iščem prostovoljca

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

iščem prostovoljca

OdgovorNapisal/-a s mark » 22.04.2006, 18:26

iščem prostovoljca ki bi mi pomagal nastaviti Off-road buggy z OPS vulkan rally motorjem.
prostovoljec naj bo iz lj ker sem tudi sam iz lj.
pa naj prinese sabo prosim za gret svečko.
pa čim preje ker rabim do srede

prostovoljci naj pokličejo na 031668544
ali pošlejo pm
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 22.04.2006, 18:41

Za nastavljanje OPS-a se kar oglasi pri meni. (Prej se dogovori po telefonu za natančen termin: 01/512-0320).

Če je motor nov oziroma si prvi lastnik ne bo z nastavljanjem nobenih težav. Če si kupil rabljen motor, poskusi izvedeti:

- Koliko litrov goriva je skupno naredil motor ?
- Kolikokrat in kdaj so bili menjani ležaji in ojnica ?

Kar pa se tiče nastavljanje avta je bolj zapleteno. Tudi če ti kdo izmed voznikov pove svoje nastavitve, je to le izhodišče za nastavljanje, ki je pri Off-road avto zelo zahtevno.

Izhodišče je pravilno sestavljen avto s tovarniškimi nastavitvami. Še največ teorije na kupu najdeš na Xrayevi spletni strani: http://www.teamxray.com Poišči model XB8, oglej si navodilo za sestavljanje, na zadnjih straneh je zelo natančno opisano kaj počne kakšna nastavitev.

Sicer pa je pot do hitre Off-road vožnje umazana in blatna (Treba je voziti, voziti in še enkrat voziti !).

Pravkar smo v Ljubljani začeli z gradnjo Off-road proge, kjer bo potekalo veliko Off-road dogajanja. Če si pripravljen pomagati pri vožnji samokolinice in vihtenju krampa in lopate, bomo tudi mi pomagali tebi !
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s mark » 22.04.2006, 22:22

MANTUA napisal/-a:Za nastavljanje OPS-a se kar oglasi pri meni. (Prej se dogovori po telefonu za natančen termin: 01/512-0320).

Če je motor nov oziroma si prvi lastnik ne bo z nastavljanjem nobenih težav. Če si kupil rabljen motor, poskusi izvedeti:

- Koliko litrov goriva je skupno naredil motor ?
- Kolikokrat in kdaj so bili menjani ležaji in ojnica ?

Kar pa se tiče nastavljanje avta je bolj zapleteno. Tudi če ti kdo izmed voznikov pove svoje nastavitve, je to le izhodišče za nastavljanje, ki je pri Off-road avto zelo zahtevno.

Izhodišče je pravilno sestavljen avto s tovarniškimi nastavitvami. Še največ teorije na kupu najdeš na Xrayevi spletni strani: http://www.teamxray.com Poišči model XB8, oglej si navodilo za sestavljanje, na zadnjih straneh je zelo natančno opisano kaj počne kakšna nastavitev.

Sicer pa je pot do hitre Off-road vožnje umazana in blatna (Treba je voziti, voziti in še enkrat voziti !).

Pravkar smo v Ljubljani začeli z gradnjo Off-road proge, kjer bo potekalo veliko Off-road dogajanja. Če si pripravljen pomagati pri vožnji samokolinice in vihtenju krampa in lopate, bomo tudi mi pomagali tebi !

ja motor sm mislu nastavt avto sm po predpisih v navodilih nastavu.
ja sem drugi lastnik samo je motor nov samo utečen.
jaz pa nevem kako bi nastavil motor, ker ko ga na štartbox-u dam gas se gume vrtijo, ko pa ga postavim na tla pa hočm dt gas pa crkne v momentu in ne počasi.
mogoče je vzrok tudi svečka. koliko pa stane pri tebi svečka za ta motor?
pa kdaj bi ga loh prnesu ker rabim do te srede.
ja na progi bom z veseljem pomagal samo povejte kje se to gradi in bom prišel ko bom imel čas.
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a Ropret » 23.04.2006, 13:02

mozno je, da motor ni ogret se dovolj ;) zato mores pocasi dodajati gas ;) ko pa je ogret pa lahko hitro dodajas gas ;)
Ropret
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 20.01.2005, 22:40
Kraj: Blejska Dobrava

OdgovorNapisal/-a s mark » 23.04.2006, 15:58

smo dodajal počas gas. sej je bil en modelar k ma neki pojma zravn samo ni blo dost cajta ker to smo ga probaval po tekmi MČ-1,2 in 3.
ene pol ure smo se zezal tko da je že laufu pol pa crkne.

@mantua: sam kok cajta bi pa trajal da mi ga nastaviš?
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 23.04.2006, 16:50

s mark napisal/-a:
@mantua: sam kok cajta bi pa trajal da mi ga nastaviš?


S Mark zelo težko je napovedat kako dolgo bo Janez, ki ti je ponudil pomoč potreboval za nastavitve.

Zlato pravilo pri nastavitvah motorja (če je razštelan) je, da preden se spustiš v detajle, da vijake poravnaš z ohišjem. V takšnem položaju vijakov se mora motor v vsakem primeru zagnat. To je potem izhodišče za detaljne nastavitve katere želiš kot. npr. zapiranje igle za dovod goriva .... itd.

V glavnem vzami si čas in pojdi do Janeza, ki ti bo zadevo zanesljivo zrihtal.
Do takrat si pa lahko več prebereš na moji spletni strani.
Prijetno branje !
Zadnjič spremenil ŠKALEC, dne 23.04.2006, 19:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a MaNe » 23.04.2006, 17:08

ŠKALEC napisal/-a:
Zlato pravilo pri nastavitvah motorja (če je razštelan) je, da preden se spustiš v detajle, da vijake poravnaš z ohišjem. V takšnem položaju vijakov se mora motor v vsakem primeru zagnat. To je potem izhodišče za detaljne nastavitve katere želiš kot. npr. zapiranje igle za dovod goriva .... itd.



Mogoče za kak motor, za večino pa ziher ne!
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a capo » 25.04.2006, 14:56

MANTUA napisal/-a:Za nastavljanje OPS-a se kar oglasi pri meni. (Prej se dogovori po telefonu za natančen termin: 01/512-0320).

Če je motor nov oziroma si prvi lastnik ne bo z nastavljanjem nobenih težav. Če si kupil rabljen motor, poskusi izvedeti:

- Koliko litrov goriva je skupno naredil motor ?
- Kolikokrat in kdaj so bili menjani ležaji in ojnica ?

Kar pa se tiče nastavljanje avta je bolj zapleteno. Tudi če ti kdo izmed voznikov pove svoje nastavitve, je to le izhodišče za nastavljanje, ki je pri Off-road avto zelo zahtevno.

Izhodišče je pravilno sestavljen avto s tovarniškimi nastavitvami. Še največ teorije na kupu najdeš na Xrayevi spletni strani: http://www.teamxray.com Poišči model XB8, oglej si navodilo za sestavljanje, na zadnjih straneh je zelo natančno opisano kaj počne kakšna nastavitev.

Sicer pa je pot do hitre Off-road vožnje umazana in blatna (Treba je voziti, voziti in še enkrat voziti !).

Pravkar smo v Ljubljani začeli z gradnjo Off-road proge, kjer bo potekalo veliko Off-road dogajanja. Če si pripravljen pomagati pri vožnji samokolinice in vihtenju krampa in lopate, bomo tudi mi pomagali tebi !


zanimivo, ko pa sem jaz pri vas v trgovini spraševal, če opravljate prvi zagon motorja, kateri ni bil kupljen pri vas pa je bil odgovor enostaven: ne

kljub temu da bi storitev plačal???????
capo
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 18.01.2006, 16:45
Kraj: Domžale - okolica

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 25.04.2006, 23:09

capo napisal/-a:zanimivo, ko pa sem jaz pri vas v trgovini spraševal, če opravljate prvi zagon motorja, kateri ni bil kupljen pri vas pa je bil odgovor enostaven: ne

kljub temu da bi storitev plačal???????


Pogoji so enaki za vse modelarje, zato tudi vi niste nobena izjema

Da ne bo kakšnih nejasnosti pa lahko še enkrat pojasnim:

V moji ponudbi ni servisiranja modelov, kamor sodijo tudi utekanja motorjev, nastavljanje in podobno. Ker v trgovini delam vse sam preprosto nimam časa za to, da bi se ukvarjal z motorji, ki niso bili kupljeni pri meni.

Motorji OPS, ki jih zastopam (Večinski lastnik tovarne je Mantua model group) sodijo v moj prodajni program, zato jih po dogovoru tudi nastavjam. Kljub temu da gre za rabljen motor bom poskrebel za osnovno nastavitev, saj gre za motor iz domače tovarne ki jih tudi zelo dobro poznam. Enako velja za vse nasvete v zvezi z avtomobili, ki jih prodajam. Upoštevati morate le to, da se je za nastavljanje motorja treba dogovoriti za točno uro in da je motor na dvorišču možno le za silo nastaviti.

Nobena skrivnost ni, da trgovci ob prodaji avtomobila tudi nekaj zaslužimo. Utekanje novega motorja, ki je kupljen pri meni je torej vključeno v ceno in ga je vsak kupec plačal že ob nakupu. Za tiste, ki motorje kupijo v drugih trgovinah naj torej poskrbijo trgovci, ki so jim motor prodali, saj so ob tem tudi oni nekaj zaslužili.

Na tem mestu pa lahko napišem še nekaj splošnih podatkov, ki jih morate upoštevati ob nakupu motornega avtomobila:

1.) Za začetnika, ki nima še nobenih izkušenj z modelarskimi motorji, je avtomobilski motor razmeroma zahteven za uporabo. Kljub zelo podrobnim navodilom za nastavljanje, ki jih najdete na raznih spletnih straneh večina začetnikov pri nastavitvah potrebuje pomoč. Pred nakupom se torej pobrigajte za to, da vam bo kdo pomagal pri nastavitvi motorja. V prvi vrsti so to trgovci, kjer ste model kupili, sledijo pa jim društva in mnogo modelarjv, ki z veseljem pomagajo začetnikom. Nekaj jih najdete tudi na tem forumu.

2.) Utekanje novega motorja je bistveno za dolgo življenjsko dobo, zato se pred prvim vžigom pozanimajte o tem, kako je motor treba uteči. Tudi informacij o tem je na internetu ogromno, za postopek pa lahko povprašate trgovca, klubske kolege in ostale modelarje.

3.) Motor bo brezhibno deloval šele takrat, ko ga boste znali nastaviti sami. Pri nastavitvah vam lahko pomaga vsak modelar, ki ima z motorji izkušnje, vendar ta ne bo na razpolago vsakič, ko si boste zaželeli vožnje z modelom. Za natančno nastavitev potrebujete prostor za vožnjo, kjer se bo motor segrel na delovno temperaturo. Zasilna nastavitev na dvorišču, je lahko le izhodišče za natančno nastavljanje na progi. Za začetnike je torej zelo pomembno, da izberejo motor, ki za nastavljanje ni zahteven (začetniški motor !). Šele ko se naučite brezhibno nastaviti začetniški motor se lahko lotite tekmovalnega motorja. Tekmovalni motorji so bolj občutljivi, zato jih če so napačno nastavljeni lahko že v zelo kratkem času nepopravljivo poškodujemo.

Na kratko:

Bližnjic pri modelarstvu ni. Samo s trudom lahko pridobite znanje, ki vam bo omogočalo brezhibno delovanje avtomobila. Vsi, ki želijo brez truda preskočiti osnovno šolanje doživijo razočaranje in po nepotrebnem zapravijo preveč denarja za modele, ki "ne delajo". Pred nakupom torej poiščite vse informacije, ki jih potrebujete in se šele potem odloćite za nakup.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s mark » 02.05.2006, 20:06

res me ceu tedn ni bilo na forumu in v sredo sem nesel avto h Nebcu.
rad bi se mu zahvalil za pomoč, HVALA TI :D

veš kaj me zanima? ali pri čiščenju avta s "štrajfixom" potem obrišeš avto ali pustiš da se samo posuši?

tole ni namenjeno mantui, ampak delkotu, zanima me ali imate tisti zobnik,pa ležaj kateri pride na os motorja? če imate koliko je cena?
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a MaNe » 02.05.2006, 21:36

To bi pa lahko delkota kr sam vprašal in ne preko foruma.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a s mark » 02.05.2006, 21:59

ja sej sam če rabm do tekme v nedelo
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a $UN$HINE » 02.05.2006, 22:05

Ej kje pa bo tekma :?:
LP
$UN$HINE
Uporabniški avatar
$UN$HINE
Član
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 19.02.2006, 16:31
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s mark » 03.05.2006, 00:48

če nisi zasledil bo tekma v nedeljo 7.5. lokacija: ljubljana-domžale(poglej pod prireditve)
-Mugen MBX-5+OPS vulkano rally2
-komande XR-6
Uporabniški avatar
s mark
Član
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07.07.2005, 08:52
Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 03.05.2006, 13:22

s mark napisal/-a:veš kaj me zanima? ali pri čiščenju avta s "štrajfixom" potem obrišeš avto ali pustiš da se samo posuši?


Čiščenje z vodo pod pritiskom gre takole:

1.) Z modela snameš motor in vso elektroniko
2.) Model napršiš z razmaščevalcem (Lahko kuhinjskim npr. Smack ali Meglio,...)
3.) Opereš z vodo, pri tem paziš, da ne brizgaš direkto v ležaje in prirobnice.
4.) Posušiš (najraje s kompresorjem)
5.) Jeklene dele namažeš s protikorozisjkim oljem (Krown ali kaj podobnega)
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron