KATERI MODEL JE BOLJŠI TAMIYA TT 01 ALI TA05??????

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

KATERI MODEL JE BOLJŠI TAMIYA TT 01 ALI TA05??????

OdgovorNapisal/-a mitja breg » 10.04.2009, 16:24

Za katerega bi se odločil. Tamiya TA 05 ima jermen tt 01 pa kardan. Nevem pa kateri model je boljši. Ima kdo kakšne izkušnje če mi lahko malo pomagate?? :))
Mama ti je bojler
Uporabniški avatar
mitja breg
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 09.04.2009, 17:25
Kraj: Dravograd

Re: KATERI MODEL JE BOLJŠI TAMIYA TT 01 ALI TA05??????

OdgovorNapisal/-a jure95 » 15.04.2009, 14:18

Jaz imam tamiya tt-01 in sem z njo zel zadovoljen.avto je sicer kompletno uležajen in edno kar boš moral kmalu kupiti je alu kardan saj se plastičen zvija in pri veliki hitrosti udarja ob servo.Tamiya ta05 še nisem videl(kaj šele vozil) tako da ne morem ocenit kateri je boljši.
Uporabniški avatar
jure95
Naš človek :)
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 24.01.2007, 15:53
Kraj: Črni kal

Re: KATERI MODEL JE BOLJŠI TAMIYA TT 01 ALI TA05??????

OdgovorNapisal/-a Alex 76 » 15.04.2009, 16:09

Kaj je bolje je vedno relativno. Nekomu več pomeni nizka cena, nekomu vzdržljivost, spet tretjemu nekaj popolnoma drugega. Tehnološko gledano je nedvomno veliko naprednejša šasija TA-05, vendar nekoliko občutljivejša zaradi svoje zasnove. Mnogokrat kupci pozabljajo sicer na prvi pogled zanemarljiva, po mojem mnenju pa zelo pomembna, faktorja. Prva je asistenca, ki jo je prodajalec sposoben nuditi kupcu in druga je dosegljivost nadomestnih delov. V prvem primeru se kaj rado pripeti, da kupec zagradi pomanjkanja znanja na modelu povzroči škodo, v drugem se frustracije ob dolgem čakanju na dele pri naročniku nepotrebno veča. Žal je v obeh primerih običajno izid podoben. Model roma na polico in nesojena modelarska pot posameznika se neslavno zaključi, vložena sredstva pa izgubljena. Upoštevajoč zgoraj zapisano, bi bilo smotrno na seznam uvrstiti tudi kakega Cyclona S, ki je tehnološko podoben TA-05, zgolj s to razliko, da je zanj v Sloveniji obstaja tehnična podpora, poleg tega pa je založenost z rezervnimi deli zaradi pokalnega tekmovanja dobra.

LP
Alex
Alex 76
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 26.10.2006, 11:49
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron