Crono Belt 1:10 4WD

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

OdgovorNapisal/-a grilnet » 18.11.2004, 15:59

Ja fantje ta avto je zanič!!! Tudi za začetnika.!!!!!




Raje kupite mantua Eco. Tudi v Novem mestu jih je nekaj in proga tudi. Več vas bo bolj bo zanimivo.


Škoda da kupiš model nad katerim boš kasneje razočaran nato pa ne boš več modelaril.




LP
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a McLaren » 18.11.2004, 16:11

grilnet napisal/-a:Ja fantje ta avto je zanič!!! Tudi za začetnika.!!!!!




Raje kupite mantua Eco. Tudi v Novem mestu jih je nekaj in proga tudi. Več vas bo bolj bo zanimivo.


Škoda da kupiš model nad katerim boš kasneje razočaran nato pa ne boš več modelaril.




LP


Če me do zdej ni minilo moderatorstvo z modelom ki ima 1,5ccm motor, ki dela 15sec max in je star že 5 let mislim da me tudi z takšnim avtom ne bo :)
To do something well is so worthwhile that to die trying to do it better cannot be foolhardy. It would be a waste of life to do nothing with one's ability, for I feel that life is measured in achievement, not in years alone.
Uporabniški avatar
McLaren
Član
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 14.03.2004, 16:16
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a Parky » 18.11.2004, 16:15

Kva bi kaj povedali o tem avtomobilu se ga splača ????
http://www.mantua-model.si/index.htm
samo ni sestavljan...... :(
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 18.11.2004, 16:29

UNOta sem svetoval zato ker je avto res preprost vsaj po slikah sodeč.Drugače pa parky, večina začetnikov, vsaj kot je meni znano, se odloči za Mantua ECO.Edini problem ki sem ga jaz imel je bilo to da nisem skolpke prav sestavil tako da sem moral kupit novo :) (pač sem talentiran) , no potem sem zopet po lastni napaki, vsaj tako mi je bilo rečeno avtoček mal preweč dobr naštelov tko da je šla ojnica, (pustmo pa podrobnosti z nastavitvami kjer sem si avto poplnoma prilagodil in neki tud sam izboljšal ker mi original ni bilo ušeč...lahko rečem in sem tudi potrkal po mizi da sedaj dela kot urca... upam da bova skupi prelila še veliko mešance :D
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 18.11.2004, 16:35

Parky napisal/-a:Kva bi kaj povedali o tem avtomobilu se ga splača ????
http://www.mantua-model.si/index.htm
samo ni sestavljan...... :(


Še tole sem pozabil napisat.Avto maš sestavljen v dveh dneh če počas šraufaš :) .Drugače pa je veliko boljše da avto na začetku sam sestaviš ker se tako naučiš razderat avto ter popravlat (recimo na tekmi se ti kaj pokvari takoj veš kako boš razdru da ne boš mel potem problemov s časom :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Parky » 18.11.2004, 16:36

Pol se bom najbrž odločil za tega zgoraj........ :)
Kolk stanejo pa kej karoserije ????
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 18.11.2004, 16:38

Parky napisal/-a:samo ni sestavljan...... :(


Začetniki, ki se lotevate avtomobilskega modelarstva morate vedeti predvsem tole:

MODELI AVTOMOBILOV Z MOTORJI Z NOTRANJIM IZGOREVANJEM NISO IGRAČE !

Torej morate svoj model dobro poznati, spoznate pa ga lahko le, če ga sami sestavite, zato je kupovanje že sestavljenega modela poplnoma nesmiselno, saj boste ob vsaki napaki, ki se na njem pojavi porabili preveč časa, da jo boste poravili, ali pa boste morali pomoč poiskati v trgovini.

Za tise, ki so preveč leni, da bi si vzeli čas in sestavili svoj model (kar je bistvo modelarstva !), je bolje, da si omislijo kakšen drugačen hobi.

Z modeli Mantua ECO pa je takole:

V komletu je priloženo zelo podrobno slikovno navodilo za sestavljanje v Slovenskem jeziku, pri sestavljanju in nastavljanju motorja pa imate v trgovini vedno na voljo strokovno pomoč. Tekmovanja s temi modeli so odlična priložnost za začetnike, ki se na njih naučijo osnov vožnje in dirkanja, poleg tega pa lahko že po eni sezoni aktivnega tekmovanja spoznajo vse kar je treba vedeti o zmogljvejših, zahtevnejših in seveda tudi mnogo dražjih kategorijah.

Za vse, ki vas zanima kaj več pa še vedno velja, da je najbolje vzeti pot pod noge, si ogledati ponudbo v trgovinah (predvsem zalogo rezervnih delov !) in stvari, ki vas zanimajo tudi prijeti v roke.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 18.11.2004, 16:41

Če se boš odločil za Mantuo ti lahko iz lastnih izkušenj povem da ne smeš obupat nad vsako malenkostjo ki te moti.Vedno se da vse poštimat pa še gospoda Nebca iz Mantua Modeli lahko vedno vprašaš kar koli in z veseljem ti bo razložil v detajlosti :)
Karoserije so pa na začetku ponavadi PORSCHE. SUBARU ,ALFA vsaj tko se mi zdi (tko da izbereš)

Jaz sem si danes že vzel eno urco za priganjanje,zdele ga bom pa malo popucal :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a grilnet » 18.11.2004, 17:47

Vsak malo boljši avto ki mu že lahko rečeš "model" je v prafaktorjih. Sam sicer nisem začel z mantua ECO lahko pa rečem da je za začetnika to zagotovo to kar iščeš.

Avto sestavlaj počasi in z užitkom!!! Poznam modelarje ki jim je avtomobile sestavljati večji užitek kot pa voziti! Ne moreš verjet, ne? :twisted:



LP
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a McLaren » 18.11.2004, 18:01

Kolkrat sem jaz svojega starega Robbeja razstavu več ne štejem. Bom naštel nekaj razstavljanj:
1. ko sem ga dobil (rabljenega) je bil sestavljen amapk nikakvo (deli so odpadali, vse je blo vmazano, kabli precvikani itd).

2. Ko sem hotel odpraviti napake

3. Ko sem še enkrat hotel odpraviti napake.

4. Ko sem še enkrat hotel odpraviti napake in obupal.

se nadaljuje.
To do something well is so worthwhile that to die trying to do it better cannot be foolhardy. It would be a waste of life to do nothing with one's ability, for I feel that life is measured in achievement, not in years alone.
Uporabniški avatar
McLaren
Član
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 14.03.2004, 16:16
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a Parky » 18.11.2004, 18:13

Če je pa tako kot ste napisali maste prav,sestavljal ga bom!!
Hvala vsem ki ste mi pomagali.... :):):):):):)

Lp, Borut
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 18.11.2004, 18:54

Glej da ne boš imel istiga kvarca kakor jaz in moj kolega namreč obadva imava 84 kanal tko da zaenkrat ne morva furat skupi.In zdej iščeva dobro dušo ki bi nama zamenal vsaj enga od teh :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Parky » 18.11.2004, 19:04

ja na take stvari pa moramo pazit sej jest si bom kasneje
kopil kako boljšo RV-napravo. :) ;) :)
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

Prejšnja

Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron