Vzdrževanje gp3300 NiHM celic

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Vzdrževanje gp3300 NiHM celic

OdgovorNapisal/-a rcman » 03.05.2004, 21:11

Na radiocontrolezone (link spodaj) sem prebral da tudi NiHM celice druge generacije vzdržujejo tako kot počnemo to z NiCD celicami.
To pomeni da jih dajejo v kratek stik (celico po celico) in jih praznijo na 0V.

http://www.radiocontrolzone.com/forums/ ... p?t=165840

Pravijo da imajo celice zato višjo napetost vendar nekoliko nižjo kapacito.

Kako vi vzdržujete kondicijo vaših NiMH celic?

LP
Zadnjič spremenil rcman, dne 06.05.2004, 11:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a rcman » 06.05.2004, 11:01

Ali sploh kdo še bere ta forum!? :(

:evil: :twisted:
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a mihah » 06.05.2004, 11:23

Smo že n-krat napisali na http://www.modelarji.com forumu ....
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a frcac » 06.05.2004, 11:35

Beremo forum, beremo... ampak če te kaj zanima je največkrat koristno porabiti funkcijo "išči" v zgornji vrstici...

Pa brez zamere (predvsem pa brez jeze)

Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Naš človek :)
 
Prispevkov: 248
Pridružen: 15.12.2003, 16:49
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a rcman » 06.05.2004, 12:17

mihah napisal/-a:Smo že n-krat napisali na http://www.modelarji.com forumu ....


Posti so kar precej stari poleg tega tam še vedno pravite, da jih ne praznite na 0v in da to sploh ni dobro za celice. Sam sem pa omenil, da v ameriki nekateri s temi celicami delajo kot z Ni-CD.

Kašne so vaše izkušnje po uporabi teh celic ze skoraj eno leto. Ali noben nič ne experimentira (probava novih tehnik filanja in vzdrževanja).

Bom še enkrat drugače vprašal ali kdo GP3300 celice prazni na 0 voltov (kekci) in ne na 0.5 (preko zenerce in upora) ter če kašni so efekti.

Še eno vprašanje imam:
Na koliko mV po celici imate nastavljeno vašo cutoff napetost za NiHM celice pri polnenju z delta peak metodo? Trenutno imam sam nastavljen 5mV po celici (po končanem polnenju z 4A so celice samo mlačne) pa razmišljam, da bi jo dvignil na nekje 7mV.


LP

Tadej Koželj
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 06.05.2004, 13:30

Ja no, sam lahko napisem svoje izkusnje, eksperimentiram pa ne, ker je s celicami za 20k sit na pack nezdravo karkoli eksperimentirati :lol:

Sam imam celice recimo vedno napolnjene na recimo vsaj 600mah. Pred dirko jih spraznim (dan prej) najprej s polnilcem na 5.4V (0.9V na celico), nato jih pa na plati, ki prazni vsako celico posebej spraznim toliko, da ne sveti vec nobena lučka. Tako jih pustim do naslednjega dne in jih na kraju samem napolnilm. Ko po dirki ostane še kaj notri, spraznim spet za 5.4V, pustim, doma pa spet dam na plato, spraznim, na koncu pa napolnim na 600Mah.
Meni se to obnese, celice so v dobri formi ze vseskozi... :lol: Sam jih ne bi puščal vseskozi prazne, tovarniški vozniki (CS Racing) so mi priporočili sistem, ki ga zdaj uporabljam...

lp Ales
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 06.05.2004, 13:32

Aha, Delta Peak pa imaš lahko naštimano na 5mV, ne bo nič narobe, le bolj paziš s tem na celice. 7mV je še vedno isti šmorn :lol: , če hočeš kaj efekta, dvigni na 40-60, kot to delajo profesionalci, samo v glavi imej, da oni za vsako dirko dobijo nove celice :D

lp Ales
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a rcman » 06.05.2004, 13:44

Pozdravljeni,

Sam sem nabavil nove GP 3300 celice (neselektirane), ki jih bom to sezono praznil na 0v. Naredil sem si že kekce.
Bom konec sezone poročal kaj se je dogajal z celicami.


LP
Tadej Kozelj 8)
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a MescaN » 06.05.2004, 17:56

Pozdravljeni,

mene pa zanima s kakšnim tokom polnite te celice?


Lep pozdrav
MescaN
Član
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 07.12.2002, 01:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a rcman » 06.05.2004, 20:51

Pozdravljeni,

Mal sem srfu po netu in sem naletu na to stran

http://www.smc-racing.com/

Na strani sem nasel en dober članek kako polniti, vzdrževati GP 3300 celice da bodo celice v najboljšem stanju. :)


LP

Tadej Koželj



Gold Peak GP3300SCHR NiMH

Charge:

We have been using a linear 6 amp charge rate with very good results. For maximum performance try to get your pack peak just before your race. If it has been sitting for awhile repeak with the same setup as the initial charge. If it's been sitting for 5 minutes or less repeak it with a .01( 10 mv ) peak detect.

Peak detect ( voltage threshold ):
-We use a .05 ( 50 mv ) for 6 cell packs.
-We use a .03 ( 30mv ) for 4 cell packs.

Discharge & Storage:

After the race discharge the pack down to .90 volts per cell. This equals to 5.40 ( 6 cell ) or 3.60 ( 4 cell ). Let the pack rest until the next time you plan on using them. Don't put them on a tray.

Cycling:

We are under the conclusion that cycling these cells brings no benefit other then determining if your pack has fallen off.

New charging updates for GP 3300?s


SMC is really growing at a rapid pace and we will continue to keep the best quality possible. We will not sacrifice quality even though we are producing higher amounts of cells.I have been testing many methods of setting up my matchers in the past 6 months or so. Here is the latest care info that we have been using on the newer high voltage GP's.1: After a run discharge the pack down to 3.6 (4 cell) and 5.4 (6 cell) let it rest until the next time you plan on using it.

Before you go to charge it put the pack on a pure resistor (no diodes) use a tray such as the Integy Indi Octane 2, for 2-3 minutes and then charge it.

This will improve the runtime by a few seconds and keep the voltage and AIR in good shape.

2: For those who aren't concerned about capacity you can use the following method

After a run discharge the pack down to 3.6 (4 cell) and 5.4 (6 cell) and then place it on the resistor only tray for 5 minutes or so then short the pack and store it shorted until the next time you plan on using it.

If you run your pack a second time in one day you should put it on the resistor only tray for 45 - 60 minutes and then let it rest until you are ready to use it again

This method will drop the runtime by 20-25 seconds but will increase the average voltage and may reduce the AIR.
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron