nakup prvega avta

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

nakup prvega avta

OdgovorNapisal/-a vanquish » 15.06.2006, 18:46

čas je torej za nakup avta, ker pa bo to moj prvi nevem ravno kaj je najbolje.
Odločil sem se za 1/8 ali 1/10 offroad na notranje izgorevanje.


Trenutno vidim 2 možnosti:
Kyosho inferno -http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=11610
XRAY XB8R (nov v trgovini mantua model)

cenovna omejitev je približno 100k sit, uporabljal bi ga pa predvsem za svoje veselje, zaenkrat še ne razmišljam o tekmovanjih
prvi je sicer malo rabljen ampak ima dosti dodatne opreme, medtem ko pri drugem še kar nekaj manjka. mislim da bi dobil vse potrebno za okoli 15-20k sit? ali se motim?


zanima me predvsem kako je z rezervnimi deli pri kyoshu, če so dobavljivi v sloveniji, ter pa vzdržljivost obeh.




lp, van
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

lep pozdrav!

OdgovorNapisal/-a Urbi » 16.06.2006, 07:37

Mislim da si ti čisto narobe predstavljaš vse skupaj pri nitro off road oz pri vseh avtomobilih na nitro pogn. Potrebno kar nekaj po domače rečeno "šravfanja" to niso modeli ko ga voziš pospraviš v omaro pa pol čez pol leta spet odpreš omaro pa ga hočeš peljati.... Jaz sam mam XRAY a in sem zadovoljen z njim ... Skoraj ni važno katere znamke je model bistvo je da maš v sloveniji podporo delov strokovne nasvete trgovcev - moje mnenje. Ampak konec koncev vsak bo za svojega konja navijal tko da boš težko dobil pravi odgovor na to! Jaz bi še enkrat vzel XRAY a.

Mislim da je nabolje če prideš v Hrastnik na dirko pogledat modele kjer bojo od XRAY, MUGEN, KYOSHO... pa se mal pozanimaš.

Aha pa glede cene... za 100K ne bo nič vsaj NOVI NE! Prej 200+

L.P.
URBAN
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 16.06.2006, 08:32

Za lastno veselje mislim da je še vseno najbolj primerno kaj takega http://trgovina.mibomodeli.si/izpis_kat.asp?sifra=95&DoSub=1&Level2=86&Level3=4

Da ne bo koga kaj zmotilo...avto zelo primeren za začetnike sploh pa da se naučiš ravanja z motočkom in ga obenem ni tako škoda kot kakšne Mege oz JP-ja itd. itd. O avtu je bilo že nekaj govora malo nižje, drugače pa kot pravim je to samo izhodišče in res je nabolje, da se z modeli seznaniš v živo v trgovinah kjer boš še najbolj videl kaj ti ugaja.

Lep dan
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a vanquish » 16.06.2006, 09:06

očitno bo red najbolje da grem v trgovino pa se tam točno pozanimam.


bom šol drug teden malo po trgovinah, pa bom medtem še onih 10mio našel pa bo :wink: :D
vanquish
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29.12.2005, 18:34
Kraj: Velenje

Re: lep pozdrav!

OdgovorNapisal/-a Samuell » 02.05.2011, 10:11

Urbi napisal/-a:Mislim da si ti čisto narobe predstavljaš vse skupaj pri nitro off road oz pri vseh avtomobilih na nitro pogn. Potrebno kar nekaj po domače rečeno "šravfanja" to niso modeli ko ga voziš pospraviš v omaro pa pol čez pol leta spet odpreš omaro pa ga hočeš peljati.... Jaz sam mam XRAY a in sem zadovoljen z njim ... Skoraj ni važno katere znamke je model bistvo je da maš v sloveniji podporo delov strokovne nasvete trgovcev - moje mnenje. Ampak konec koncev vsak bo za svojega konja navijal tko da boš težko dobil pravi odgovor na to! Jaz bi še enkrat vzel XRAY a.

Mislim da je nabolje če prideš v Hrastnik na dirko pogledat modele kjer bojo od XRAY, MUGEN, KYOSHO... pa se mal pozanimaš.

Aha pa glede cene... za 100K ne bo nič vsaj NOVI NE! Prej 200+

L.P.
URBAN


Najboljši odgovor kar se tiče nakupa novega modela.....
Samuell
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 02.05.2011, 09:06
Kraj: Maribor


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron