izbira motorja za mugen mbx6

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a matavž12 » 25.01.2011, 13:39

lp zanima me kateri motor mi predlagate za omenjen avtomobil?
lp Klemen

novarossi plus 4-c team+tuned
mugen mbx6
sanwa m11x
Driver:Klemen Matavz
Slika
Uporabniški avatar
matavž12
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.01.2011, 13:26
Kraj: slovenj gradec

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a urko1988 » 30.01.2011, 23:35

Če imaš namen tekmovati pol kakega novarossi toro nero, ali pa RB, LRP ali pa Oriona. Zaj je pa samo odvisno koliko si pripravljen odšteti.


LP, Uroš
Xray T4, Xray M18T Pro, Xray M18 Pro, Mugen MBX-6 GTe, Serpent 710 in Futaba T4PL
Uporabniški avatar
urko1988
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 190
Pridružen: 14.06.2009, 08:53
Kraj: Benedikt

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a matavž12 » 31.01.2011, 10:21

Za tekmovanja usekakor...kateri je bol vzdrzliv(bolsi) LRP ZR.21X Spec.2 ali Novarossi PLUS 21-4C TEAM+ tuned...??
lp Klemen

novarossi plus 4-c team+tuned
mugen mbx6
sanwa m11x
Driver:Klemen Matavz
Slika
Uporabniški avatar
matavž12
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.01.2011, 13:26
Kraj: slovenj gradec

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a MaNe » 31.01.2011, 12:42

Jaz ti predlagam motor ki je v sklopu Novarossija, se pravi Max, RB, NovaRossi.
Vzdržljivost pa je čist odvisna od posameznikove vožnje ter nastavitve motorja.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a matavž12 » 31.01.2011, 13:22

A ima kdo izkušnje z tem motorjem (Novarossi PLUS 21-4C TEAM+ tuned) ali bi biv dovol dober za tekmovanja ter ali je zahteven za nastavlanje..?
lp Klemen

novarossi plus 4-c team+tuned
mugen mbx6
sanwa m11x
Driver:Klemen Matavz
Slika
Uporabniški avatar
matavž12
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.01.2011, 13:26
Kraj: slovenj gradec

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a rs01 » 31.01.2011, 16:13

Sicer nisem iz off-road sekcije, vendar bi ti raje predlagal Novarossi toro nero, ker je narejen bol za evropske steze, medtem, kot je +4 narejen bol za Ameriko z veliko skoki.
Je pa seveda tudi +4 čisto odličen motor.
Valentin Mis
rs01
Naš človek :)
 
Prispevkov: 186
Pridružen: 04.06.2007, 21:31
Kraj: Nova Gorica

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Andraž » 31.01.2011, 17:40

Novarossi plus 4 vozijo prakično vsi novarossijevi tovarniški vozniki buggyjev, toro nero je bolj primeren za truggyje. Plus 4 ima manjšo porabo kot toro in je v bistvu dokaj nezahteven za uporabo. lansko leto sem vozil plus 4 in plus 4 murnan modified z keramičnimi ležaji, pa lahko povem da je moči in obratov čez glavo.Ne rabiš toro-nera. Nato sem sredi sezone prešaltal na Alpho-oranžna glava in sem bil bolj zadovoljen kot z novarossijem pa tud cena ugodnejša.

LP Andraž
XRAY,BP ENGINES
Andraž
Član
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 12.06.2008, 16:56
Kraj: Trzin

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a matavž12 » 31.01.2011, 18:26

Ja saj mislim uzet plus 4 team ki je se tovarnisko predelan in ga vozijo tovarniski vozniki od novarossija.Tora nero mi ni uredo ker je 7 kanalen in res precej pije .Kako je pa kaj vzdrzliv motor,koliko litrov zdrzi na ojnico ter kako dovgo se da voziti z enim tankom??
lp Klemen

novarossi plus 4-c team+tuned
mugen mbx6
sanwa m11x
Driver:Klemen Matavz
Slika
Uporabniški avatar
matavž12
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.01.2011, 13:26
Kraj: slovenj gradec

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Andraž » 31.01.2011, 19:51

tko je to, če imaš v mislih motor s keramičnim ležajem moraš vedet da potrebuje tudi veliko več skrbne nege kot motor s klasičnimi ležaji. Jst osebno sem vozil oba, bistvene razlike ni, priporočam pa motor s klasičnimim ležaji(železnimi).
Kar se tiče ojnice, notri je že R7 ojnica pri obeh in zdrži lahko do 25 litrov, jst sem jo preventivno menjal pri 12 litrih. Kar se obstojnosti ojnice tiče je bistveno kako motor ulaufaš na začetku, saj je samo ulaufavanje najbolj stresno za motor.
Koliko zdrži z enim rezervarjem,hja, odvisno od proge in predvsem od roke, nekje min 7 minut do nekje dobrih 10 minut max..Povprečno pa okoli 8-9 minut.

LP Andraž
XRAY,BP ENGINES
Andraž
Član
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 12.06.2008, 16:56
Kraj: Trzin

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Lojz » 31.01.2011, 20:22

matavž12 napisal/-a:Ja saj mislim uzet plus 4 team ki je se tovarnisko predelan in ga vozijo tovarniski vozniki od novarossija.Tora nero mi ni uredo ker je 7 kanalen in res precej pije .Kako je pa kaj vzdrzliv motor,koliko litrov zdrzi na ojnico ter kako dovgo se da voziti z enim tankom??


Ojnica zdrži tako dolgo, dokler ne poči ... pri off-roadu zadeva ni tako problematična kot pri on-roadu saj off-road motorji ne vrtijo tako visoko kot cestni, pa tudi tako pogosto se ne zavrtijo v zenit obratov. Zato tudi ojnica ponavadi zdrži dlje.

Če hočeš biti na varni strani jo menjaš po 10 litrih, če pa ti je vseeno pa jo menjaš, ko jo vtrga (če bo še motor po tem izpraven). Ojnica načeloma lahko zdrži tudi 20 ali več litrov, samo ne vsaka ;)

V glavnem previden moraš biti pri vtekanju in zaganjanju motorja v hladnem vremenu (prej ga vedno rahlo segrej s fenom). Takrat so obremenitve ojnice in ležajev največje. Če se ti slučajno zgodi, da imaš nesrečo z avtom in ti gas ostane do konca za dlje časa (ali po domače povedano ''ti avto popizdi''), pol za sigurno menjaj ojnico!

Še en pomemben podatek, tako imenovano ''pumpanje gasa'' kot ga boš videl pri določenih voznikih ni ravno zdravo ne za ojnico in ne za ležaje. Poskušaj se navaditi delat z gasom zvezno.

Tako za info, jaz menjam ojnico na mojem .12 FLASH-u ponavadi takole:

- vtekanje + 1 dirka: prvič
- 2-3 dirka: drugič + ležaja
- 4-5 dirka: tretjič
- 6 dirka (ne menjam več in motor uporabim samo še za treninge)

LPL
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a matavž12 » 31.01.2011, 20:32

Kako je pa to,ali je motor ze v osnovi z navadnimi(zeleznimi)lezaji?Ali sami uporabljate ta motor?Po tem bi lahko rekli da je motor konkurencen tudi drugim znamkam.Katero gorivo (25%) bi blo pa najbols uporabljat za ta motor?
lp Klemen

novarossi plus 4-c team+tuned
mugen mbx6
sanwa m11x
Driver:Klemen Matavz
Slika
Uporabniški avatar
matavž12
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.01.2011, 13:26
Kraj: slovenj gradec

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Andraž » 02.02.2011, 11:09

matavž12 napisal/-a:Kako je pa to,ali je motor ze v osnovi z navadnimi(zeleznimi)lezaji?Ali sami uporabljate ta motor?Po tem bi lahko rekli da je motor konkurencen tudi drugim znamkam.Katero gorivo (25%) bi blo pa najbols uporabljat za ta motor?

pLUS 4 navadni ležaji, PLUS 4 TEAM isti motor zadnji keramični ležaj-to je bistvena razlika med tema dvema motorjema.z obema se da zmagovati na tekmah, odvisno je od voznika ne od motorja. Keramični ležaji so bolj za cesto, kjer se motor res vrti visoko, za off road jst osebno mislim da niso nujni, samo dodaten strošek, keramični ležaji so tud velik bolj občutljivi.
Nove in stare motorje je pred vžigom priporoćljivo segreti ali z grelnim fenom ali z grelcem za motor.. Manj stresno za motorje,daljša življenska doba-preizkušeno.
Kar se goriva tiče, 25% čez glavo, važno da je kvaliteten.
LP
XRAY,BP ENGINES
Andraž
Član
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 12.06.2008, 16:56
Kraj: Trzin

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Andraž » 02.02.2011, 11:11

Andraž napisal/-a:
matavž12 napisal/-a:Kako je pa to,ali je motor ze v osnovi z navadnimi(zeleznimi)lezaji?Ali sami uporabljate ta motor?Po tem bi lahko rekli da je motor konkurencen tudi drugim znamkam.Katero gorivo (25%) bi blo pa najbols uporabljat za ta motor?

pLUS 4 navadni ležaji, PLUS 4 TEAM isti motor zadnji keramični ležaj-to je bistvena razlika med tema dvema motorjema.z obema se da zmagovati na tekmah, odvisno je od voznika ne od motorja. Keramični ležaji so bolj za cesto, kjer se motor res vrti visoko, za off road jst osebno mislim da niso nujni, samo dodaten strošek, keramični ležaji so tud velik bolj občutljivi.
Nove in stare motorje je pred vžigom priporoćljivo segreti ali z grelnim fenom ali z grelcem za motor.. Manj stresno za motorje,daljša življenska doba-preizkušeno.
Kar se goriva tiče, 25% čez glavo, važno da je kvaliteten.
LP

gorivo, pri nas se dobi ROGA ali TORNADO, ta dva sta preverjeno kvalitetna.
LP
XRAY,BP ENGINES
Andraž
Član
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 12.06.2008, 16:56
Kraj: Trzin

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a nejc » 02.02.2011, 21:12

Pri Delkotu se da dobiti tudi Jet's gorivo. Poleg goriva pa imaš na izbiro tudi kar nekaj motorjev, med drugim tudi Alpha motorje, ki jih je omenjal Andraž.
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

Re: izbira motorja za mugen mbx6

OdgovorNapisal/-a Robertos » 19.05.2012, 09:45

Pozdravljen !
Iz lastnih izkušenj ti povem kateri motor je meni zelo dobro delal sem probal!! Novarosi BONITO 7Xlbs ceramik , REDS-R5T , AXE-rossi Cobra X2 Tuned, Alpha 852S in še kar nekaj ostalih,
na dirkah se je najbolje obnesel motor REDS-R%T in takoj za njim pa Alpha 852S razlika je v tem da je alpha dosti cenejša in manj občutliva moči pa vrh glave dovolj.
Letos sem si kupil novo za novo sezono :)
Exsotični motorji so zelo občutlivi in dragi za vzdrževanje.
Toliko od mene na grobo ! Odločitev pa je seveda tvoja !!
Robertos
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 26.03.2011, 01:59
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron