Gume on road 1:10

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Gume on road 1:10

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 11.08.2011, 00:50

Tako kot veste je eden izmed ključnih faktorjev pri 1:10 on road avtomobilih kakšne gume vozimo. Napišite katere gume so vam dobre katere slabe, da bojo še ostali tekmovalci vedeli približno kako in kaj okoli gum.

Za začetek bom jaz napisal nekaj svojih izkušen z raznimi gumami.

Trenutno izmed vseh, ki sem jih vozil se mi zdijo najboljše gume firme Take Off. Vozil sem CS 27 katere imajo ponavadi kar dober oprijem. Ne rabijo visoke deloven temparature. Zdržijo pa zelooooo dolgo proti ostalim.
Od take of sem vozil še gume CS 37 katere, če je dovolj toplo imajo zares odličen oprijem. Vendar pa ne zdržijo toliko časa kot CS 27(celotna guma je tanjša). Edina večja slabost teh Take OF gum je, da jih je dokaj težko dobiti.

Potem sem vozil še razne LRP gume s katerim ponavadi nisem imel preveč dobrega oprijema in tudi kar hitro so zanič. Od LRP gum so mi še najbolj vredu bile 30X vendar, če lahko izbiram si zagotovo raje vzamem CS gume.

Vozil sem tudi Solaris gume, ki pa meni osebno niso všeč. Na grobe asfaltu (Kisovec) so se bolj slabo izkazale... Vozil sem jih še enkrat v Lamacu kjer so bile še kar ok.

Na kratko povedano meni so daleč najboljše gume CS. Sedaj bom testiral še malo cenovno kar ugodne Sweep gume. Kjer so gume open bom jaz skoraj zagotovo vozil CS. In mislim da se z Cs-kam skoraj ne moremo zmotit imajo vedno dober oprijem.

Sedaj pa napišite še ostali svoje mnenje okoli gum, da vidmo katere so večini najboljše in pa, da vidimo kaj se splača nabaviti za sezono 2012 :--D :--D :--D

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Gume on road 1:10

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 11.08.2011, 18:41

Kako pa se, kaj obnesejo NOSRAM VTEC 30X (že zalepljene) gume. :--?
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

Re: Gume on road 1:10

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 11.08.2011, 20:16

Kolikor vem so te Nosram 30X enake kot lrp-jeve 30X za katere sem napisal, da so bile meni še kar ok tudi zdržale so kar nekaj časa samo, da so mi pa še vedno boljše CS-ke ::) ::)

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Gume on road 1:10

OdgovorNapisal/-a Stocker » 13.08.2011, 19:46

Jast sem zaenkrat najbolj bil zadovoljen z RP36 -v isti tovarni narejena ko CS ...edino kar je vzdržljivost teh gum je napram CS za kar dosti manjša ...Glede Take off CS-27 je že bilo dosti povedanega in mislim da so top glede vzdržljivosti in konstantnosti te gume. Tudi Take off CS-32 so super gume samo me moti ker niso dolgotrajne ...

Solaris guma hard je videt malo problem mogoče zaradi inserta ker je pretrda in je kokr sm opazu bolj narejena guma za prave piste (lamac ,morac )ter potrebujejo zelo vroče temperature asvalta.Glede trajnosti gume pa res nimam kaj rečt so za lep čas...Sorex 36 sem par krat testiral rabljene in so kar konstantne gume ,po gripu se mi zdijo še vedno slabše kot Take off ...Res da bi pa mogoče kakšnemu drugemu drikaču drugače odgovarjale .
Žal glede LRP in Nosram gum so moje izkušnje slabe ... z novimi lahko mogoče narediš tri kvalitetne vožnje ,potem se pa pregrejejo .
Testirana so bile še Sweep EXP 30E ,ki se recimo v Kisovcu niso kaj dobro odnesle na Lamac progi pa solidno..
Za ostale sweep kot je povedan so na poti in bomo videli kako se bo odneslo na naših progah...Se bodo pa testirale trdote 36 ,32 ,ter OG serija... Tako ,da poročamo ko se stestira..

lp Gregor
2 Fast 4 U and Still Smokin 2
Slika
Tamiya 417X
LRP SXX TC
Uporabniški avatar
Stocker
Naš človek :)
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 09.01.2003, 01:01
Kraj: Rečica ob Savinji /Maribor


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron