdej gledal, kot kej drugega)
Much More TC Champs (outdoor): Xray
JMRCA Touring Nats (outdoor): 1) Tamiya 2) Hot Bodies 3) Hot Bodies
ROAR On Road Nationals (tepih): 1) Xray 2) Xray 3) Tamiya
Italian Indoor Champs (beton): 1) Corally 2) Xray 3) Xray
Team Orion Cup (carpet): 1) Schumacher 2) Schumacher? 3) Hot Bodies
2nd round of the South Swedish Indoor Championship (beton): 1) Serpent 2) serpent 3) Associated
International Speed Weeks (carpet): 1) Associated 2) Xray 3) Xray
International Indoor Championships (carpet): 1) Tamiya 2) Xray 3) Hot Bodies
Korean Electric touring car Nationals (outdoor): 1) Hot Bodies 2) Serpent 3) Serpent
European TC Champs (outdoor): 1) Hot Bodies 2) Xray 3) Tamiya
Belgian Nationals (outdoor mešano vreme): 1) Schumacher 2) Schumacher 3) Corally
2007 Reedy Race of Champions (outdoor): 1) Tamiya 2) Associated 3) Associated

Nekako je ena stvar jasna: 90-100% rezultatom se naredi z baterije na stran, motor nisko, zobniki nisko 2 jermenskim avtomobilom. Kar je prov škoda, ker je tale E4 tud meni lušten za pogledat :lol:
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 27.11.2007, 12:18

Spraševal sem predvsem iz razloga da bi mogoče kupil ta model. Zdaj že dobro leto vozim Robitronic ETC Sport in bi rad nekaj lažjega in hitrejšega. Po vaših komentarjih sodeč ta E4 ni najboljša odločitev :( žal,ker mi je zelo všeč.
Izbiram pa še lahko med Tamiyo, xRay-em, Corally, Schumacher, Serpent, Team Losi, Hot Bodies, Asso.

Zanimajo me vaši predlogi(zgoraj naštete modele sem imel v mislih jermenčke).
Lahko pa seveda tudi kakšen kardanček pride v upoštev.

Nimam namena tekmovat(vsaj ne v bližnji prihodnosti),vendar si želim več akcije.

Želim neko najbolšjo razmerje med zmogljivostjo in ceno.
Pripravlen pa sem dati nekje 350-400€ za model brez elektronike(torej samo šasija).
Najraje bi imel jermenčka ker imam že kardančka ter zato ker imajo jermenčki boljši tweak(posledično bojjša obvladljivost zaradi boljšega oprijema če prav razumem).

Pomembno pa je tudi dobavljivost rezervnih delov, vzdržljivost šasije, cena šasije in rezervnih delov. Zanimajo me tudi šibke točke predlaganih modelov ter njihove prednosti.

Pač koristno je mnenje izkušenejših modelarjev.

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kurty » 27.11.2007, 13:01

Izberi tistega, ki ti je najbolj pri srcu potem se pa pozanimaj kako je z deli...
:wink:
Avtki istega cenovnega razreda so pa bolj ali manj enaki. Razlike se poznajo več ali manj samo tistim, ki res obvladajo vožnjo modela.
Uporabniški avatar
kurty
Naš človek :)
 
Prispevkov: 309
Pridružen: 10.04.2007, 08:08
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a TITan » 27.11.2007, 21:09

Če ne misliš tekmovati, predlagam res enako kot kurty: glej ker ti paše in predvsem dobavljivost delov. Če je avto 0.3s hitrejši na krog neboš pri zabavanju se pogruntal.
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 28.11.2007, 14:33

Sem se končno odločil. Zanima me me samo kakšna je cena HB Cyclone s drift. Zdi se mi dovolj dober model z mene, obstajajo pa seveda možnosti nadgradnje. In vprašal bi tudi če kdo slučajno ve če se ga da dobiti v mantui, če ne bom sam poklical. Hvala za ponudbe na zs samo kupiti želim nov model (dobim ga tudi z RX7 karoserijo). Pa bom raje pozneje vložil več denarja v šasijo ko bom se navado vozit jermenčke.

Vsem najlepša hvala :!: :D

Sem že pomislil da bi šel celo v nitro off road samo je elektro on road do zdaj blo zkon. Za offf road zabavo pa še imam vedno sharkeca :)

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron