Še en začetnik

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a Brusli » 26.12.2004, 18:50

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj! :D
V bljižni prihodnosti nameravam kupiti avto na nitro in sem prebral že pol foruma pa imam še zmeraj "nekaj" vprašanj:

1. Koliko časa prib. zdrži en tank?

2.Koliko časa se lahko sploh tak avto vozi skupaj (15min, 30min, 1h, 2h,...)?

3. Koliko je pri takem modelu vzdrževanja če ga vozim amatersko, je tudi tukaj potrebno oz. kako pogosto je potrebno menjanje ležajev, olja v amortizerjih,...?

4. Kakšno orodje je vse potrebno za vijačenje po avtu?

5. Kakšno kontrolno enoto priporočate (da ni predraga in ne preveč cheap izdelave), je od mantue za 24.000sit vredu

5. kupiti nameravam rabljeno Mantuo ECO, ker pa me zanima predvsem offroad bi ga predelal v big foota, zanima pa me kaj vse ta kit vsebuje? A ima kdo kakšne slike tega kita?
A je za offroad nujen 4WD kit?

6. Zanimajo me tudi slike onroad Mantue predvsem detajli ( roke, motor,...)

7. Pri offroadu me najbolj veseli "umazana" vožnja po vodi blatu snegu( http://www.rc-offroad.com/bruiser/mud/index_2.htm :roll: :twisted: se pa bojim da bi kaj uničil če bi prišlo v stik z vodo in zaradi nizkih temperatur!
Torej na kaj moram paziti pri taki vožnji???
Kako pravilno (s kakšnim čistilom, krpa, orodje, voda?,...) očistiti avto da ne bi na kaj pozabil! ?

8. Kakšen domet ima tak avto?

Prosil bi pa za čim več slikc tega modela saj me zanima kako izgledajo raz. deli!

Upam da nisem česa pozabil :D

LP MATEJ
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

JHG

OdgovorNapisal/-a pjer » 26.12.2004, 19:43

POGLEJ GUMBEK ZGORAJ DESNO PIŠE IŠČI.
SO FANTJE O TVOJIH VPRAŠANJIH ŽE RAZGLABLJALI NA DOLGO IN ŠIROKO TAKO DA MISLIM DA BOŠ SIGURNO NAŠEL KAJ UPORABNEGA.
L.P.Pjer
Uporabniški avatar
pjer
Naš človek :)
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 17.12.2003, 14:36
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a ELO » 26.12.2004, 21:20

1. Koliko časa prib. zdrži en tank?
-en tank zdrži dobrih 5 minut, ponavadi tam okoli 6 minut, je pa odvisno od stila vožnje in nastavitev motorja!

2.Koliko časa se lahko sploh tak avto vozi skupaj (15min, 30min, 1h, 2h,...)?
-najdaljša tekma pri nas je bila letos 24urna, kjer se je vozilo 24ur, morali pa smo baterije menjati na nekje 2uri in pol!

3. Koliko je pri takem modelu vzdrževanja če ga vozim amatersko, je tudi tukaj potrebno oz. kako pogosto je potrebno menjanje ležajev, olja v amortizerjih,...?
-ne, če voziš ljubiteljsko ni potrebno redno vzdrževanje, pač zamenjaš ko kaj odpove. preventiva v celoti odpade!

4. Kakšno orodje je vse potrebno za vijačenje po avtu?
-križni in navadni izvijač ter ponavadi 2, 2.5 in 3 mm imbusi!

5. Kakšno kontrolno enoto priporočate (da ni predraga in ne preveč cheap izdelave), je od mantue za 24.000sit vredu
-tu žal velja malo denarja malo muzike. povej tip komande da ti lahko bolje svetujemo!

5. kupiti nameravam rabljeno Mantuo ECO, ker pa me zanima predvsem offroad bi ga predelal v big foota, zanima pa me kaj vse ta kit vsebuje? A ima kdo kakšne slike tega kita?
A je za offroad nujen 4WD kit?
- 4wd je nuja skoraj za vse, saj je 2wd bolj bogo, čeprav vseeno predstavlja nek začetek!. za slike uporabi google

6. Zanimajo me tudi slike onroad Mantue predvsem detajli ( roke, motor,...)
-google

7. Pri offroadu me najbolj veseli "umazana" vožnja po vodi blatu snegu( http://www.rc-offroad.com/bruiser/mud/index_2.htm icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif se pa bojim da bi kaj uničil če bi prišlo v stik z vodo in zaradi nizkih temperatur!
Torej na kaj moram paziti pri taki vožnji???
Kako pravilno (s kakšnim čistilom, krpa, orodje, voda?,...) očistiti avto da ne bi na kaj pozabil! ?
-avto se čisti s posebnimi spreji za čiščenje, lahko pa uporabiš tudi detergent, alkohol, čistilni bencin, navaden bencin,... paziš na to, da vse te zadeve ne pridejo v stik z elektroniko ali v notranjost motorja!
sam avto največkrat čistim s čistilom za kuhinje ČISTO od ILIRIJE.

8. Kakšen domet ima tak avto?
-domet je par 100m, avta itak po 100m več ne vidiš in ga ne moreš upravljati!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a Brusli » 26.12.2004, 22:02

Sem že cel forum prečekiral :D v zadnjih 4 dnevih ampak večino tega še nisem zasledil čeprav je bilo že veliko o tem modelu!!!
GOOGLE pa mi tudi bolj malo najde :?
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

OdgovorNapisal/-a Parky » 26.12.2004, 22:19

Poglej mal po modelaskih trgovinah po Sloveniji in Avstriji pa boš gotovo našel kar iščeš.... :wink:

Lp,
Borut
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Brusli » 26.12.2004, 22:23

Komanda je pa tale http://www.mantua-model.si/index.htm
Slika
Ta je 18000sit s servo motorji je pa 24000sit

Kako pa se kaj motor razume z vodo in snegom?
Z vprašanjem o dolžini vožnje sem mislil če lahko voziš dokler imaš še goriva da lahko ponovno tankaš ali se lahko model pregreje po nekaj urah neprenehne vožnje?
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

OdgovorNapisal/-a Tilen » 27.12.2004, 10:15

Model voziš dokler ne zmanjka goriva ali še bolje ko ga začne zmanjkovati mu doliješ gorivo, da ga ni potrebno ponovno vžigati. Motor se načeloma ne bi smel pregrevati, zelo pomembno je ali imaš cilinder oz. hladilna rebra zunaj modela, tako se bolje hladi.
Z vožnjo po dežju in snegu je pa tako: Ni najbolje da voda leti po cilindru ko je vroč, amak, če je model dokaj zaprt potem ni problema.


lp
Tilen
I feel the need for speed
Uporabniški avatar
Tilen
Član
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 11.11.2004, 22:23
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 27.12.2004, 12:45

Na večino vprašanj so ti že odgovorili drugi.

Dodal bi še nekaj. Modele Big foot je možno voziti tudi z zadnjim pogonom, saj imajo zelo dober oprijem. Za vožnjo Off-road in za asfalt pa je pomembna predvsem pravilna izbira gum.

Nekaj podrobnih fotografij, lahko najdeš tudi na forumu, če te zanimajo vse podrobnosti pa se oglasi v trgovini, kjer si boš lahko model ogledal tudi v živo.

Janez Nebec
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Brusli » 27.12.2004, 19:12

Še nekaj kje se da dobiti ta kit za predelavo mantue ECO v Big Beara? Na mamtuini strani tega ne najdem :?
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a sikimen » 29.12.2004, 19:39

Odloči se raje za Savage 21 ali 25. Imajo tudi mnogo dodatkov
Priponke
product_hpi831.jpg
product_hpi831.jpg (11.96 KiB) Videno 5662 krat
________________
Lep pozdrav Siki

Svoj dodaten denar služin na Forex-u in z branjem e-mailov http://eurotrademails.com/pages/index.p ... d=pivolcan
Lahko me kontaktirate.
sikimen
Član
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 22.08.2004, 15:46

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 29.12.2004, 23:16

sikimen napisal/-a:Odloči se raje za Savage 21 ali 25. Imajo tudi mnogo dodatkov


problem je samo ker je kar dost dražji....pa še deli verjetno niso takoj dobavljivi , edino če hočeš po njih hoditi v avstrijo, nemčijo...
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 29.12.2004, 23:18

Brusli napisal/-a:Še nekaj kje se da dobiti ta kit za predelavo mantue ECO v Big Beara? Na mamtuini strani tega ne najdem :?


kit za predelavo dobiš v mantua modeli NEbec LJ .....
Glih danessem tudi sam spraševal celoten komplet te pride 18k
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Brusli » 30.12.2004, 12:12

Dober je tale Savage sam bi mal težje dobil rabljenega :( Pa še z mantuo bi brez kita probu mal driftat pa on road vozt s kitom pa offroad. Sta mi tako onroad kot offroad zanimiva pa je tale kit za 18.000sit še najcenejša varjanta da imaš hkrati on in offroad :P
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

OdgovorNapisal/-a Scythe » 30.12.2004, 13:15

ta kit je potrebno vsakič zamenjat če boš kupoval nov avto se spača uzet še kit 4wd
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 30.12.2004, 13:39

ja samo sem slišal da ima big foot kit dober oprijem že samo če ima zadaj pogon....seveda pa je lažje furat s 4wd....sam ma 2wd tud svoje čare....
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Brusli » 30.12.2004, 15:00

Najprej bi kupul navadnega rablenga če bo imel že 4wd v redu drugače ga bom pa najprej fural tolk da se mal navadim vozt pol bi pa offroad kit kupu nazadnje pa še 4wd!- TAKI SO NAČRTI :P :twisted:

Se mi zdi da če 4wd res ni tolk pomemben ga bom nabavu nazadnje, ker kolkr jest vem 4wd zboljša samo vožnjo čez ovinke :oops:
Brusli
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 24.12.2004, 09:51
Kraj: Vrhnika - okolica

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 30.12.2004, 17:12

vožnjo čez ovinke.... ter pri speljevanju imaš manj problemov...jaz vidim pri svojem modelu, če bi dodal gas iz mesta do maximuma,bi avto samo zavrtelo, pri speljevanju torej rabiš malo več "filinga"
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron