ja nekaj vas more vprasat

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

ja nekaj vas more vprasat

OdgovorNapisal/-a rmurko » 15.02.2006, 19:05

ja keri model mi priporacote naj si kupim mislim kot zacetnik pac nekaj malo bolsega ker zai mam stari model 1:8 on-road pa bi rad cez nekaj casa nekaj bolsega nekiga on roada
npr:RALLY RACE EVO SPORT 2005
ali:FUTARA SPORT 4WD
samo zacetnik :D :D
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a ELO » 15.02.2006, 21:00

odvisno.

povej nam, koliko si star?
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

emm

OdgovorNapisal/-a rmurko » 15.02.2006, 21:05

star sem 14 pa ko si bom kupil drugi avtek bom 15 :D
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

Re: ja nekaj vas morem vprasat

OdgovorNapisal/-a rmurko » 16.02.2006, 15:01

[quote="rmurko"]ja keri model mi priporacote naj si kupim mislim kot zacetnik pac nekaj malo bolsega ker zai mam stari model 1:8 on-road pa bi rad cez nekaj casa nekaj bolsega nekiga on roada
npr:RALLY RACE EVO SPORT 2005
ali:FUTARA SPORT 4WD
samo zacetnik :D
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

hmm

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 16.02.2006, 16:03

jaz bi na tvojem mestu vzel onroad PENTIUM 2 :D:D

Odličen avto.......Nebec pa tudi vzame staro za novo z doplačilom

LP,GREGA
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

OdgovorNapisal/-a rmurko » 16.02.2006, 16:10

ja mate mogoce kako sliko od tega modela :D :D
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 16.02.2006, 16:28

Evo ti slike:
Drugače pa na http://www.mantua-model.si

Slika
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rmurko » 16.02.2006, 17:12

aja sej to pa vem keri je ja sem mel namen tega samo je ta za zacetnike
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a fenix » 16.02.2006, 18:11

Jooooj...če si pa prej reku, da bi nekaj takega mel, ker si ZAČETNIK!!! :shock:
lp Boštjan
Uporabniški avatar
fenix
Član
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02.01.2006, 21:09
Kraj: Brestanica

OdgovorNapisal/-a tornado » 16.02.2006, 18:36

Janez Nebec-MANTUA je žer enkrat lepo napisal in to si začetniki vzamite k srcu ter si preberite.

Kaj morate vedeti pred nakupom:

Pred nakupom si vzemite dovolj časa za zbiranje informacij. Internet je najslabše možno mesto za to, saj 90% ljudi, ki pišejo na tem fourmu ni sposobnih pripraviti modela avtomobila niti za 15 minut vožnje. Poleg tega veliko "strokovnjakov" svetuje nakup njihovega odsluženega modela.

O modelih se torej pozanimajte v klubih in si jih oglejte v živo. Tudi v trgovini si jih lahko ogledate in vprašate, kar vas zanima.

Pred nakupom morate vedeti tole:

- Kaj želite početi z modelom (kje ga boste vozili, koliko ga boste vozili, kakšne zmogljivosti naj bi imel, ali nameravate v prihodnosti tekmovati,...)
- Koliko znanja imate (če kupite model, ki je za vas prezahteven, ga ne boste vozili in preostane vam le dirkanje po internetu).
- Koliko denarja ste pripravljeni porabiti za nakup in za potrošni material.
- Kakšen prostor imate na voljo za vožnjo
- Koliko časa ste pripravljeni porabiti za model (vzdrževanje, sestavljanje, nastavljanje,...)

Ko sami sebi odgovorite na vse to se lahko lotite nakupa.

Za začetnike je najbolj primeren (in najcenejši !) nakup novega modela, ki ga sestavijo sami. Med sestavljanjem boste model dobro spoznali in se naučili vse, kar boste potrebovali ob popravilih. Pred nakupom se obvezno pozanimajte kakšna je dobava rezervnih delov za vaš avtomobil in kdo vam bo pomagal, da se boste z njim naučili ravnati (Tudi tako preprosto opravilo, kot je utekanje in nastavljanje motorja je za začetnika lahko nepremostljiva težava, če nima pomoči). Odgovore torej najdete v trgovinah in v modelarskih društvih. Obvezno morate vzpostaviti osebni kontakt s človekom, ki vam bo pomagal, tega pa prek interenta ni mogoče storiti (lahko pa na njem najdete naslove društev, trgovin in kontaktnih oseb).

In še odgovor na vprašanje o velikosti modelov Mantua in možnosti nakupa posameznih komponent oziroma kompletov.

Modeli v merilu 1:8 Rally (kar je v Sloveniji najbolj razširjena kategorija) so dolgi od 60 do 70 cm (različne karoserije). Večina modelov je uporabna za vožnjo po asfaltu in po terenu, saj lahko nanje namestite terenske ali cestne gume in ustrezno nastavite podvozje. Vsi pogoni na avtomobilih so kardanski, zato prenesjo tudi vožnjo po zelo umazanih terenih.

Modele je možno kupiti v kompletih (mnogo cenejša možnost !), ki so že pripravljeni, po želji pa si lahko avto sestavite popolnoma sami (izberete podvozje, motor, RV napravo in ves ostal pribor po želji).

Podroben opis teh kompletov je napisan na mojih spletnih straneh: http://www.mantua-model.si , več informacij pa lahko dobite v trgovini, kjer si vse modele lahko tudi ogledate.
_________________
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rmurko » 16.02.2006, 19:12

ja sem prebral samo ta model mi je malo predragi n i denara :cry: pa si bom kar oniga EVO kupil ker ta PENTIUM pride z masino 250 tisoc tolarjev pa sej zai biom vozil kar imam ko dobim startbox seveda ker imam nek star model bol te pa bom ze potem kupil kaj bolsega :lol: :lol:
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a rmurko » 16.02.2006, 19:14

joj kak sem jas nor jas sem mislil da je to en drugi pentium pa je to ta ki si bom ajs kupil ja oprostite za nesporazum tega ki je slika ja tega si bom kupil malo me je zmedlo ime oprostite to je RALLY RACE EVO SPORT "==% ker sem videl drugo ime pa me je zavedlo :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :cry: :cry: tega mam namen kupit ja !!
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

hm

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 16.02.2006, 23:17

Tale model ki je na sliki malo višje je PENTIUM......če pa ga boš kupoval sedaj boš dobil novejšo različico modela PENTIUM II, ki pa ima bistveno spremenjen zadek!!!!...in baje tudi vozne lastnosti ;)

:D

LP, grega
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

OdgovorNapisal/-a polh » 17.02.2006, 17:57

rmurko napisal/-a:joj kak sem jas nor jas sem mislil da je to en drugi pentium pa je to ta ki si bom ajs kupil ja oprostite za nesporazum tega ki je slika ja tega si bom kupil malo me je zmedlo ime oprostite to je RALLY RACE EVO SPORT "==% ker sem videl drugo ime pa me je zavedlo :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :cry: :cry: tega mam namen kupit ja !!


Sej men tud vs cajt pravjo da ne znam pisat stavkov in da mi manjka polno vejic sam tole je pa tko k da bi blo zašifrirano.

Ja pa tako kot je zgoraj pisal, v trgovino je pomoje še najbloj it pogledat.
Uporabniški avatar
polh
Naš človek :)
 
Prispevkov: 133
Pridružen: 27.03.2004, 12:56
Kraj: Dol pri Ljubljani

OdgovorNapisal/-a rmurko » 25.02.2006, 08:33

Aha sej kupil bom nekaj dobrega samo potem ker sedaj se morem malo naucit se vozit !
Lep pozdrav
Rok !
Uporabniški avatar
rmurko
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 14.12.2005, 15:39
Kraj: Orehova vas pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a rbreznik » 27.02.2006, 20:11

ja raje se nauči :D
Uporabniški avatar
rbreznik
Član
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 01.07.2005, 12:16
Kraj: Maribor


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron