Razlike

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

OdgovorNapisal/-a ELO » 22.01.2006, 18:18

Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a fenix » 23.01.2006, 18:43

Ja...nekateri znamo, ker smo še srednja šola :shock: :? :(
lp Boštjan
Uporabniški avatar
fenix
Član
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02.01.2006, 21:09
Kraj: Brestanica

OdgovorNapisal/-a jesihar » 27.01.2006, 14:09

.
Zadnjič spremenil jesihar, dne 11.02.2006, 14:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jesihar
Član
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 10.09.2005, 17:20
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a tr » 27.01.2006, 15:56

Če so za tebe pisalni stroji, risalniki, pisalniki, avtomobilski motorji, fotokopirni stroji,kuhinjski aparati,printerji,...., in še kaj, težki industrijski stroji, pol pa res ne veš kaj je zobati jermen.Vidim da je brez veze tle kej pisat si v trenutku budala, kurc ko pa nismo vsi tak pametni.Lp Travca
....... No comment......
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 27.01.2006, 16:39

Res da te lastnosti jermenskega prenosa niso bile ravno ne vem kako najbolje predstavljene (sori travca) ampak ne razumem zakaj se določeni osebki ki imajo 5 min preveč časa, takoj znesejo nad ubogimi modelarji, ki pa hočejo kaj dobrega in se jim gre za diskusije okoli elektro-avto tekmovanja/modelarstva (TO SEM TUDI JAZ)?? Sploh pa to, da človeka ki ga sploh ne poznajo zmerjajo za budalo, nesposobnega in ne vem kaj... you and me, outide, right now :twisted:
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a jesihar » 27.01.2006, 16:58

.
Zadnjič spremenil jesihar, dne 11.02.2006, 14:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jesihar
Član
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 10.09.2005, 17:20
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 27.01.2006, 17:08

Lej če kdo piše kozlarije...popravi in napiši pravilne! Ampak tebe je očitno to zmotilo do te mere da si totalno po*****l in se preko tipkovnice stresel na modelarja. Totalna potrata časa in kozlarija :?

Ugrizni raje v leseno desko!

Pa brez zamere!

LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a matej rozman » 27.01.2006, 17:09

@jesihar

Po mojem je travca napisal svoje mnenje, kar je vse prej kot dobrodošlo, saj lahko na tem temelji debata in nato lahko vsak poda svoje(a) mnenja. Ni pa po mojem korektno, da potem njegove izvelčke, ugotovitve in še kaj potolčeš do dna in ga ozmerjaš, saj ti osebno ni ničesar naredil. Prosim, da še ti narediš eno tako razpredelnico, pluse in minuse nekega pogona, naj bo to kardan ali pa jermen, potem se pa naj ljudstvo odloči, kdo ima prav.

Naj se konstruktivna debata začne ZDAJ!!

Drugače pa ena modra iz moje strani: zmerno pitje piva je koristno za zdravje!!! :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
matej rozman
Član
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 19.02.2005, 10:57
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Tadejchek » 27.01.2006, 17:36

Sicer jermenskega pogona še nisem vozil, ampak se mi zdi primerjava, kaj je bolje in kaj ne čisto nesmiselna.
Isto se mi zdi primerjava kdo je boljši Šumaher al Raikonen?
Vsak ma svojega favorita, vsak hvali svoje, vedno je tako in BO.

Na koncu je odločitev vsakega posameznika kaj bo vozil in kaj mu bolj ustreza.

Še vedno je za začetnika prva stvar dobiti občutek v roki...pol pa dalje :wink:
Uporabniški avatar
Tadejchek
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 13.12.2005, 20:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jesihar » 27.01.2006, 18:40

.
Zadnjič spremenil jesihar, dne 11.02.2006, 14:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jesihar
Član
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 10.09.2005, 17:20
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 28.01.2006, 09:40

Zdravo, ne morem si pomagat da povem še jaz kakšno! 4 leta dirkanj od tega zadnje tri resno!

Torej več kot 70 dirk za mano! Lani cca. 35!

Avto na kardan tc3/tc4. Prvo leto na jermen tc4 int. pro 2.
Vidim tudi veliko tekmovalcev z x-rayi, tamiyami, hpi, ... vse profesionalni avti v rangu 350 eur naprej!

Zaključek:
Nikoli mi se ni zlomil kardan!
Nikoli mi ni zlomilo zobnikov v ohišju diferenciala, torej diff zobnik in tiskti ki je na kardanu z obeh strani.
Nikoli nisem imel prahu, kamnov, ... v ohišju diferencialov
Avto je imel v štartu največji pospešek od vseh (res sem imel boljše lagerje in super baterije , vendar v konkurenci ki sem vozil so to imeli vsi)

Videl pa sem:
potrgane jermene, uničene zobnike na diferencialih, obrnjene jermene.

Glede zamenjave jermena in kardana?
Pri tc3 ali tc4 so to 6 vijakov in odpreš ohišje diff in vzameš ven del ki je na kardanu in kardan je zunaj!

Poznam pa tudi cca. 10 ljudi ki so na forumu in ki imajo tc3 in 100% zatrjujem da noben ni zlomil kardana in noben ni zlomil zobnokov ali podobno!

Zakaj vozijo boljši avti sedaj jermene?
1. reklama (svetovni prvak, .....)
2. avto je tišji
3. porazdelitev teže je ob jermenu lepša saj ni nujno da je jermen točno na sredini kot more biti kardan
4. govorijo da je jermenski avto na ravnini hitrejši (dražen na hrvaškem je bil! in me premagal - že dve leti, ali je to bilo odo avta ali iker je imel on res zmeraj nove baterije , pa ne vem)

Jaz vsekakor vem, da ne bom šel nikoli na jermen! Ker vem da sem imel pri tc4 int. pro 2 na jermen zmeraj cca. 2-4 jermene na zalogi! sedaj pa se mi kardani samo potikajo po mojih stvareh!

Lahko pa dobnikar pove - on je vozil leta in leta na jermene in je bil super voznik in je sigurno jermen po drugi strani boljši. Vem pa da je tudi on manjaval in naročeval zobnike za diferenciale!

Imam pa losija xxx4 buggyja ki je na jermen in je vse zaprto! To je dobro! edini pri njem je to dobro! Pa mi ga je tudi že obrnilo, ni pa zlomilo zobnikov ali pretrgalo jermenov, ...)

Glede jermenov. Pred dirko jih avstrici namakajo v WD40 čez noč, da postanejo bolj ? ne vem kaj in potem jih zjutraj dajo gor in pravilno zategnejo. Vprašanje? Kdaj je jermen pravilno zategnjen? Včasih je lahko preveč (trenje), včasih pa premalo (ga obrne ali drsi ali celo zobnike poškoduje). Pri kardanu je zmeraj enako! Pade not! No namočeni jermeni v WD 40 in malo prašna proga! Kako se vam pa to zdi? Ves prah se prime gor! A žal to je baje najboljše! Ko prideš domov po cca. 40minztah vožnje v enem dnevu, pa seveda spet servis jermanov, ker se je med zobniki jermenov nabrala umazanija (prah).

Lep dan
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a matej rozman » 28.01.2006, 11:58

Super debata!!

Ej fantje, a ste vidli...... sem napredoval po činu 8) 8) So me povišali v člana 8)

Po kakem sistemu pa gre to ocenjevanje??? Kolk še rabim, da bom naš človek :wink:

No, sicer pa mi je debata zelo všeč, upam pa, da še dobimo kako podobno mnenje.
Uporabniški avatar
matej rozman
Član
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 19.02.2005, 10:57
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 28.01.2006, 12:18

matej rozman napisal/-a:
Po kakem sistemu pa gre to ocenjevanje??? Kolk še rabim, da bom naš človek :wink:



Meni se zdi da okoli 100 :D

Hja glede jermena jaz ravno (še) nisem referenca, vendar ima pa moj avto za sabo že več kot 6ur čiste vožnje (od tega samo 2uri v Tolminu) ostalo pa KTL in bližnji parkirni prostor kjer se srečaš s precej nadležnimi kamenčki in mi do sedaj še niso povzročili težav. Mislim samo povedati da se z avti višjega cenovnega razreda vozi samo po progi urejeni za ta namen (kot je recimo tolminska...) kjer se ne nabirajo kamnčki in to težavo enostavno odmisliš.

Največji problem jermenska prenosa sem pa opazil ravno na tolminski progi :) če si še malo bolj neokreten, kot recimo jaz, ti pri izletu s steze na travo, če imaš srečo še v krtino, zemlja rahlo zabaše pullye kar povzroča na začetku zdrsavanje jemrena vendar se v sekundi zboljša (ampak kaj ko so sekunde pomembne). No tako da zaenkrat je samo to problem z moje strani ampak bomo videli skozi sezono, kaj se bo še pokazalo!


LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a GHOST » 28.01.2006, 12:26

Opozarjam vas da se držite teme !

Saj to je tema "POMOČ ZAČETNIKOM" in ne debata med seboj. Vsaak ima pravico povedati svoje mnenje ne pa žaliti druge modelarje.

Držite se tem in napišite svoje izkušnje, saj boste tako pomagali začetnikom pri njihovi izbiri.
Lp Dean
040/239-554
ghost.013@gmail.com
Kolendar - Avstrijsko DP Elektro 2014
Uporabniški avatar
GHOST
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 703
Pridružen: 30.10.2002, 22:10
Kraj: Maribor

Prejšnja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron