težak začetek

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

težak začetek

OdgovorNapisal/-a vanquish » 08.01.2006, 15:43

Najprej vsem en lep nedeljski pozdrav :)


Ti avtomobili so mi vedno bili všeč, pa do sedaj zarad pomanjkanja denarja nisem nič kupil. Potem pa me je ELO na mobisuxu malo navdušil nad tem, pogledal sem si kak filmček, slike vaših "zverinic" pa sm se odloču da si nekaj kupim.


Z elo-tovo pomočjo sm se odločil za explozijski avto. Cenovna omejitev je približno 50k (200-250 EUR). Pa more bit On-Road
Malo sem si ogledal to stran (http://www.der-schweighofer.at) in eno slovensko pa sem se odločil da kupim v avstriji v tej trgovini.

Predvidevam da si vsi modeli, ki temeljijo na isti šasiji po specifikacijah in s tem tudi zmogljivosti enaki (z majhnim aerodinamičnim odstopanjem in mogoče malo višjim težiščem, kar vpliva na minimalno razliko v nagibanju in lego v ovinkih - v odvisnosti od karoserije). že filozofiram :D

Na podlagi tega mnenja se sedaj odločam katero šasijo vzet (karoserija mi ni tako pomembna). Velikost bo verjetno 1:10 zaradi cenovnih razlogov

CARSON
CS- http://www.der-schweighofer.at/web/products.php?prodID=609&mid=608
CH-4 - http://www.der-schweighofer.at/web/products.php?prodID=610&mid=608
CR - http://www.der-schweighofer.at/web/products.php?prodID=619&mid=608

in pa mogoče:
Tamiya http://www.der-schweighofer.at/web/products.php?prodID=621&mid=577
čeprav imajo malo manjši motor. se to dost pozna?


To so nekako možnosti, med katerimi se trenutno odločam, še vedno pa sem odprt za alternative.
Zdj se pa razpišite prosim, pa pomagite n00bu kupit avtek da se bo lahk špilal :P


lp
Renato
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 08.01.2006, 17:39

Kot si že povedal da te je ELO navdušil za nitro modele bi bilo dobro tudi da ti on pomaga pri izbiri modela glede na moj prejšnji post(kolko časa,denarja,itd..).
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ELO » 08.01.2006, 23:13

zdravo!

ch-4 šasija ni v rtr izvedbi, kar pomeni, da komande ni zraven!

v rtr izvedbi (ready to run) so modeli s cs-4 šasijo!

izbereš tistega, ki ti je všeč. glej edino to, da bo v 4wd izvedbi! prvi, recimo CARSON CS-4 BMW M3 SCHNITZER RTR je mislim da s pogonom samo na dve kolesi!

razlika med 2.11 in 2.5 ccm motorji v tej kategoriji ne bi smela biti prevelika!

tamije jaz ne poznam, vem pa za kar nekaj carsonov ki so se dobro odrezali tudi na slovenskem državnem prvenstvu!


l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a vanquish » 09.01.2006, 00:55

pa je možno te modele uporabit tudi offroad?
bi dal offroad gume gor pa ga malo dvignil. bi šlo, al je kakšna druga možnost bolša?
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 09.01.2006, 02:05

Cestni model v off-road: NE
Off road v cestni: v nekaterih primerih pogojno DA (predvsem 1:8 kategorija).

Razmisli malo ze v startu kaj te bolj privlaci, da ne bos potem nezadovoljen. Ce gledas tako, da bi vozil po terenu in po cesti (oz. manj urejenih površinah), potem kupi off-road varianto. V koncni fazi gres lahko z vsakim off-roadom tudi po cesti, kaksne posebne lege in hitrosti pa potem seveda ne mores pricakovati.
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a vanquish » 10.01.2006, 10:04

hvala za pomoč, bom še mal prečekiral male oglase, drugače pa šel po enga on-road, če si vmes ne premislim :D
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Scythe » 10.01.2006, 23:04

Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a ELO » 11.01.2006, 12:57

za prosti čas je to nesmiselno kupit!

pač preveč dela z avtom, ki je za to, kar vanquish želi, itak prezahteven...
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a vanquish » 11.01.2006, 13:55

hvala za ponudbo, ampak je premočan, pa itak ne mislim tekmovat še v kratkem.
sploh pa še nisem domač v tem hobiju, pa nevem kolk bi se kaj znašel pri "šraufanju", bi tk vse prej potrgal preden bi kaj odšraufal :D


Po krajšem premisleku sem prišel nekako do zaključka da bi se kaj hitro naveličal vožnje po parkiriščih, brez robnikov, brez trave, grbin...

kaj si mislite o tem modelu? Kako bi se odrezal po travnikih, makedamu in asfaltu? za asfalt bi seveda kupil še kake cestne gume.
http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=59622&prodID=609



lp,
Renato
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 11.01.2006, 14:37

Če si želiš modele v živo ogledati, lahko to storiš v trgovini, kjer boš lahko povprašal tudi o vsem, kar te zanima, se prepričal o zalogi rezervnih delov in izvedel, kdo ti bo pomagal, ko boš imel z modelom težave.

Podrobna razlaga o vsem kar te zanima, traja vsaj 30 minut, toliko časa pa si ne bo nihče vzel za pisanje po forumu.

Ponudba v Slovenskih trgovinah je vsaj toliko zanima, kot pri znanih tujih trgovcih, vendar si je stvari treba ogledati v živo.

Nakup modela zgolj s pomočjo nasvetov iz interneta je največja napaka, ki jo lahko začetnik stori.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vanquish » 13.01.2006, 10:29

hvala za tvoje mnenje

ampak iz tvojega odgovora nisem mogel razbrati kako bi se ta model (ali nasplošno takšni modeli) obnesli na asfaltu (seveda z cestnimi gumami).





lp
Renato




ps: saj bi povprašal koga v živo, ampak nikogar ne poznam. da bi se šol pa v trgovino samo pozanimat potem bi pa rekel da bom kupil v tujini, pa nebi bilo prodajalcu vseeno. za nakup v tujini sem se pa odločil predvsem zaradi cene. čeprav vem da to ni vse, rezervne dele bom še ziher potreboval. je pa razlika 50k v avstriji ali 65 pri nas. še vedno pa lahko kupim pri nas, če bom našel kaj primernega
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a JC Borcy » 13.01.2006, 11:41

vanquish napisal/-a:za nakup v tujini sem se pa odločil predvsem zaradi cene


Prav zaradi tega pa so pri nas cene visoke, ker prodajalci prodajo premalo robe, da bi dobili nižje nabavne cene - torej večja količina manj marže - nižja cena.

P.S.: so tudi slovenske trgovine z modeli in opremo, ki so cenejše kot v AUT :wink: samo pogledat je treba malo cenike.
LP, Borut
Uporabniški avatar
JC Borcy
____________________
____________________
 
Prispevkov: 1201
Pridružen: 10.07.2004, 04:08
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 13.01.2006, 15:37

vanquish napisal/-a:ps: saj bi povprašal koga v živo, ampak nikogar ne poznam. da bi se šol pa v trgovino samo pozanimat potem bi pa rekel da bom kupil v tujini, pa nebi bilo prodajalcu vseeno. za nakup v tujini sem se pa odločil predvsem zaradi cene. čeprav vem da to ni vse, rezervne dele bom še ziher potreboval. je pa razlika 50k v avstriji ali 65 pri nas. še vedno pa lahko kupim pri nas, če bom našel kaj primernega


Ker imam trgovino že 12 let in je pri meni skoraj vsak teden nekdo, ki je "ugodno" kupil model v tujini lahko povem tole:

1.) Popolnoma vsak lahko vedno pride vprašati vse kar ga zanima o modelih avtomobilov. Ker podrobna razlaga o vsem, kar je treba vedeti pred nakupom traja vsaj 15 do 30 minut, teh informacij ni mogoče najti na interenetu, saj se nikomur ne ljubi pisati dovolj dolgo. Pogovor seveda nikogar ne obvezuje k nakupu.

2.) Glavna vloga trgovine nastopi šele po nakupu. Vsak začetnik potrebuje veliko pomoči. Najprej mora pravilno uteči motor, dokler se ne nauči nastavljati motorja, mu mora nekdo pomagati, ko pride do nerešljive težave mora nekoga vprašati... Zelo veliko stvari je takšnih, ki se jih prek e-maila ali telefona ne da razložiti, ampak jih je treba pokazati.

3.) Cene. Cene modelov so v Sloveniji enake ali nižje kot v tujini. Primerjati morate seveda primerljive avtomobile in ne modelov popolnoma različnih kategorij. Bistvene razlike so v vsebini kompletov, ki vačsih vsebujejo vse potrebno za vožnjo, včasih pa je potrebno mnogo komponent še dokupiti. Zelo veliko modelov, ki so na videz poceni nima urejene preskrbe z rezervnimi deli, v kar se lahko prepričate le ob obisku trgovine (na interentu ima vsak vse).

4.) Trgovine nimajo vse svoje ponudbe na internetu, zato je vredno vsaj telefonirati in se pozanimati o tem, kaj se da dobiti. eden izmed najboljših nakupov v razredu 2,5 ccm pri nas je naprimer Robitronic NTC sport, ki si ga lahko ogledate na spletnih straneh http://www.robitronic.com v rubriki avtomobili.

Zakaj ?

- Za svojo ceno 239 EUR ponuja najpopolnejšo opremo in največ možnosti nastavitve (primerjajte podvozje z drugimi modeli v tem cenovnem razredu) !

- V ceni je vključeno brezplačno utekanje in nastavljanje motorja.

- V trgovini lahko vedno dobite nasvete o modelu

- Večina rezervnih delov (ki so enaki kot pri elektro modelu ETC sport) je vedno na zalogi, ostali so dobavljivi v zelo kratkem času.

Vsi kupci, ki si ne želijo možnosti tehnične pomoči in so pripravljeni počakati na naročene rezevrne dele, pa se seveda ob nakupu modela lahko dogovorijo za popust in se učijo sami.

Za ugoden nakup se je torej treba potruditi. Če kupujete ceno, se lahko o ceni dogovorite v vsaki izmed Slovenskih trgovin. Če poleg avta kupujete še tehnično pomoč, pa vas bo to stalo za kakšen zaboj piva več, kot pri spletnem nakupu, kjer se trgovcu ne bo treba truditi z vami in bo med tem časom raje zaslužil kakšen euro več.

Vsem začetnikom torej svetujem, da izkoristijo zastonj informacije, ki jim lahko prihranijo precej slabe volje in zudi denarja.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a grilnet » 13.01.2006, 15:46

Evo Janez ta Robitronikov model je zelo primeren za začetnike. To bi bila super kategorija za začetnike.



LP
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a vanquish » 13.01.2006, 18:36

očitno je res najbolje da se enkrat zapeljem v eno trgovino pa malo povprašam o tem, si pogledam modele, mogoče se pa celo odločim za nakup kar takoj v tisti trgovini.


hvala vsem za odgovore :wink:
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron