HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a carver » 14.08.2008, 13:31

Ker nimam izkušenj z elektro modeli imam nekaj vprašanj.
Zanima me če je že kdo nabavil ali testiral ta stroj ali pa ima mogoče primerjalni test z navadnim ali podobnim vozilom in kakšne hitrosti doseže na offroad progah? Reklame sem si že ogledal, vendar tam tako vsi samo hvalijo.
Ali ga kdo priporoča?
Zanima me tudi kako podobni elektro motorji prenašajo klančine in kolikšen je čas vožnje preden se vse skupaj pregreje :?:
Rana ura, zlata ura....slovenskih fantov grob!
Uporabniški avatar
carver
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 23.07.2008, 14:46
Kraj: Mozirje

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a cuoresportivo » 08.09.2008, 09:17

Moja prijatelja ima firestorma. Avto je soliden, če pa dodaš kake opcijske dele , pa bi bilo še bolje. To predvsem iz razloga, ker avto, na kaki bolj odprti progi z originalnim motorjem pogrne oz ne pride do izraza in ne nudi dovolj zabave. Vem, da bi naj bila na voljo tudi neka bolj expert verzija z brushless motorjem.
Lep pozdrav(best regards)
Aleš Berce


www.fotobanda.si
www.tehnox.si
Uporabniški avatar
cuoresportivo
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 821
Pridružen: 04.06.2003, 18:51
Kraj: Šentilj\Slovenia

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a kurty » 08.09.2008, 12:11

Jaz sem nabavil navadnega (RTR), ki ima 15t motor in je stvar povsem solidna vendar ne pretirano hitra, kar je glede na motor razumljivo.

V mojem sem motor zamenjal z 9,5 T brezkrtačnikom in sedaj gre ko šus. Je pa seveda veliko odvisno tudi od stanja in kvalitete baterij. Z povprečnimi celicami tudi ta kombinacija "ne trga gat" ... ;))

Moj ima za seboj približno 30 ur vožnje in do sedaj še ni imel okvare.
Vse kar sem naredil sem zamenjal olje v amortizerjih in pa redno čiščenje po vožnji.
Skratka avto, ki nudi veliko zabave za relativno malo denarja.

p.s. moj nima nobenih drugih opcijskih delov
Uporabniški avatar
kurty
Naš človek :)
 
Prispevkov: 309
Pridružen: 10.04.2007, 08:08
Kraj: Domžale

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a QUADE » 08.09.2008, 12:28

Imam za prodat 4 packe 3 dirke voženih lrp celic če te zanima in če boš kupil ta model. Lp
Pričelo se je ;)
QUADE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 119
Pridružen: 03.10.2005, 20:56
Kraj: Maribor

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 17.11.2008, 16:25

Pozdravljeni!

Tudi sam sem si kupil E-Firestorm FLUX :thumbup:

Zadeva je super hitra :roll: :-o

Jas sem ze nasel nekaj pomankljivosti ze sestavljenega modela in sicer so to skoraj vsi vijaki
po avtomobilu, je treba Loctite uporabit :|
Pravtako sem si zascitil podvozje modela,da se ne obrablja tako hitro,nasledje bo pa kar menjava
olja v armortizerjih,saj je tako kot ga nebi bilo nic :wtf:

Drugace pa imam noter 4500mAh pack baterije in je zadeva kar zelo hitra.. \m/

Glede na moje videnje je model zelo trpezen,treba se je samo potrudit in si "zategnit" vse vijake
in dosti zabave je tu!

Pa tudi rezervni deli niso pretirano dragi ceprav se skoraj nic ne polomi :thumbup:

Sam bom probal izmerit hitrost ki jo model razvije na 100m proge z danim Brushless sistemom ;))

Prilepim kaksne slike drugic..


LP
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a savage » 05.12.2008, 02:26

kurty napisal/-a:Jaz sem nabavil navadnega (RTR), ki ima 15t motor in je stvar povsem solidna vendar ne pretirano hitra, kar je glede na motor razumljivo.

V mojem sem motor zamenjal z 9,5 T brezkrtačnikom in sedaj gre ko šus. Je pa seveda veliko odvisno tudi od stanja in kvalitete baterij. Z povprečnimi celicami tudi ta kombinacija "ne trga gat" ... ;))

Moj ima za seboj približno 30 ur vožnje in do sedaj še ni imel okvare.
Vse kar sem naredil sem zamenjal olje v amortizerjih in pa redno čiščenje po vožnji.
Skratka avto, ki nudi veliko zabave za relativno malo denarja.

p.s. moj nima nobenih drugih opcijskih delov


pozdrav !
Predvidevam ,da imaš lrp-jev motor ,pa me zanima kakšno ozobčenje si dal (final ratio),jaz na mojem avtu imam isti motor ozobčenje 11:1 pa nevem če je najbolje za motor.
Lp Radovan
savage
Novinec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 26.11.2006, 01:04
Kraj: nova gorica

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a kurty » 05.12.2008, 09:04

Trenutno imam 19T notri, če se prav spomnim. Drugače pa menjam zobnike glede na teren kjer vozim.
Pretiravam pa ne, ker mi končna hitrost ni najpomembnejša.
Motor je LRP-jev. Imam pa na motorju hladilnik z ventilatorjem... ;)
Uporabniški avatar
kurty
Naš človek :)
 
Prispevkov: 309
Pridružen: 10.04.2007, 08:08
Kraj: Domžale

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a Vilo » 15.01.2009, 21:36

Jst mam E Firestorm Flux že nekaj mesecev, avto je res odličen. Mene je motilo ker ga pri hitrem speljevanju ali postavi na zadnja kolesa ali pa nekontrolirano "pleše". Zato sem nabavil 24T zobnik za na motor (serijsko 19T) in razlika je očitna, pospeški še vedno odlični končna hitrost občutno višja-motor je res zelo zmogljiv.

Se mi je pa pripetila ena nevšečnost, ker z avtom tudi veliko skačem se mi je odprl regler(ESC) pogledal izza maske in podrgnil z vezjem po tleh. Žičke sem uspešno prilotal nazaj vendar nato opazil, da mi je odbilo en uporček na vezju.
Zato vas, tiste ki ste tudi lastniki E Firestorm Fluxa, lepo prosim da si ogledate sliki in na svojem reglerju pogledate katere številke so na tem uporčku (pomagate si lahko z lupo).
Regler morate samo odpreti, pri tem ničesar ne poškodujete oz. pokvarite. Številke rabim, ker je to edini način, da mi serviser regler popravi.

Slika

Slika



Hvala!
Vilo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15.01.2009, 21:17
Kraj: Rova-Radomlje

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a Iceman » 24.01.2009, 14:27

mene pa zanima koliko časa lahko kaj vozite te elektro avtomobile, da se ne spraznijo baterije? sam se sicer gledal za E-Maxx, da bi naj baterije držale samo kakih 10 minut?? sam izbiram med E-Savage, E-Maxx ali pa E-Revo, vendar če je to res da bi naj baterije držale le kakih 10 minut, potem nakup vsekakor odpade. drugače sem videl da normalno baterije držijo okrog 20 minut.
Iceman
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13.07.2008, 20:49
Kraj: Podlehnik

Re: HPI E-FIRESTORM 10T FLUX

OdgovorNapisal/-a ShAq^ » 24.01.2009, 14:49

Vse je odvisno od kapacitete baterij in moci ki ti jo dajo..
meni drzi kar 20 minut..
Uporabniški avatar
ShAq^
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 351
Pridružen: 05.10.2003, 12:56
Kraj: Maribor


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron