star motor

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

star motor

OdgovorNapisal/-a tomaz » 17.01.2006, 21:39

pozdravleni usi

sicer sm že tole napisav pri temi za avijone ampak useno za moje pojme ne bi mogel bit problem na tole odgovort tudi pri vas pa ne bit jezni ker sm odpru novo temo

jest sm dobil motorček 2,5 ccm od brata pravi da ima zelo veliko obratov več kot podobni te prostornine


težava je pa v tem da je tale motorček stal pri meru ene 7 let prej se je pa vozil na gorivo (ne vem kaj je bilo zravn ampak vem da se je za mazanje uporabljalo še ricinusovo olje)

sedaj sem motor razdru ter spucal samo še vseno (namakal se je 1 dan v bencinu) ne gre batek iz celindrčka prilepil se je zaradi ricinusa kerj se je posušil in postav lepljiv

ali se splača bol kupit nov motor (man dela in potrošenega denarja)



upam da se bo dalo ta motorček rešit ter spravit v pogon



že v naprej hvala za pomoč!!
ajde :) ;)
pejte pogledat mojga hoverja k še ni narjen
http://klub.mad-hovercraft.si/clani/tomaz/tomaz.htm
tomaz
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 27.12.2005, 01:47
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a dogy_ » 17.01.2006, 22:31

ja moje mnenje je tako da kupi raje novega ce se ti ne da popravljat in igrackat sam pa se rad igrackam tako da ti svetujem da cilindricek segrejes in potem potisnes batic ven mogel bi iti ce pa se sedaj ne gre je pa varijanta majhni brenerci in ga zelo segrejes tam kjer se je segrel se pravi v cilindricu zravn bata potem bi moglo iti je pa seveda uprasanje kaj je z batnim obrockom ko ga bos ven jemal se bo zlomil ker je krhek tako da bos mogeu ga gotovo novega kupiti toliko iz moje strani


l.p.
dogy_
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 02.12.2005, 20:39
Kraj: Tolmin

OdgovorNapisal/-a tomaz » 17.01.2006, 22:38

jest se tud rajši igram zato bi poskusu tole vrjanto s segrevanjem nad čem ga segrevam da dibim zadost veliko temeratura z brenarčkm al z vžigalnikom al s kakšno drugo napravo za segrevanje


najprej ga bom uzev vn iz bencina in ga dav sušit tako da nebo preveč smerdelo ko bom segreval jutri ga bom pa poskusiv zopet spravit vn


hvala za pomoč ali ima še kdo kakšen nasvet
ajde :) ;)
pejte pogledat mojga hoverja k še ni narjen
http://klub.mad-hovercraft.si/clani/tomaz/tomaz.htm
tomaz
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 27.12.2005, 01:47
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 18.01.2006, 07:58

probej segret z industrijskim fenom.....lp
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Robert » 18.01.2006, 09:45

Bencin je malce "suh" za mazanje :roll:
Ce je stvar zaribana-zasusena bi predlagal "kopel" v WD 40 ali kaj podobnega,morda odvijac sprej.
Pri segrevanju bos naletel na zanimiv fizikalni problem-bat je aluminijast,cilinder jeklen. :idea:
Nagradno vprasanje za 0,00$-Kateri material se bolj siri in kaj se bo zgodilo :?: -dogaja se tudi pri nepravilno nastavljenemu motorju :!:

Glede segrevanja priporocam el.kuhalno plosco.
Najprej jo dobro segrejes,nato pa motor z odvito glavo postavis obrnjenega z cilindrom navzdol na vroco plosco.Cilinder se segreje,bat je se hladen in dobis nekaj zracnosti,da lahko s klescami obrnes os in gre bat v spodnjo tocko.Ce bos prepocasen se bo bat segrel in smo nazaj pri zgornjemu nagradnemu vprasanju. :wink:
Uporabniški avatar
Robert
Naš človek :)
 
Prispevkov: 171
Pridružen: 27.12.2002, 15:34
Kraj: Tolmin

OdgovorNapisal/-a tomaz » 18.01.2006, 14:51

bom najprej poskusil s segrevanjem nato pa če ne bo šlo bom pa z vd 40 probov glede segrevnja se bomo pa pač igral če bom zamudu




hvala vsm za nasvet
ajde :) ;)
pejte pogledat mojga hoverja k še ni narjen
http://klub.mad-hovercraft.si/clani/tomaz/tomaz.htm
tomaz
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 27.12.2005, 01:47
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a MaNe » 18.01.2006, 14:53

dogy_ napisal/-a:je pa seveda uprasanje kaj je z batnim obrockom ko ga bos ven jemal se bo zlomil ker je krhek tako da bos mogeu ga gotovo novega kupiti toliko iz moje strani


l.p.



Od kdaj pa ima 2.5ccm motor batni obroček???
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a tomaz » 18.01.2006, 15:44

evo razdru sm motor z batnim obročkm ni blo problema :lol: ker ga ni

drgač mi je pa uspelo v prvo razdrt sedaj sem ga namazal še z vd jem in ga zbrisal na suho z papernato brisačko da sem podrgnil stran ostanke


me pa čudi zakaj je celindrček sestavljen iz 3 delov ( hladilni rebr neka puša v kateri se giblje bat (ta puša ima luknje za dovod bencina in ostalo kar pripada)

sedaj bom use dele ubrisal tako da bo suho in namazal z VD jem



zelo se zahvaljujem za pomoč
ajde :) ;)
pejte pogledat mojga hoverja k še ni narjen
http://klub.mad-hovercraft.si/clani/tomaz/tomaz.htm
tomaz
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 27.12.2005, 01:47
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Robert » 18.01.2006, 22:33

To da je cilinder sestavljen iz treh delov je normalno.
Prvi del je blok motorja,drugi je jeklena pusa,mimogrede-notranjost je postruzena v konus,se pravi da je zgoraj ozja in tu se bat tudi zatakne,ce ni pravega mazanja.Zato tejle motorji ne potrebujejo batnega obrocka.
Tretji del je glava motorja.Posebno pri offroad motorjih ima velika hladilna rebra.

Ce te zanima se kaj,kar vprasaj.Morda bo kaj vec povedal kaksen vecji strucko. 8)
Uporabniški avatar
Robert
Naš človek :)
 
Prispevkov: 171
Pridružen: 27.12.2002, 15:34
Kraj: Tolmin

OdgovorNapisal/-a tomaz » 18.01.2006, 22:47

mogoče kdo ve tuki čeprov ni to taprava tema

kok nej dam močan nosilc za ta motorček motorček je avijonski in bo tudi služiv v ta namen ( če mogoče kdo ve)



hvala za pojasnilo

in v naprej se že zahvaljujem ta odgovor
ajde :) ;)
pejte pogledat mojga hoverja k še ni narjen
http://klub.mad-hovercraft.si/clani/tomaz/tomaz.htm
tomaz
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 27.12.2005, 01:47
Kraj: Vrhnika


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron