Vprašanje!

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

Vprašanje!

OdgovorNapisal/-a CRXboy » 16.01.2006, 22:34

V sredo grem po avto 1:8 rally race evo sport avto ima prevozenih 5l bencina to je pribilizno 15ur,motor ima gor FORCE 4T RE!zanima me kak dolgo bo avto sel vredu,priblizno gdaj bo zacelo avto kaj zajebavat?je vreden nakupa glede prevozenih litrov!prosim da daste cim vec realnih odgovorov!Se vam zdi mogoce kaj sumljivo glede nizke cene,medtem ko novi stane 150k!Gre se pa za model od mantue!!



lp

robi
CRXboy
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 11.01.2006, 22:05
Kraj: Ceršak

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 16.01.2006, 23:20

5 litrov goriva pomeni približno 5 ur vožnje. Ob pravilni uporabi je motor ravno utečen in deluje kot nov, če ni bil uporabljan pravilno in pravilno vzdrževan, pa ga je možno uničiti tudi v mnogo krajšem času, kot je 5 ur.

Najpogostejše vprašanje, ki se postavlja začenikom brez potrebnega znanja je:

Kako naj vem v kakšnem stanju je avtomobil ?

Edini zanesljivi preiskus je vožnja. Če se je avtomobil sposoben peljati vsaj 20 minut (cca. 3 rezervoarje goriva), brez da bi mu ugasnil motor in brez tehničnih težav, pomeni da je brezhiben in se nakup morda izplača. Če tega preiskusa ni mogoče opraviti, obstaja 90% možnosti, da bo model dražji od novega avtomobila (po vseh potrebnih popravilih).

Še nekaj opozoril začetnikom:

Kupci rabljenega avtomobila, se odločajo za rabljen model, ker bi radi nekaj prihranili in po bližnjici prišli do zabave. To seveda ni mogoče. Tudi rabljen model je treba spoznati, zato vsakemu, ki se odloči za tak nakup svetujem, da preden gre avto vozit model do konca razdre in ga sestavi s pomočjo navodil za sestavljanje. S tem bo model dodbra spoznal in odkril vse skrite obrabe in napake. Pravočasna menjava obrabljenih delov, lahko prihrani mnogo večji strošek ! Obvezno je treba razstaviti tudi motor in oceniti njegovo dejansko življenjsko dobo in obrabljenost, ter po potrebi zamenjati obrabljene dele. Veliko dela torej. Vsak, ki prihrani nekaj denarja ob nakupu rabljenega modela, mora vanj vložiti mnogo več dela in truda.

Če gre za model Mantua, kot je tale v tej temi, lahko vsak lastnik dobi pomoč pri meni v trgovini (ne glede na to kje in kakšne avto je kupil). Vsi pa morate vedeti, da pri meni dobite le napotke, in pomoč pri zahtevnejših in bolj natančnih opravilih (razastavljanje motorja, polnjenje amortizerjev,...), vse ostalo pa morate opraviti sami.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 16.01.2006, 23:52

Moje mnenje je ,da se na začetniku najbol splača kupit nov avto, ker le tako lahko takoj veš kaj je narobe(samogradnja) in kako boš težavo odpravil.
Tudi sam sem za prvi model kupil rabljen model.Ker tudi približno nisem vedel kako mora avto izgledat sem se seveda nasral in nisem imel od avta poplnoma nič.
Kljub temu da večino začetnikov prepričajo prav nitro modeli bi sam vseeno za začetek vsem svetoval elektro model, ker je za začetnika veliko bolj prijazen obenem pa tudi ne izgubiš volje do tega hobija ko nikoli ne veš zakaj ti je avto crknil (v primeru nitro avtomobila).Kdor pa si res želi začeti z nitro modeli pa naj samo ne obupa!!

LP
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a CRXboy » 17.01.2006, 17:45

hvala gospodu iz mantua trgovine in rokyju!!




lp

robi
CRXboy
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 11.01.2006, 22:05
Kraj: Ceršak


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron