pomoč pri izbiri "nadomestnega" motorja

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

pomoč pri izbiri "nadomestnega" motorja

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 31.03.2008, 13:06

Pozdravljeni

V mojem E monster truck-u (Traxxas Stampede) se je poslovil originalen E motor. vem samo da je Titan® 12-Turn 550 Motor, nikjer pa nisem našel podatkov o moči in obratih.
Na regulatorju so naslednje omejitve:
12 T za 550 motorje
15T za 540 motorje
Prosim če mi svetujete kateri 540 (recimo 17T) motor bi bil dober nadomestek za originalnega. Naj dodam da nebi rad spreminjal "zobniškega" razmerja. Sedaj je 19/86, (Gear Pitch-48 Pitch) sicer mi tale gear pitch ni najbolj jasen :oops: .
Prodaja se kar nekaj 17T motorjev vendar so verjetno nekateri namenjeni bolj "cestnim" modelom (vsaj predvidevam tako).
Za vse nasvete se Vam zahvaljujem.
LP
P.S. enkrat sem našel en prispevek o preračunavanju "zobniškega" razmerja, sedaj pa ga ne najdem več ali ima kdo kakšno tabelo oziroma napotek kako in kaj :?: .
P.S. II če moderator misli da je vprašanje za Off-road pa naj zadevo prestavi
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: pomoč pri izbiri "nadomestnega" motorja

OdgovorNapisal/-a DMX » 31.03.2008, 14:25

Pozdravljen!

Sam imam doma E-MAXX Monsterja, model ima iste motorje 550 velikosti z nalepko TITAN. Ti motorji se vrtijo nekje med 19000 in 21000 rpm. Sam sem že to testiral in ti povem, da pri 12 celicah in pri nižjih temparaturah zraka je še nekak šlo skozi, temperatura reglerja po osmih min. 55 stopinj. Ko pa sem dal v model 14 celic je bila ista temperatura na reglerju že po petih min. Kako bi bilo, če bi vse to testiral poleti, ko je ozrčje še bolj segreto :? Verjetno, bi se lahko poslovil od krmilnika, če nebi kontroliral temperature. Trenutno se ne spomnim kašen prenos sem imel, a letel je ko sneta sekira. Gear Pitch 48 so širši od 64 pitch, zobnički so večji in imajo večji razmak, 64 pitch so namenjeni za večje število zobničkov in so bolj skupaj, so manjši in ti jih odsvetujem za oporabo pri off road-u.

Še link za izračun prenosa.
http://www.easy-rc.com/cgi-bin/gearratios.cgi

P.S.: Traxxas Stampede se lahko vozi na 6 ali 7 celic? Kateri regler imaš na modelu, EVX-a? Motorji 17T niso tako slabi, imajo od 29.000 in tja do 31.500 rpm. Če jim prilagodiš pravo razmerje se znajo kosat z motorji višjega ranga. In ker praviš, da bi prenos rad obdržal isti, bi mogel testirat koliko se ti regler segreva med samo vožnjo. Tu pa so spet dejavniki, ki pri tem vplivajo kje model voziš. Po visoki travi, zemlji, brezpotjih, kamnolomih,... treba si je vzeti čas in testirat, ker smo bili že presenečeni, da so reglerji spuščali bel dim, njihova omejitev je bila do 15T mi pa smo vozili 17T. :roll:
1/12th scale on CARPET some of the BEST racing in the WORLD to watch.

JOIN US!

Ain't no sunshine
Uporabniški avatar
DMX
Forumski veteran
 
Prispevkov: 708
Pridružen: 29.03.2004, 12:08
Kraj: Rečica ob Savinji

Re: pomoč pri izbiri "nadomestnega" motorja

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 31.03.2008, 14:41

Regler imam originalen xl-5.
http://www.traxxas.com/products/accessories/trx_accessories_xl5.htm
Trenutno ga vozim s 7 celicami. Vozim po travi, asfaltu in gozdnih poteh.... saj je lahko motor tudi 19T, če bi bil zaradi obratov bolj primeren.
Bom preveril na linku kako je s prenosom, če bo treba bom pač kupil druge "zobčenike". Saj so verjetno "standardnih" dimenzij :oops: :?: . Ali jih imajo npr. pri Mantui ali pa v der-scw...?
Hvala
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: pomoč pri izbiri "nadomestnega" motorja

OdgovorNapisal/-a Vilo » 17.01.2009, 16:17

Jst ti priporočam da ostaneš na 550 motorju, ker so 540 manjši in bolj primerni za 1/10 modele tvoj pa je, če se ne motim, 1/8. Prav tako moraš vedet da manjša kot je številka npr.15T, 12T... močnejši je motor-pomeni, če si imel prej 12T nameravaš pa kupiti 17T oz. 19T, bo avto počasnejši. Na tvojem mestu bi kupil enak motor oz. 12T 550 kakšne druge firme.
Vilo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15.01.2009, 21:17
Kraj: Rova-Radomlje


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron