Uporaba EXP, D/R in drugega

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Uporaba EXP, D/R in drugega

OdgovorNapisal/-a mai2sky » 23.06.2004, 22:02

Zdravo!

Zanima me ali pri avtomobilckih uporabljate dual rate in ekspotencialno funkcijo na smeri. O namenu obeh mi je vse jasno, ker imam na letalih to v uporabi pa se mnogo vec.

Pri avtomobilckih me zanima konkreten pristop tekmovalcev torej izkusnje iz prakse.

Ali uporabljate se kake druge funkcije na oddajnikih?

Lp
Igor
Uporabniški avatar
mai2sky
Član
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 06.05.2003, 07:50
Kraj: Semič

OdgovorNapisal/-a ELO » 23.06.2004, 23:00

če odšteješ nekatere "enkratne" funkcije sam uporabljam in spreminjam:

-steering speed (pri veliko oprijema ga zmanjšam, saj je sicer avto prenervozen)
-exp (tudi zaradi živčnosti avta, ponavadi ga imam med -20 in -10, uporabljam pa zato, da je avto pri velikih hitrostih lažje korigirati)
-dual rate (uporabljam zgolj preventivno, ko na 100% dr nastavim epa dam dual rate na 95%, tako zagotovo ni mehanske obremenitve zaradi predolgega hoda)
-spreminjam krivuljo prijemanja plina, nastavitev pa je odvisna od oprijema proge in same karakteristike motorja
-idle up funkcija (za tankanje v boksu)
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a mihah » 23.06.2004, 23:03

Dvojni odkloni - ja, seveda :)
Eksponencialno funkcijo - tudi včasih, ampak zavisi od podlage in nastavljenosti modela oz koliko je prisotne živčnosti. Če je avtomobil prekrmarjem, potem je dobro dodati nekaj exp. ;)

Kar je mogoče tudi pomembno pri takih, ki malo vozimo, pride prav, če imamo možnost podlajšanja časa od minimalnega do maksimalnega plina oz omejitve toka.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron