Kocka je padla...

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Kocka je padla...

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 15:44

Na zacetku morem povedat, da ste pujsi...pujsi zato, ker tko lepo pisete o teh modelckih, da sm se se sam odlocu, da to MORM met. :D No, zdi se mi, da bi mi za zacetek najbolj sedel en 1:24 modelcek...ker do sedaj razen ene parih ze sestavljenih Nikkotov nisem mel se nicesar, ce odstejemo microsizerje :) Zdej me pa zanima :
-A mi bo problem zadevo sestavit, glede na to, da se ne spoznam (zaenkrat :D ) na te zadeve?
-A se splaca kupit rabljen model, al raje kupit novega?
-Po branju starih tem se ne morem odlocit, katero znamko nej si kupim...glede na to, da bi potem mogoce avto se kej modificiru, mu kupil ksno drugo karoserijo itd. me zanima, katera firma nudi najvec rezervnih delov + tuning delov + karoserij (poleg tega, da mora bit avto zacetniku prijazen)?
-In se najbolj perece vprasanje : mucijo me tudi 1:18 avteki...verjetno je nakup+vzdrzevanje precej drazje(finance so pr men precej omejene :? ) al je bolj fajn zacet z necem enostavnim (ce je 1:24 sploh kej bolj enostavn)?
-Trenutno nimam se nic...tut komande in ostalih delov ne...


Vidim, da se jih krneki prodaja, pa sm ze razmislju , da bi mogoce kakega od tistih kupu...sam sem reku, da bom najprej tu vprasu... :)

Hvala ze vnaprej za odgovore... :wink:
Banshee
 

Re: Kocka je padla...

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.12.2003, 16:01

Banshee napisal/-a:Na zacetku morem povedat, da ste pujsi...pujsi zato, ker tko lepo pisete o teh modelckih, da sm se se sam odlocu, da to MORM met. :D No, zdi se mi, da bi mi za zacetek najbolj sedel en 1:24 modelcek...ker do sedaj razen ene parih ze sestavljenih Nikkotov nisem mel se nicesar, ce odstejemo microsizerje :) Zdej me pa zanima :
-A mi bo problem zadevo sestavit, glede na to, da se ne spoznam (zaenkrat :D ) na te zadeve?
-A se splaca kupit rabljen model, al raje kupit novega?
-Po branju starih tem se ne morem odlocit, katero znamko nej si kupim...glede na to, da bi potem mogoce avto se kej modificiru, mu kupil ksno drugo karoserijo itd. me zanima, katera firma nudi najvec rezervnih delov + tuning delov + karoserij (poleg tega, da mora bit avto zacetniku prijazen)?
-In se najbolj perece vprasanje : mucijo me tudi 1:18 avteki...verjetno je nakup+vzdrzevanje precej drazje(finance so pr men precej omejene :? ) al je bolj fajn zacet z necem enostavnim (ce je 1:24 sploh kej bolj enostavn)?
-Trenutno nimam se nic...tut komande in ostalih delov ne...



Nekateri rabljeni modeli so pri naši inovativnosti zelo zanimivi, kaj je potrebno biti pozoren pri rabljenemu je zračnost pri krmilnem sistemu in obrabljenost zobnikov, diferenciala in če ima krogljične ležaje. Zračnost v krmilnem sistemu se da preprosto odpraviti z nakupom novih krogličnih zglobov, obrabljenost diferencialna pa je kar nekaj več denarja...

Novi modeli pridejo že popolnoma izgotovljeni, potrebno je samo še kupiti akumulatorje, jih napolniti in zabava se lahko začne. Najboljši nakup ta hip po mojem mnenju? Komplet http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=1983

Ostalo- kaj izboljšati in kako, če si bral forum ne bo problema. In ko boš imel zadevo se komot oglasiš.


1:18 modeli predstvljajo večji začetni strošek, hitro se lahko začne vse dražit, ko se začne kupovat hop up dele in kolesa.

Za 1:24 sem mnenja, da je že iz škatle dovolj konkurenčen, z nekaj preprostimi modifikacijami iz domače delavnice pa se lahko naredi kar dobro raketo. Vpraši Mateja P. ;)

LP
Miha
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:08

Sem videl tole ponudbo...kaksna je ta komanda...je za kej?
Pa se to : a se da recimo dele iz tega modela uporabljat tudi v drugih avtih (ciljam na 1:18), in a se da za njega dobit rezervne dele + tuning dele?
Banshee
 

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.12.2003, 16:11

Naprava je čisto OK. Ni pa ne vem kaj ampak,če te denar tare, je to to.
Za 1:18 se da uporabiti enak motor in napravo ter sprjemnik z regulatorjem, prav tako akumulatorje in servomotor!
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:14

Fino...verjetno bo avtek moj do novega leta ( ta iz ponudbe...) S tem da, mihah, ti kr lepo pojdi v Mibota in zahtevaj provizijo... :D :wink:

Se zadnje(upam :D ) vprasanje :
Majo v Mibotu tudi kake druge karoserije in feltne, al samo to, kar je na sliki?

Hvala...
Banshee
 

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.12.2003, 16:18

Ti jih kar pokliči. Dost je blo zastonjske reklame. ;)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:44

Se da s tem avtom in temi komandami vozit na kaki tekmi?
Banshee
 

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:46

P.S. Nihce se ne oglasi na telefon... :D :D :D
Banshee
 

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.12.2003, 16:49

Človek božji, poglej kdaj delajo.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:51

Stran majo v izdelavi... :D :D :D

This is getting funny :)
Banshee
 

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.12.2003, 16:52

Ker si frišen v tem, ti dam nasvet: Kliči med 17 in 19 uro, dopoldne pa med 10 in 12.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Banshee » 17.12.2003, 16:55

Najlepsa ti hvala...bom poklical...

dost spama :)
Banshee
 


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron