Crono-belt/pomoc

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

Crono-belt/pomoc

OdgovorNapisal/-a Podutican » 21.09.2003, 13:31

Živjo.

Jaz bi pa prosil za pomoč. Vozim namreč crono-belta in ves cas se mi lomi sprednji nosilec za karoserijo (element, ki nosi stebra in je pritrjen na plato). Če pomislim, je to pri beltu slabo zasnovano (oblika nosilca, slabo ojacano). :cry: Na srečo pa je to tudi edino, kar ni v redu. :D

Zato me zanima, kje bi dobil blok trde gumijaste mase (14*2*2,5 cm), da bi sam izrezljal bolj robusten nosilec stebrov za karoserijo. Če že ne direktno kakšen kos, pa vsaj ideja iz česa bi izrezal tak kos.

Miha Mlekuž (ce se ne motim) ima to enkratno reseno. Deda mu je naredil repliko originalnega kosa iz kovine, kar se seveda ne lomi zlahka. Samo jaz nimam te možnosti.

Druga stvar pa je, da ves cas berem o trganju jermenov pri beltu, ce mu pokažeš močnejsi motor, kot ga ima serijsko. Zanima me, kako resnično je to, ker pri 1:10 vozite vsi na jermene, motorji so pa taki, da gate trga. Isto je pri 1:8C in vsi zvozijo tiste pol ure finala. Recimo, da ima motor na beltu 1,4 konja (?) (ne trga jermenov, sploh...) in jih imajo najhujsi 2,4 (?) (hipotetično jih strga), potem bi morali jermeni zagotovo prenesti motorje in sunke, ki se odvijajo pri motorju z 1,9 konji. Dajte se malo razpisat prosim na to temo.

Hvala za info.

Jernej
Prišel, videl, zmagal pa še ne...
Podutican
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 21.09.2003, 13:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Robert » 21.09.2003, 22:37

Belt trga jermene ker so le-ti porazno slabe kvalitete!
Enkrat bi se morali zmenit in jih naročit ,mislim da bi jih dobili v Schinki(ali nekaj podobnega) v S.Konjicah.

Sprednji nosilec se sploh ne lomi-razen če vztrajno srečuje trši predmet :D .

BDW: Jaz sem mojega prisilno upokojil in raje usposobil veliko starejšo Primo.
Enkrat umre jermen,sedaj je popapcalo osovino od jermenice zadaj,...
Preveč stroškov :evil:
Uporabniški avatar
Robert
Naš človek :)
 
Prispevkov: 171
Pridružen: 27.12.2002, 15:34
Kraj: Tolmin

OdgovorNapisal/-a cuoresportivo » 24.09.2003, 07:52

tisti nosilec res ne vem kak se ti lahko non stop lomi. jaz sem ga zlomil, ko se ja avto čelno zabil pri ful veliki hitrosti(bil je izven mojega upravljanja, tak da je sam poiskal oviso).

jermeni so s5 druga zgodba. 1 krat sem jih že zamenjal odkar imam avto, a sploh še ne dirkam tak ful profesionalno. enostavno so se mi raztegnili. ne vem edino kaj bo ko bom dal gor drug motor, cmb-ja , ki ga imam doma že pripravljenega. ti originalni kaj so se mi res ne zdijo nekak ful kvalitetni, saj ti ko sem jih naročil pri TMT-ju so se raztegnili še hitreje kot prvi, ki so bili že na avtu. Imel sem opcijo naročit pri Bell centru v MB-ju, pa ni imel na zalogi, dalo pa bi se jih naročit. Meni se je takrat pač mudilo, pa se mi ni dalo čakat. Ko bom tak kupil bom poročal o kvaliteti.

Sicer sem pa že jaz nekaj spraševal o teh jermenih in modelu crono, pa še nisem dobil nobenega odgovora, tako, da upam, da bo se vseeno kdo našel in kaj več napisal.
Lep pozdrav(best regards)
Aleš Berce


www.fotobanda.si
www.tehnox.si
Uporabniški avatar
cuoresportivo
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 821
Pridružen: 04.06.2003, 18:51
Kraj: Šentilj\Slovenia


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron