zima

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

zima

OdgovorNapisal/-a Shorty » 09.12.2004, 00:38

Zdravo!
Bliža se zima in približno dva , tri mesece bodo naši avtomobili počivali. Zanima me kako in kaj z vzdrževanjem motorjev v primeru daljše neuporabe in uporabe motorja med samo zimo.



lp
Uporabniški avatar
Shorty
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 25.08.2004, 19:24
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Shorty » 15.12.2004, 21:49

Kaj res nobeden ne bi znal svetovati?
Forum je že tako prepleten z raznovrstnimi temami (v okviru avtomobilizma), da je skoraj nemogoče najti tisto kar iščeš.
Uporabniški avatar
Shorty
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 25.08.2004, 19:24
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.12.2004, 22:51

motor opereš s čistilnim bencinom da odstraniš metanol, ricinovo olje in ostale (higroskopične) zadeve.

nato celotno notranjost in vplinjač namažeš z oljem (gostim) ala crown, tornado,.... ali kako drugo antikorozivno olje.

pred uporabo spomladi ga očistiš in naoljiš s kakim manj gostim oljem!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 16.12.2004, 10:12

Jaz uporabljam še bolj preprost način.

Ko se motorju obeta, da bo dlje časa stal, ga namažem s protikorozijskim oljem KROWN. To storim tako, da olje nabrizgam skozi luknjo uplinjača in svečke, ter motor nekajkrat zavrtim na roko. S tem zagotovim, da bo olje prišlo v vse dele motorja.

Ko ga spomladi ponovno zaženem, ga le "operem" z gorivom. Pred zagonom motor nekaj časa vrtim brez svečke, tako da se napolni z gorivom, ki spere vse olje v njem.

Skozi košček silikonske cevke na priključku za gorivo, brizgnem olje tudi skozi uplinjač in s tem preprečim, da bi se čez zimo zamašil zaradi strjenega goriva.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron