NOV AVTO

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

NOV AVTO

OdgovorNapisal/-a SebaKS » 24.04.2007, 21:11

Lep pozdrav vsem, odločil sem se, da bi si kupil avto, zato me zanima kateri avto mi priporočate. Ker sem začetnik bi začel s čem ki ni predrago, saj je velika možnost, da ga bom poškodoval LOL.

Hvala za odgovore,

LP;
Sebastian
Zadnjič spremenil SebaKS, dne 25.04.2007, 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
SebaKS
 

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 24.04.2007, 21:28

Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.

EDIT: priporočam ti Cliota.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a jannyy » 24.04.2007, 22:03

.:RC:. napisal/-a:Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.

EDIT: priporočam ti Cliota.




LoL

ma ne honda več zdrži.


sicer je res da če avto samo kupiš nisi modelar.
jaz mam 4 pa nism glih.
se moreš z tem ukvarjat (usaj po mojem je tako)


drugače moreš poveddat merilo avta pa kje ga boš vozu?
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

OdgovorNapisal/-a RenatoD » 24.04.2007, 22:05

.:RC:. napisal/-a:Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.



Ker sodim med nove me zanima zakaj ste vozniki avtomobilov potem po modelarskih klubih in ne pod okriljem kakšne avtomobilske organizacije?
LEP POZDRAV
RENATO

Slika
Uporabniški avatar
RenatoD
Član
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 18.04.2005, 14:55
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 24.04.2007, 22:16

RenatoD napisal/-a:
.:RC:. napisal/-a:Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.



Ker sodim med nove me zanima zakaj ste vozniki avtomobilov potem po modelarskih klubih in ne pod okriljem kakšne avtomobilske organizacije?


Avtomodelarstvo pa nekdo, ki rab igračo na dalinca, sta 2 različna pojma. Ti ki so v klubih, sploh MSM in topspeed, se s tem ukvarjajo že en leeeeeeeeeeeep čas. Preden si bo zaslužu vzdevek avtomodelar, bo mogu dat kaj skoz.
Loh se jst usedem v avion pa rečem da sm pilot..

Trgač sm to bedarijo + tisto glede cliota napisal za to, ker gre za nekoga, ki res ne ve, kaj je modelarstvo in kaj hoče sploh kupt.

"Neki da ne bo predrago"? kuko nj vem kva je zanga predrago? Kakšn scale sploh hoče? Kje bo to vozu? Benz/elektro/nitro?

Jst pa hočm motocross začet furat... kater motor naj si kupm, da ga ne bo škoda? Kšn scooter?

...

ko bo navedu utemeljene želje, mu bo lahko kdo pomagal. Najprej nj pa mal forum pogleda.

ČE bi 2* prebral cel forum, te teme nebi postavu. sem 100% prepričan.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 24.04.2007, 22:18

RenatoD napisal/-a:
.:RC:. napisal/-a:Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.



Ker sodim med nove me zanima zakaj ste vozniki avtomobilov potem po modelarskih klubih in ne pod okriljem kakšne avtomobilske organizacije?


Avtomodelarstvo pa nekdo, ki rab igračo na dalinca za 14 dni, sta 2 različna pojma. Ti ki so v klubih, sploh MSM in topspeed, se s tem ukvarjajo že en leeeeeeeeeeeep čas. Preden si bo zaslužu vzdevek avtomodelar, bo mogu dat kaj skoz.
Loh se jst usedem v avion pa rečem da sm pilot..

Trgač sm to bedarijo + tisto glede cliota napisal za to, ker gre za nekoga, ki res ne ve, kaj je modelarstvo in kaj hoče sploh kupt.

"Neki da ne bo predrago"? kuko nj vem kva je zanga predrago? Kakšn scale sploh hoče? Kje bo to vozu? Benz/elektro/nitro?

Jst pa hočm motocross začet furat... kater motor naj si kupm, da ga ne bo škoda? Kšn scooter?

...

ko bo navedu utemeljene želje, mu bo lahko kdo pomagal. Najprej nj pa mal forum pogleda.

ČE bi 2* prebral cel forum, te teme nebi postavu. Sem 100% prepričan.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a nejc » 24.04.2007, 22:39

Res, malo bi moral več povedati o tem kaj hočeš...

Drugače imaš pa na tem linku kar nekaj informacij o avtomobilih --> http://users.triera.net/kiselrob/index.html

in pa v temi, kjer se je razpravljalo o 'začetniških' modelih --> http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=13333

Prvo si malo preberi forum, malo razmisli kakšen model sploh hočeš, potem pa ti bomo lahko pomagali kaj več :wink:
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 25.04.2007, 07:37

Ma ta forum naj preleti 2* pa bo čist vse vedu, kar rab vedt kot začetnik in bo tud znal izbrat kategorijo, velikost,...
Je velik bol, da se najprej mal pozanima, kaj je to avtomodelarstvo (če že hoče bit modelar), kot pa da kupi avto za 100€, ki mu bo koristil 14 dni..

Tud sam sm dal za 1. avto (elektro) takrat samo 25.000sit (sm si mislu "za začetk je dobr") in sem čez en teden ugotovu, da bi blo velik bolš, če bi dal že v prvo 60k, ker sem potem čez 14 dni novga kupu (za 60k..).

Skratka.. če bo dobr prebral forum, bo njegov nasledn vprašanje samo še "kam naj grem po model?", ali pa še ta ne..
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

Re: NOV AVTO

OdgovorNapisal/-a Čur » 25.04.2007, 08:12

SebaKS napisal/-a:Lep pozdrav vsem, odločil sem se, da bi postal modelar, zato me zanima kateri avto mi priporočate. Ker sem začetnik bi začel s čem ki ni predrago, saj je velika možnost, da ga bom poškodoval LOL.

Hvala za odgovore,

LP;
Sebastian


Na tem forumu ne boš dobil odgovora na tvoje (ne ravno jasno in razumno) zastavljeno vprašanje.
Pojdi v prvo trgovino in si poglej kaj sploh obstaja.
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

Re: NOV AVTO

OdgovorNapisal/-a kurty » 25.04.2007, 09:59

SebaKS napisal/-a:Lep pozdrav vsem, odločil sem se, da bi postal modelar, zato me zanima kateri avto mi priporočate. Ker sem začetnik bi začel s čem ki ni predrago, saj je velika možnost, da ga bom poškodoval LOL.

Hvala za odgovore,

LP;
Sebastian



Lepo so te izkušeni mački nakurili.... :wink: No jaz sem tudi začetnik pa tko iz prve roke:

1. postavi na en konec želje
2. postavi na drug konec kupček denarja, ki ga imaš namenjenega za nakup avta

Evo sedaj že imaš malo izbora in veš kaj hočeš pa do kam lahko greš

3. izbereš model in se odločiš za nakup

4. zelo pametno je pred nakupom upoštevati tudi ceno vsega, kar rabiš zraven.... :wink:

5. Ker boš seveda sigurno tudi kaj polomil upoštevaj tudi stroške popravil in dobavljivost delov.

Osebno sem si za začetek omislil 1:10 elektro, ki stane 200 Euro.
Kalkulacija mi je kazala strošek 1000 euro z malo rezerve.... :wink:

Prvi nakup avto, baterije, polnilec, komande itd pač kar paše zraven ... okoli 700 euro!

No potem sem pa za malo rezervih delov, rezervne baterije itd dal še ene 200 Euro... :wink:

Skratka stopit v trgovino in izbrati xy avto za toliko denarja kolikor si ga predvidevam našparal je neumnost, ker ga pač ne boš veliko vozil.
Obvezno moraš torej računati tudi minimalne stroške sezone pa čeprav ga boš samo na dvorišču fural!

Torej če želiš stopit na modelarsko pot se moraš najprej sprijazniti z določenimi stroški. Želje so pač eno realnost pa drugo.
Uporabniški avatar
kurty
Naš človek :)
 
Prispevkov: 309
Pridružen: 10.04.2007, 08:08
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a SebaKS » 25.04.2007, 15:20

se opravicujem, da sem rekel, da bi rad postal modelar, zanima me samo kaksen avto mi svetujete, glede na to, da sem začetnik

LP,
Sebastian
SebaKS
 

OdgovorNapisal/-a SebaKS » 25.04.2007, 15:22

mislil sem na elektro 1 : 10, hvala za nasvete
SebaKS
 

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 25.04.2007, 16:45

Pokliči tukaj http://www.mantua-model.si/index.htm

in si malo oglej te novice http://forum.modelarji.com/viewforum.php?f=50&sid=f7ad1e3e9c12c5319c6bd34a2f207b2f
in nekje se skriva nekaj kar bo primernega zate. Če te pa odgovor kurtya ni zadovoljil potem pa malo bolje premisli kaj sploh hočeš. Za boljšo pomoč pa povej razpoložljive €...



LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a ETC SPORT » 25.04.2007, 18:09

če bi ti jas priporočal bi ti team asociateta tc3.
avtek je zelo dober ima ga prijatelj a.k.a rakun, ki ga prodaja,za 100€(to je avto+baterije+servo+lahko še komando in sprejemnik ter kvarce)=tako je tudi cena večja za 30€.avtek me je skora vsakič prehitel!!!!!
za več info ga pokljiči na 031-379-303
lep dan želim!
domen
Uporabniški avatar
ETC SPORT
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 04.10.2006, 13:53
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 25.04.2007, 19:06

A mu najprej razložimo s katerih delov je avto sestavlen, predn kr neki kup?
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a rakun » 25.04.2007, 19:21

kako to misliš?razloži če znaš!
lp sebac
sedaj sem že naš človek.opa
Uporabniški avatar
rakun
Naš človek :)
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 28.06.2006, 12:32
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 25.04.2007, 20:57

@RC: prebiram to zadevo in se čudim. Človek je začetnik in je hotel pač vprašat, kar pač začetniki najpogosteje sprašujejo, ker pričakuje, da bo dobil pameten odgovor napram temu, da je na modelarskem forumu.
Resnično se je narobe izrazil, kako bi sploh naj vedel, kaj naj oz. kako naj vpraša. Glede tvojih odgovorov, ki se med ostalim glasi tudi tako:
Neki si zapomn: če boš kupu avto, še zmer ne boš modelar.
EDIT: priporočam ti Cliota.

, ter
.:RC:. napisal/-a:A mu najprej razložimo s katerih delov je avto sestavlen, predn kr neki kup?


človek že preden je začel zgubi voljo, saj prvi vtis ni najbolj prijazen.
Povej, da sploh nimaš modela in da si Virtualni modelar, kar pa sploh ne šteje, tako da dajat napotke o pravilno ali nepravilno zastavljenih vprašanjih drugih nima smisla.

Lep pozdrav
Škalec
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 25.04.2007, 21:03

ŠKALEC napisal/-a:človek že preden je začel zgubi voljo, saj prvi vtis ni najbolj prijazen.
Povej, da sploh nimaš modela in da si Virtualni modelar, kar pa sploh ne šteje, tako da dajat napotke o pravilno ali nepravilno zastavljenih vprašanjih drugih nima smisla.

Lep pozdrav
Škalec


1. Sem kdaj rekel, da sem modelar?
2. Kdo je rekel, da nimam modela???

Potem pa res nima smisla da še kaj napišem, kot praviš. Naj kupi, kar hoče.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sheet-boy » 25.04.2007, 21:12

Saj ti si mu svetoval cliota.
Uporabniški avatar
sheet-boy
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 21.08.2005, 11:07
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 25.04.2007, 21:53

V conradu mamo en fanj offroad model RTR . Cena je cca. 240€ .

Dobis pa vse v kompletu vse kar se rabis je gorivo in baterije za oddajnik in sprejemnik .

Za model se dobijo vsi rezervni deli .
Slika

Da se ga potem tudi predelat v dirkalni model :

Slika

Jaz osebno sem vzel tega zadnjega kako se bo izkazal na dirkah bomo vidili pa to sezono .

Če te še kaj zanima me pa dobis vsak dan :

01/7811247 (Tilen - tehnična pomoč conrad)

Lahko se pa oglasis v nasi poslovalnici v Grosuplju(nasporti OMW črpalke izvoz za Motel) in ti bom pokazal modele, ki jih imamo .

LP Tilen
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron