!!problemi!!

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

!!problemi!!

OdgovorNapisal/-a kokolo » 14.05.2005, 20:17

prišeu sm do resnih ampak lahko tudi za nekatere stalnih problemou :cry: :cry: :cry:......
pojavle so se mi pr mantua eco(ubistvu ta stari hrošč)
..in sicer mi autek troši samo notranji del gume(skica 1)......zunanji del se sploh ne dotika tal......sm pomislu da je posledica tega tisti del pri šestkotnem nastauku(skica 2)......del ki gre v šestkotni nastavek(valj premera 1cm--->v ta valj gre se en del ki ubistvu naredi to da se guma ne vrti v prazno....mislim pa na uni mali valjasti zatič)....in ta valj ima preveč lufta......kot da bi sou malo po nakupih:cry:....sicer ima ze v ta plastičnem delu(je taka luknja in skoz njo gre ceu ta valj) usaj 0,7 mm lufta, če ne še kj več....tako da ko je valj do konca noter( in ker štrli vn)ima zelo dosti odklona....zanima me ali je ta del ze obrabljen ali je to ze "original napaka":?: :?: :?:
bi zelo lepo prosu če mi kdo lahko svetuje, ker tut autek prosi zato ker nima rad trdih in globokih padceu(do zdej največ 3m padca..iz parkirišča na spodnji del "zur placa"...brez poskodb :x :x :x :x :x :x ) zaradi slabega oprijema podlage......sicer vozim po čim bol gladkih in čistih površinah sam še vedno autek včasih odnese al pa zarola naokoli(pogleda če je kdo za njim :lol: :lol: :lol: :lol: ) ..in bi res prosu ce mi kdo pove kj je narobe...da vidim ce se mi sploh splača kupit 4wd....
aja....dogaja se mi tudi če prehitro dodam gas mi autek kr zacne zavijat v eno stran.....pr skor top speedu pa gre rauno ko puščica......tko da me malo to jezi pa bi rad čimprej to porihtau.....

LP
Gregor

P.S.: tnx usem ze v naprej ki boste dodali post......
Priponke
autek.jpg
skica2(luft)
autek.jpg (22.62 KiB) Videno 2819 krat
stik z podlago.jpg
skica1(stik s podlago)
stik z podlago.jpg (28.57 KiB) Videno 2832 krat
kokolo
 

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 14.05.2005, 20:43

Živjo!

Ne vem kako je pri starem modelu hrošča.Lahko ti povem da moraš skoraj zagotovo imet na zadnejm delu tako narejeno kor je prikazano na sliki.Torej razsztavi del katerega sem ti označil na sliki potem pa naredi enega ali pa mogoče dva obrata --- nato poglej kako ti avto stoji če ti bo stal na zunanjem delu gume potem si zadevo že nekako rešil....

Drugače pa imaš vse zelo dobro razloženo na naslednjem linku

http://www.amklub-vrhe.si/

Slika
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a kokolo » 15.05.2005, 13:07

ja sjt na zalost tega nimam tko.... :cry: :cry: :cry: :cry:
ko pa dvignem podvozje u luft vec kt se da pa so use 4 prau na tleh..ko pa spustim pa strli.... :cry: :cry:
upam da je se kdo ki ma kj za povedat

LP
Gregor
kokolo
 

OdgovorNapisal/-a Hogar » 15.05.2005, 19:18

Pozdravljen!
RokyLuc ti je dobro svetoval. Najprej nastavi visino avta, potem nastavi vzmeti in uredi amortizerje (napolni, ce je potrebno). Postavi avto na trdo podlago v polozaj za voznjo in nastavi nagib koles.
ld
Hogar
Član
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 21.09.2004, 11:11
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a kokolo » 15.05.2005, 20:06

Hogar napisal/-a:Pozdravljen!
RokyLuc ti je dobro svetoval. Najprej nastavi visino avta, potem nastavi vzmeti in uredi amortizerje (napolni, ce je potrebno). Postavi avto na trdo podlago v polozaj za voznjo in nastavi nagib koles.



ma ti ne razumes da mam drgacne obese(roke)....
tko da bm mogu neki skombinirat!!!
tkod a se bom mogu znajdet......spredaj pa en bo tko lahko...
sej u torek grem u lj pa bom do nebca skocu ce mi lahk kj svetuje...
kokolo
 

OdgovorNapisal/-a Scythe » 16.05.2005, 20:08

glede odnašanja pri pospeševanju si omenil da ti avto zavije v eno star
mislim da je to zaradi slabo nastavljenega difrenciala po nakupu 4wd in dobri nastavitvi difrenciala se to zagotovo ne bo več dogajalo!!
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a kokolo » 17.05.2005, 08:45

malifant napisal/-a:glede odnašanja pri pospeševanju si omenil da ti avto zavije v eno star
mislim da je to zaradi slabo nastavljenega difrenciala po nakupu 4wd in dobri nastavitvi difrenciala se to zagotovo ne bo več dogajalo!!


hvala...sam kako se ga nastavi..a ima mantua eco to moznost???

LP
Gregor
kokolo
 


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron