Avto 1:8, elektro

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Avto 1:8, elektro

OdgovorNapisal/-a Andrej Petrovčič » 28.04.2003, 22:07

oglejte si video,
komentarji dobrodošli... :twisted:

http://modelarji.com/upload/video/1-8projekt.WMV

lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej Petrovčič
Forumski veteran
 
Prispevkov: 614
Pridružen: 28.11.2002, 21:53
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MescaN » 29.04.2003, 00:05

Skoda ker nista odpeljala kaksnega kroga skupaj se s kaksnim drugim avtom. Mislm da sem vidu na posnetku se 1:8 bencinarja? Bi se dalo bols ocent al je avto hitr al ne? Je hitrejsi drgac od bencinarja? Drgac pa dobr zgleda.

Lep pozdrav.
MescaN
Član
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 07.12.2002, 01:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Andrej Petrovčič » 29.04.2003, 20:22

Ja ..
Bi si upal "dirkat" z nitro modeli le, če bi bil moj avto primeren. Že tehnično gledano se Mantua Junior (tastari) ne more primerjat z Rally Race ali Gold in podoben cenovni razred.
Meni je bil izziv samo to, da priredim avto v merilu 1:8 na elektro, pogoj pa je bil, da je strošek čimmanjši. In če računaš, da sem uporabil standardne komponente, noben brezkrtačnik in oh in sploh, moram priznat, da bi bil model konkurenčen, če bi opravil primerne potrebne nastavitve itd, pa tudi če bi sam bil izkušen voznik, kar pa nisem ...
Je pa to spet relativno, nekateri pač ne razumejo, da mene in še koga elektrika veseli in 1% komentarjev na moj avtomobil je bil pozitiven, ostalo pač.... .pljuvanje :wink:

lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej Petrovčič
Forumski veteran
 
Prispevkov: 614
Pridružen: 28.11.2002, 21:53
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a steem » 29.04.2003, 20:26

Avto je narejen tako tako ... in ima odzadaj premehke vzmeti ... je pa bil prizor na ravnici ko sta ta elektro in nitro štartala istočasno in pičla po ravnini in moram rečt da ni bilo ne vem kako velike razlike ...

elektro pospešil hitreje nato pa končna bila pri nitro višja ... in ga je za malo prehitel proti koncu ...

ampak če primerjamo cenovni razred pa se še lahko dolgo menimo ... modela sta enaka in različna kak kdo vzame.Če pa rečeš elekto ali nitro pa je odvisno od same osebe ki ga bo vozla ...

meni osebno nitro ni všeč ker mi smrdi in bla bla ... če pa tega kdo ne more požret pa je to njegov problem!

LP Jernej
steem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 17.11.2002, 13:09
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MescaN » 29.04.2003, 23:02

To da avto ni dobro nastavljen se vid, ker nima nobenga oprijema. Sam to trenutno nima veze:) Ker tudi mene elektro bol zanima kot nitro bi sam uprasal se kolk casa zdrzijo akuji pri takih nastavitvah kot ste jih mel vi?
MescaN
Član
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 07.12.2002, 01:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a rcman » 30.04.2003, 07:26

Zelo zanimiva predelava Sam imam doma Mantua hrosca 4wd na kateremu se prah nabira. Tko da sam ze kr neki casa razmislam v tej smeri.

Lahko prosim napises kolk stanjo komponente (motor in regler) Ter kje si dobil zobnik za na motor.

LP Tadej
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

ELEKTRO 1:8

OdgovorNapisal/-a tornado » 30.04.2003, 08:16

Živijo
Andrej, da malo dvignem procent komentarjev.
Videl sem tvoj avto, sicer proti koncu vožnje. Ko sem pogledal celo tehnologijo, ki je prigrajena in kako je prigrajena se vidi, da je v čisto začetni fazi, kar pa sploh ni pomembno. Zelo pozitivno in pohvalno iz moje strani. Z tem projektom sam sebi (in tudi drugim) dokazuješ, da si zrel modelar, ki razume smisel modelarstva. To pa so vedno novi izzivi, primerjave in eksperimentiranje. Verjamem pa, da bo ta avto čisto spodobno vozilo za zabavo ali pa tudi kaj več.
Še enkrat +5.
Lp Rado
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a steem » 30.04.2003, 11:11

rcman komponente so karseda poceni NAJBOL POCENI ... največji strošek so same celice(ker jih je tolko ;))

torej

speed 700 bb turbo ---> v trgovini ČIP v Mariboru ga dobiš za 4.500 sit
14 celic rc2400
regler: tekin 432 M ----> za čolne ... zato uporablamo kr mehansko zavoro .. kot nitro. dobiš pa ga od kakšnega modelarja za mali dnar ... ~ 9ksit
servoti so kr od kompleta dash sanwa :lol: torej standardni servoti za bremzo in smer ...

torej malo dnara vlko muzike ;)

LP Jernej

p.s. aja čas vožnje je bil približno 15-20min odvisno pa tudi kak voziš ;)
steem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 17.11.2002, 13:09
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Andrej Petrovčič » 30.04.2003, 17:26

Kot je Jernej že napisal, motor je poceni in dokaj kvaliteten, z akumulatorji je pa tako, uporabil sem dva 7-celična paketa, predvidevam, da ju ima masikdo izmed vas doma (ali 2x6) in Jernej je "posodil" regler Tekin. Bi pa priporočal Speed 700 (BB ali turbo, karkoli) z nazivno napetostjo 8,4V za tiste, ki nimajo primernih reglerjev. Tukaj bi sam uporabil 12 celic oz.2x6, kajti tukaj pride v poštev kakršen koli močnejši BEC regler, ponavadi so od 6-12 celic. Če pa "ni važno", pa kr 14 ali celo manjših 16, da bo hitrost taprava.
Glede zobnika... sem uporabil kar tistega iz originalnega motorja z 15 ali 16 zobi, paše direktno na 5mm osovino motorja "700", torej nič posebnega, pa tudi "kalkulacija" štima kar se tiče obratov in končnih prenosov na kolesa.
Sam bom še eksperimentiral, predvsem pri nastavitvah avta, pa tudi kar se tiče akumulatorjev, saj je model kar težak s temi. Za dovolj spodoben čas ca. 6-10 min, bi uporabil RC-1600, katere so manjše in lažje.

lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej Petrovčič
Forumski veteran
 
Prispevkov: 614
Pridružen: 28.11.2002, 21:53
Kraj: Maribor


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron